Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

egzamin osmoklasisty2

KALENDARZ:

OFERTA

UODO TDTS Logo Color CMYK male

uodo praca zdalna

labo przysz

 

 

cooper foto

W imieniu organizatora projektu zapraszamy Państwa do udziału w bezpłatnym Teście Coopera, który odbędzie się 16.10.2021 r. na boisku lekkoatletycznym przy hali sportowej, na ul. Chełmońskiego 43 we Wrocławiu.

Test Coopera polega na przebiegnięciu jak największego dystansu w ciągu 12 minut. W biegu może wziąć każda osoba, niezależnie od kategorii wiekowej.

Projekt ten jest współfinansowany przez Ministerstwo Dziedzictwa Narodowego, Kultury i Sportu.

Czytaj więcej: I Ty możesz pobiec test Coopera

 

24

W dniu 9 października 2021 r. uczniowie klasy 4b wraz z rodzicami oraz z wychowawcą klasy udali się na wycieczkę rowerową do Wojnowic.

Po raz kolejny w tym roku pogoda dopisała uczniom tej klasy. Podobnie jak podczas poniedziałkowej wycieczki do Złotego Stoku, tak i dziś świeciło słońce, a na niebie nie można było się dopatrzeć ani jednej chmury. Taka piękna pogoda już na starcie sprawiła, że wszyscy uczestnicy wycieczki mieli świetny humor, który udało nam

Czytaj więcej: Wycieczka rowerowa uczniów klasy 4b wraz z wychowawcą i rodzicami do Wojnowic

 

object763421119 large

Komunikat Komisji Wyborczej w wyborach do Rady Samorządu Uczniowskiego

W dniu 8 października 2021 r. w Szkole Podstawowej nr 95 we Wrocławiu odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Po podliczeniu wszystkich głosów do Rady Samorządu Uczniowskiego zostali wybrani:

Blanka Bukowska - Przewodniczący SU

Maria Ratajczak - Zastępca Przewodniczącego SU

Szymon Kopka - Zastępca Przewodniczącego SU

Czytaj więcej: Komunikat z dnia 8 października 2021 r. w sprawie wyników wyborów do Rady Samorządu Uczniowskiego 

 

12

W dniu 4 października 2021 r klasy czwarte, a w dniu 5 października klasy ósme uczestniczyły w wycieczce klasowej do Złotego Stoku.

Podczas dnia pełnego wrażeń i emocji uczniowie zwiedzili kopalnię złota w Złotym Stoku oraz aktywnie spędzili czas w jednym z największych parków linowych w tej części Europy. Dodatkowo najmłodsi uczniowie mieli możliwość płynięcia łodzią w kopalni.

Czytaj więcej: Wycieczka do Złotego Stoku klas czwartych (4.10.2021 r.) i ósmych (5.10.2021 r.)

 

DSC 0914

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że uczniowie naszej szkoły: Alicja Gawłowicz z klasy VII c, Milena Karpicz z klasy VIII a oraz Krzystof Nyrek z klasy VIII b dostąpili zaszczytu otrzymania stypendiów w ramach "Wrocławskiego programu wspierania uzdolnionych - PROMOVERE TALENTA”.

Jest to ważne uhonorowanie ich pracy oraz związanych z nią osiągnięć.

Serdecznie gratulujemy!

Czytaj więcej: Stypendia dla naszych zdolnych uczniów

 

kasztanki dla hospicjum post

Fundacja „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci” zaprasza wszystkich uczniów naszej szkoły oraz Rodziców do udziału w akcji „Kasztany dla Hospicjum”.

Akcja w naszej szkole trwa od 30 września do 6 października. Patronat nad akcją sprawują Klub Szkolnego Wolontariatu i Samorząd Uczniowski. Akcję koordynują wolontariusze z klas ósmych pod opieką pani Anny Ferdek.

Przypominamy, że kasztany znajdują się w logo naszej szkoły oraz na naszym sztandarze i dlatego tym bardziej zachęcamy wszystkich do zbierania kasztanów w czasie rodzinnych spacerów na naszym osiedlu. Przyniesione do szkoły kasztany każda klasa przechowuje w swojej sali lekcyjnej do 6 października.

Czytaj więcej: Zapraszamy do udziału w akcji Kasztany dla Hospicjum

 

recyt IMG 1284

27 września 2021 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski poświęcony twórczości Tadeusza Różewicza. W konkursie wzięli udział uczniowie klas ósmych.

Wyniki konkursu:

1. miejsce - Maria Ratajczak, kl. 8d,

2. miejsce - Wiktoria Papoń, kl. 8b,

3. miejsce - Maja Oskroba, kl. 8d i Jakub Świątek - kl. 8a.

Czytaj więcej: Wyniki szkolnego konkursu recytatorskiego

 

zdolny slazak

Przed nami kolejna edycja konkursów zDolny Ślązak w SP95. Zapisy właśnie ruszają.

Czekamy na zgłoszenia chętnych uczniów do dnia 09.10.2020 r. Uczniowie mogą się zgłaszać do nauczyciela przedmiotu (matematyka, geografia, fizyka, biologia, chemia, język angielski, język polski, historia).

Jednym ze sposobów na rozwijanie swoich zainteresowań i uzdolnień jest udział w konkursach m.in. w zDolnym Ślązaku, dlatego zachęcamy do wytrwałej pracy w treningu życząc każdemu uczestnikowi odniesienia SUKCESU!

Czytaj więcej: Rusza konkurs zDolny Ślązak!

 

wybory SU

Informujemy, że zostały ustalone terminy związane z tegorocznymi wyborami do Rady Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole:

– do 1 października br. na godzinie wychowawczej samorządy klasowe zapoznają się z obowiązującą ordynacją wyborczą i wybierają swoich kandydatów do Rady Samorządu Uczniowskiego;

– do 1 października br. (piątek) samorządy klasowe zgłaszają Opiekunowi SU nazwiska swoich kandydatów do rady SU;

Czytaj więcej: 8 października wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego

 

1632231825129

Drodzy Rodzice i Uczniowie !!!

Mamy przyjemność poinformować Państwa, że w 2021 roku kadra kierownicza i nauczyciele przyznali „Przyjaciela Szkoły Podstawowej Nr 95 we Wrocławiu” dwóm osobom zasłużonym dla naszej placówki:

1. Panu Ryszardowi Chodaczyńskiemu – Przewodniczącemu Rady Rodziców

2. Panu Marcinowi Klimkiewiczowi – Przewodniczącemu Trójki Klasowej 2 B.

Panu Ryszardowi Chodaczyńskiemu dziękujemy za aktywne pełnienie funkcji Przewodniczącego Rady Rodziców, bezinteresowną pomoc, życzliwość i zaangażowanie w życie szkoły, inicjowanie ciekawych przedsięwzięć, przyjacielską postawę w relacjach z kierownictwem szkoły oraz promowanie ciekawej książki.

Czytaj więcej: Dziękujemy Przyjaciołom Szkoły