Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

KALENDARZ:

matematyczne eksperymenty

  

4

W dniu dzisiejszym tj. 20 września 2018 r. w Zespole Szkół nr XIV odbyła się uroczysta gala wręczenia stypendiów Samorządu Wrocławia. 

Wśród nagrodzonych osób byli również uczniowie naszej szkoły, którzy w ubiegłym roku szkolnym 2017/2018 uzyskali bardzo wysokie wyniki w nauce oraz znaczące sukcesy w sporcie.

Jesteśmy dumni, że uczniowie: Karolina Łuczak z klasy 6b, Aleksandra Urbanik z klasy 5a oraz Dawid Dębkowski z klasy 7b, mogli otrzymać stypendia i listy gratulacyjne z rąk Dyrektora Wydziału Szkół Ponadpodstawowych Ewy Szczęch.

Czytaj więcej: Uroczysta gala wręczenia stypendiów Samorządu Wrocławia 

 

object763421119 large

Już niedługo w naszej szkole odbędą się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Z tej okazji przedstawiamy ważne terminy związane z przeprowadzeniem wyborów.

Do 28 września na godzinie wychowawczej samorządy klasowe zapoznają się z obowiązującą ordynacją wyborczą i wybierają swoich kandydatów do Rady Samorządu Uczniowskiego.

Do 28 września br.(piątek) samorządy klasowe zgłaszają Opiekunowi SU nazwiska swoich kandydatów do Rady Samorządu Uczniowskiego.

Czytaj więcej: Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2018/2019

 

wbo

Trwa pierwszy tydzień głosowania w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2018. Mamy nadzieję, że duża część z Państwa oddała już głos na nasz projekt nr 10. Te osoby, które chciałyby zagłosować a jeszcze tego nie zrobiły zachęcamy do oddania głosów.

W dniu dzisiejszym porozumieliśmy się z liderem projektu nr 548: "Sensor Zachodnia 1. Zagospodarowanie wewnętrznego dziedzińca w budynku użyteczności publicznej na "Sensorycznego patio" oraz stworzenie mobilnego toru do nauki jazdy na wózku inwalidzkim."

Czytaj więcej: Pierwszy tydzień głosowania WBO 2018

 

wbo 10

Szanowni Państwo,

zwracam się do Was z gorącą prośbą o zagłosowanie we Wrocławskim Budżecie Obywatelskim na duży projekt nr 10: Wśród drzew, krzewów i ptaków. Budujemy plac zabaw dla naszych dzieci na terenie Szkoły Podstawowej nr 95 o powierzchni 500 m2.

Stabłowice są bardzo prężnie rozwijającym się osiedlem. Liczba mieszkańców osiedla z każdym następnym rokiem wzrasta. Powstają nowe blokowiska, nowe domy, wprowadzają się nowi mieszkańcy. Na osiedlu brakuje miejsc do zabawy dla dzieci. Miejsc bezpiecznych i takich, w których można spędzić czas w sposób miły i bezpieczny. Działka szkoły, na której zaproponowałem budowę placu to miejsce idealne. Plac zabaw byłby otoczony bogactwem zieleni znajdujących się tam drzew i krzewów.

Czytaj więcej: Głosowanie na projekty Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego rozpoczęte

 

wypadek
Szanowni Rodzice!

Jest możliwa kontynuacja ubezpieczenia zbiorczego dzieci na rok szkolny 2018/2019. Nasza szkoła będzie kontynuowała współpracę z firmą AXA. Odpowiednie dokumenty zostały podpisane. Aby ubezpieczenie zostało formalnie przedłużone, musimy zebrać odpowiednie dane zgodnie z ustawą o RODO oraz wpłacić składkę do 30.09.2018.

W tym roku szkolnym zawieramy ubezpieczenie na okres do końca września 2019 roku (teraz jest to do sierpnia), czyli na 13 miesięcy. POZWOLI TO UNIKNĄĆ PRZERWANIA KONTYNUACJI NA ROK NASTĘPNY.

Czytaj więcej: Informacja o ubezpieczeniu NNW

 

men

Minister Edukacji Narodowej p. Anna Zalewska wyznaczyła podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2018/2019:

1. 100 rocznica odzyskania niepodległości – wychowanie do wartości i kształtowanie patriotycznych postaw uczniów.
2. Wdrażanie nowej podstawy programowej kształcenia ogólnego. Kształcenie rozwijające samodzielność, kreatywność i innowacyjność uczniów.
3. Kształcenie zawodowe oparte na ścisłej współpracy z pracodawcami. Rozwój doradztwa zawodowego.
4. Rozwijanie kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli. Bezpieczne i odpowiedzialne korzystanie z zasobów dostępnych w sieci.