Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

KALENDARZ:

UODO TDTS Logo Color CMYK male

uodo praca zdalna

egzamin osmoklasisty

 

object763421119 large

W związku z przedłużeniem ograniczeń w funkcjonowaniu szkoły zostaje przedłużone zawieszenie stacjonarnych zajęć dydaktyczno-wychowawczych w klasach I-VIII do dnia 25 kwietnia 2021 r.

Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu będzie funkcjonowała w następujący sposób:

- klasy I-VIII funkcjonują w oparciu o zdalne nauczanie z wykorzystaniem platformy G-Suite oraz dziennika elektronicznego Librus,

- realizowane są stacjonarnie zajęcia szkolenia sportowego na podstawie programów szkolenia sportowego dla uczniów oddziałów sportowych,

Czytaj więcej: Organizacja pracy w SP 95 we Wrocławiu od dnia 19 kwietnia 2021 r.

 

anielska

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w VIII Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Religijnej „Anielska Muzyka” a także nauczycielom, opiekunom muzycznym i rodzicom za zaangażowanie.

Konkurs odbył się w formie online. Przystąpili do niego uczniowie klas 4-8 wrocławskich szkół podstawowych przesyłając piękne filmy.

Wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne. Każde nagranie warte było uwagi.

Poniżej przedstawiamy wyniki konkursu.

Czytaj więcej: Rozstrzygniecie konkursu wokalnego „ANIELSKA MUZYKA 2021”

 

rowerowy maj logo2020

Nasza szkoła czwart rok z rzędu weźmie udział w kampanii Rowerowy Maj. Jest to największa kampania w Polsce promująca przemieszczanie się na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce wśród uczniów szkół podstawowych i przedszkolaków.

Zrodziła się w 2014 w Gdańsku, a od 2016 roku do kampanii przyłączył się Wrocław.

Poprzez kampanię:

- wpływamy na kształtowanie pozytywnych nawyków transportowych,

Czytaj więcej: Nasza szkoła weźmie udział w kampanii Rowerowy Maj 2021

 

object763421119 large

Z uwagi na wysoki wzrost zachorowalności w kraju zostaje przedłużona do dnia 18 kwietnia br. nauka w trybie zdalnym dla klas I-VIII na dotychczasowych zasadach.

Dzieci, których rodzice są zatrudnieni w podmiotach wykonujących działalność leczniczą lub realizujących zadania publiczne związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, w razie potrzeby są objęte opieką świetlicy szkolnej.

Podstawa prawna: Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 8 kwietnia 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Czytaj więcej: Kontynuacja zawieszenia zajęć stacjonarnych w klasach I-VIII w SP 95

 

20

Wiersze Jana Brzechwy są zawsze aktualne, bawią nas i uczą, przedstawiają świat pełen przygód, w którym głównymi postaciami są zwierzęta i rośliny.

Uczniowie z klasy 1 b w niezwykły sposób zaprezentowali wybrane przez siebie utwory. Dzieciom towarzyszyły rekwizyty w postaci pacynek, kukiełek, ilustracji, naturalnych okazów oraz specjalnie przygotowanych strojów.

W wybranym repertuarze znalazły się między innymi: Na straganie; Na wyspach Bergamutach; Samochwała; Skarżypyta; Tańcowała igła z nitką i wiele innych.

Czytaj więcej: Spotkanie z poezją Jana Brzechwy w klasie 1b!

 

zyczenia wielkanoc

 

konkurs

Zapraszamy serdecznie uczniów klas 4-8 do wzięcia udziału w konkursie pt: "Ekologiczne kapelusze".

Celem konkursu jest promowanie i wykorzystywanie materiałów ekologicznych, kształtowanie przyjaznej postawy wobec środowiska naturalnego oraz rozwijanie uzdolnień plastyczno-technicznych oraz kreatywności dzieci.

Regulamin konkursu:

1. Należy wykonać ekologiczne nakrycie głowy z materaiów ekologicznych np: karton, tektura, bibuła, płótno, len, juta, sznurek, drewniane guziki, patyczki, itp.

Czytaj więcej: Zapraszamy serdecznie uczniów klas 4-8 do wzięcia udziału w konkursie pt: "Ekologiczne kapelusze"