Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

egzamin osmoklasisty2

KALENDARZ:

OFERTA

UODO TDTS Logo Color CMYK male

uodo praca zdalna

labo przysz

 

 

DSC 0914

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że uczniowie naszej szkoły: Alicja Gawłowicz z klasy VII c, Milena Karpicz z klasy VIII a oraz Krzystof Nyrek z klasy VIII b dostąpili zaszczytu otrzymania stypendiów w ramach "Wrocławskiego programu wspierania uzdolnionych - PROMOVERE TALENTA”.

Jest to ważne uhonorowanie ich pracy oraz związanych z nią osiągnięć.

Serdecznie gratulujemy!

Czytaj więcej: Stypendia dla naszych zdolnych uczniów

 

kasztanki dla hospicjum post

Fundacja „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci” zaprasza wszystkich uczniów naszej szkoły oraz Rodziców do udziału w akcji „Kasztany dla Hospicjum”.

Akcja w naszej szkole trwa od 30 września do 6 października. Patronat nad akcją sprawują Klub Szkolnego Wolontariatu i Samorząd Uczniowski. Akcję koordynują wolontariusze z klas ósmych pod opieką pani Anny Ferdek.

Przypominamy, że kasztany znajdują się w logo naszej szkoły oraz na naszym sztandarze i dlatego tym bardziej zachęcamy wszystkich do zbierania kasztanów w czasie rodzinnych spacerów na naszym osiedlu. Przyniesione do szkoły kasztany każda klasa przechowuje w swojej sali lekcyjnej do 6 października.

Czytaj więcej: Zapraszamy do udziału w akcji Kasztany dla Hospicjum

 

recyt IMG 1284

27 września 2021 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski poświęcony twórczości Tadeusza Różewicza. W konkursie wzięli udział uczniowie klas ósmych.

Wyniki konkursu:

1. miejsce - Maria Ratajczak, kl. 8d,

2. miejsce - Wiktoria Papoń, kl. 8b,

3. miejsce - Maja Oskroba, kl. 8d i Jakub Świątek - kl. 8a.

Czytaj więcej: Wyniki szkolnego konkursu recytatorskiego

 

zdolny slazak

Przed nami kolejna edycja konkursów zDolny Ślązak w SP95. Zapisy właśnie ruszają.

Czekamy na zgłoszenia chętnych uczniów do dnia 09.10.2020 r. Uczniowie mogą się zgłaszać do nauczyciela przedmiotu (matematyka, geografia, fizyka, biologia, chemia, język angielski, język polski, historia).

Jednym ze sposobów na rozwijanie swoich zainteresowań i uzdolnień jest udział w konkursach m.in. w zDolnym Ślązaku, dlatego zachęcamy do wytrwałej pracy w treningu życząc każdemu uczestnikowi odniesienia SUKCESU!

Czytaj więcej: Rusza konkurs zDolny Ślązak!

 

wybory SU

Informujemy, że zostały ustalone terminy związane z tegorocznymi wyborami do Rady Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole:

– do 1 października br. na godzinie wychowawczej samorządy klasowe zapoznają się z obowiązującą ordynacją wyborczą i wybierają swoich kandydatów do Rady Samorządu Uczniowskiego;

– do 1 października br. (piątek) samorządy klasowe zgłaszają Opiekunowi SU nazwiska swoich kandydatów do rady SU;

Czytaj więcej: 8 października wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego

 

1632231825129

Drodzy Rodzice i Uczniowie !!!

Mamy przyjemność poinformować Państwa, że w 2021 roku kadra kierownicza i nauczyciele przyznali „Przyjaciela Szkoły Podstawowej Nr 95 we Wrocławiu” dwóm osobom zasłużonym dla naszej placówki:

1. Panu Ryszardowi Chodaczyńskiemu – Przewodniczącemu Rady Rodziców

2. Panu Marcinowi Klimkiewiczowi – Przewodniczącemu Trójki Klasowej 2 B.

Panu Ryszardowi Chodaczyńskiemu dziękujemy za aktywne pełnienie funkcji Przewodniczącego Rady Rodziców, bezinteresowną pomoc, życzliwość i zaangażowanie w życie szkoły, inicjowanie ciekawych przedsięwzięć, przyjacielską postawę w relacjach z kierownictwem szkoły oraz promowanie ciekawej książki.

Czytaj więcej: Dziękujemy Przyjaciołom Szkoły

 

rada rodzicow foto

Drodzy Rodzice!

W dniu 25 czerwca 2021 roku Rada Rodziców oficjalnie przekazała szkole zestaw audio marki Sony - model MHC V83D. Sprzęt został zakupiony za pieniądze zebrane podczas Kiermaszu Bożonarodzoniowego który odbył się w grudniu 2019 roku. Wieża miała służyć uczniom do nagłaśniania np. dyskotek ale w dobie pandemii będzie trudno.

Przy okazji chcemy podziękować w imieniu Rady Rodziców osobie, bez której nie byłoby tego wydarzenia, a mianowicie Pani Magdalenie Żdanowicz (mamie Mai z 7b).

Czytaj więcej: Podziękowania Rady Rodziców za organizację zbiórki podczas Kiermaszu Bożonarodzeniowego

 

wroclaw bez barier grafika

W imieniu Fundacji „Potrafię Pomóc” i Miasta Wrocław zapraszamy do udziału w organizowanym po raz pierwszy, niesamowitym wydarzeniu muzycznym w samym sercu Wrocławia!

Chcesz usłyszeć, jak brzmi „WROCŁAW BEZ BARIER”? 10 września o godzinie 17.30 przyjdź na wrocławski Rynek (okolice pomnika Aleksandra Fredry).

Zabierz ze sobą rodzinę, przyjaciół, sąsiadów i przekonaj się, co się będzie działo!

Czytaj więcej: Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji "Wrocław bez barier"

 

ogloszenie1

Drodzy rodzice,

Zachęcamy do przeczytania listu Ministra Zdrowia adresowanego do dyrektorów szkół, pedagogów, rodziców w sprawie wykonywania szczepienia przeciwko SARS-CoV-2 wśród nieletnich uczniów w wieku od 12 do 15 roku życia.

Deklaracja (zgoda rodzica) na szczepienie dziecka dostępna jest w zakładce Dla Rodzica - Ważne Dokumenty w formularzach i wnioskach oraz w tym miejscu. Poniżej dostępny jest też plakat informacyjny.

Czytaj więcej: List Ministra Zdrowia do rodziców w sprawie szczepienia dzieci