Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

KALENDARZ:

matematyczne eksperymenty

  

20181008 103511

W dniu dzisiejszym tj. 8 października 2018 r. rozegrane zostały eliminacje Igrzysk Młodzieży Szkolnej strefy Wrocław-Zachód w piłce nożnej chłopców.

Reprezentanci naszej szkoły trafili do grupy "D", w której oprócz naszego zespołu znalazły się jeszcze szkoły: SP 27 oraz SP 25. Do półfinałów rozgrywek strefowych mogła awansować jedynie najlepsza drużyna w grupie.

Nasza szkoła swoje rozgrywki rozpoczęła meczem z faworyzowanym zespołem SP 27. Początek meczu dla naszego zespołu nie był udany. Już w 4. minucie meczu straciliśmy bramkę i musieliśmy odrabiać straty.

Czytaj więcej: Eliminacje Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej chłopców

  

28

Piękny i gościnny Henryków powitał w tym roku klasę VIIb.

Malownicze wnętrza cysterskiego klasztoru zrobiły spore wrażenie na naszych uczniach, którzy z zainteresowaniem słuchali opowieści przewodnika o historii opactwa. Ważnym elementem tej historii jest Księga Henrykowska zawierająca pierwsze zdanie zapisane w języku polskim. Pamięć o tym wydarzeniu staje się okazją do tego, aby co roku młodzież przystępująca do egazaminów z języka polskiego pielgrzymowała w to miejsce wypraszając łaski Matki Bożej - opiekunki mowy polskiej.

Czytaj więcej: Wizyta klasy 7b w Henrykowie

  

5

27 września 2018 r. uczniowie klasy 5c wraz z wychowawcą p. Marcinem Koszernym oraz p. Agnieszką Kałużą, klasy 6b z wychowawcą p. Łukaszem Nowakiem oraz z kilkoma uczniami klasy 7a pod opieką p. Grażyny Janczak, byli na wycieczce w Rodzinnym Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze. E

nergylandia to największy Park Rozrywki w Polsce, oferujący kilkadziesiąt atrakcji, które znajdują się na obszarze 26 hektarów, przeznaczony dla wszystkich grup wiekowych, zarówno dzieci, młodzieży jak i osób dorosłych. Park zlokalizowany jest w miejscowości Zator, na granicy dwóch największych aglomeracji południa, Śląska i Małopolski, niespełna pół godziny drogi z Katowic i Krakowa.

Czytaj więcej: Wycieczka do Energylandii klas 5c i 6b

  

glowne

W dniu 18.09.2018 r. przedstawiciele klas ósmych wraz z nauczycielem historii p. Wiolettą Kocik, oraz opiekunem Samorządu Uczniowskiego p. Anną Ferdek uczestniczyli w uroczystych obchodach Dnia Sybiraka.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele pw. św. Bonifacego z ceremoniałem wojskowym, następnie uczestnicy przemaszerowali pod pomnik Zesłańców Sybiru (plac Staszica 4), gdzie odbył się apel poległych, salwa honorowa a także składanie wieńców i wiązanek.

Uczniowie klas ósmych uczestniczący w uroczystości godnie reprezentowali naszą szkołę i dali przykład pięknego patriotyzmu.

Czytaj więcej: Uroczyste obchody Dnia Sybiraka

  

Resized 20180922 140401 1821

W dniu 22 września 2018 r. w Strzelinie odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska dzieci oraz Turniej Łuczniczy Młodzików.

Nasi zawodnicy po raz kolejny spisali się świetnie i zajęli bardzo wysokie miejsca.

Kategoria Apacz dziewczęta: 2. miejsce Monika Kapuścińska, 8. miejsce Julia Kaczuk

Kategoria Orlik dziewczęta: 2. miejsce Paulina Dębkowska, 3. miejsce Marta Dębkowska

Kategoria Orlik chłopcy: 2. miejsce Igor Zborowski

Czytaj więcej: Kolejny weekend i kolejne sukcesy łuczników

  

20180902 141410

W dniu 2 września 2018 r. uczniowie naszej szkoły i zawodnicy UKS 95 wzięli udział w pierwszych w tym roku szkolnym zawodach łuczniczych dla Dzieci i Młodzików w Jeleniej Górze.

W Kategorii Apacz dziewczęta 3. miejsce wywalczyła Monika Kapuścińska a 5. miejsce Julia Kaczuk. W tej samej kategorii, tylko że chłopców chłopcy 7. miejsce zajął Adam Skowroński. W Kategorii Orlik dziewczęta 3. miejsce zajęła Marta Dębkowska, 4. miejsce jej siostra Paulina Dębkowska. W Kategorii Orlik chłopcy 4. miejsce wystrzelał Stanisław Pestka, 5. miejsce Igor Zborowski.

Czytaj więcej: 4 naszych reprezentantów na podium w zawodach łuczniczych w Jeleniej Górze