Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

KALENDARZ:

Pn Wt Śr Cz Pt So N
7
8
9
10
11
12
13
14
15
17

UODO TDTS Logo Color CMYK male

uodo praca zdalna

egzamin osmoklasisty

 

alfik

W środę 27 listopada 2019 odbędzie się ogólnopolski konkurs Alfik Matematyczny.

Konkurs jest organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. Inicjatywa promuje talenty i osiągnięcia uczniów oraz pomaga im kształtować ważne kompetencje osobiste.

ZGŁOSZENIE UDZIAŁU W KONKURSIE

Nauczyciel (Szkolny Koordynator Konkursu) może zgłosić uczniów do konkursu wysyłając internetowe zgłoszenie przez www.jersz.pl do dnia 6 listopada 2019 r. Opłata wpisowa dla jednego ucznia w konkursie to 10 zł. Warunkiem przystąpienia szkoły do konkursu jest udział w nim minimum 11 uczniów (szkoły, nie klasy).

Czytaj więcej: Alfik matematyczny 2019

 

1

Dnia 24.10.19 r. uczniowie kl. 5 c wraz z nauczycielkami p. Martą Palińską – Jachimowicz i p. Justyną Jackowską wybrali się do Kina Helios.

Na ekranie zaprezentowano przygodowy film animowany pt. ,,O Yeti!”.

Film, dzięki ciekawej i zabawnej fabule przeniósł nas w niesamowity świat Szanghaju i Himalajów. Wszyscy z zaciekawieniem śledzili kolejne przygody głównej bohaterki - nastolatki Yi , jej przyjaciół oraz tajemniczego Yeti.

Czytaj więcej: O Yeti! Wyjście do kina klasy 5c

 

pasowanie

Zaproszenie na Ślubowanie Uczniów Klas Pierwszych

Wychowawcy i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 95 we Wrocławiu serdecznie zapraszają na uroczystość Ślubowania Klas Pierwszych,

która odbędzie się 29 października 2019 r. o godz. 17.00

w Szkole Podstawowej nr 95 we Wrocławiu.

 

Wychowawcy i uczniowie klas pierwszych

 

dyktando

OGŁOSZENIE

Zapraszam do wspólnego redagowania naszej szkolnej gazetki.

Wszystkie osoby, które chciałyby pisać artykuły do PINEZKI, proszę o kontakt. Zajęcia koła dziennikarskiego odbywają się w środy na 8. godzinie lekcyjnej (14.35-15.20) w sali nr 31.

Materiały przesyłamy na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Alicja Kowalska

 

UODO TDTS Logo Color CMYK male

Szkoła Podstawowa nr 95 przystąpiła do Ogólnopolskiego Program Edukacyjnego UODO „Twoje dane – twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych. Inicjatywa edukacyjna skierowana do uczniów i nauczycieli”. 

Koordynatorem programu została p. Danuta Jakubczyk.

Celem programu jest poszerzenie oferty edukacyjnej szkoły o treści związane z ochroną danych osobowych i prawem do prywatności. Organizatorem Programu jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Program #TwojedaneTwojasprawa wpisuje się w jeden z tegorocznych kierunków polityki oświatowej państwa:

Czytaj więcej: Przystępujemy do programu "Twoje dane, Twoja sprawa"

 

men

INFORMACJE NA TEMAT EGZAMINU ÓSMOKLASISTY W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

Egzamin ósmoklasisty jest egzaminem obowiązkowym, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę. Nie jest określony minimalny wynik, jaki uczeń powinien uzyskać, dlatego egzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać.

Egzamin pełni dwie zasadnicze funkcje:

 określa poziom wykształcenia ogólnego uczniów w zakresie obowiązkowych przedmiotów egzaminacyjnych i zapewnia uczniowi, jego rodzicom, nauczycielom oraz władzom oświatowym informację zwrotną na temat tego poziomu wykształcenia;

Czytaj więcej: Informacje na temat egzaminu ósmoklasisty w roku szkolnym 2019/2020

 

DSC 0036

Jak zwykle w pierwszym miesiącu roku szkolnego, uczniowie naszej szkoły wyruszyli do zakonu Cystersów w Henrykowie. Tym razem była to klasa 6a.

W tę krótką podróż wybraliśmy się pociągiem z pięknego wrocławskiego dworca. Po przybyciu na miejsce czekała nas jeszcze dwukilometrowa droga uroczym, przyrodniczym szlakiem, na którym można było podziwiać wiele pomników przyrody i wsłuchiwać w śpiew ptaków.

Czytaj więcej: Wycieczka klasy 6a do Henrykowa

 

tn Dzie Nauczyciela1
"Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem
jaki można dać dziecku jest wykształcenie."
Arystoteles

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej nauczycielom oraz wszystkim pracownikom szkoły składamy z głebi serca płynące życzenia: takich myśli i marzeń, które da się urzeczywistnić, pomysłów pięknych i szlachetnych, które podszeptuje serce, cierpliwości i wrażliwości, aby służba młodym ludziom zrodziła wiele pięknych owoców.

 

tabliczka

W dniu 7 października 2019 r. reprezentacja naszej szkoły w składzie Aleksandra Rorbach z klasy 5B i Mikołaj Drąg z klasy 5A zdobyła dwa puchary w kategoriach indywidualnej i drużynowej w I Konkursie DODN w Tabliczce Mnożenia we Wrocławiu - Filia w Jeleniej Górze.

Ola otrzymała tytuł Mistrza ( I miejsce) Tabliczki Mnożenia, a Mikołaj otrzymał tytuł II Wicemistrza (III miejsce) Tabliczki Mnożenia.

Serdecznie Wam gratulujemy dużego sukcesu i życzymy by stał się zachętą do Waszej dalszej nauki!