Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

KALENDARZ:

matematyczne eksperymenty

 

20180412 130423

Dnia 12.04.2018 r. uczniowie klasy 3c wraz z wychowawczynią p. Martą Palińską-Jachimowicz wybrali się do Wrocławskiego Teatru Lalek.

Na deskach teatralnych zaprezentowano spektakl pt. "Burza", który powstał na podstawie najbardziej tajemniczego dzieła W. Shakespeare'a. Akcja utworu rozgrywa się na odległej planecie, gdzie rozbił się statek kosmiczny.

Na scenie mogliśmy podziwiać oryginalne dekoracje, kostiumy oraz niesamowitą grę aktorską.

Czytaj więcej: Wizyta klasy 3c we Wrocławskim Teatrze Lalek, Centrum Sztuki WRO oraz Parku Staromiejskim

 

IMG 1273

12 kwietnia 2018 r. zostały rozegrane finały Mistrzostw Wrocławia Dzieci w mini piłce ręcznej klas szóstych. Nasze szczypiornistki z klasy 6b oraz 5b powtórzyły sukces swoich starszych koleżanek i wywalczyły medal - tym razem brązowy!

W meczu półfinałowym nasz zespół przegrał z SP 46 0:2, a następnie w meczu o trzecie miejsce pokonał SP 72 5:3. Gratulujemy dziewczętom brązowego medalu!

Naszą szkołę ponownie reprezentowały: Marcelina Marcinek, Kinga Jakóbczak, Hanna Cieślak, Weronika Bloch, Julia Szewczyk, Amelia Sowińska, Oliwia Piotrowska, Karolina Łuczak, Michalina Misiak, Klaudia Hamala, Ewa Wojtowicz, Zuzanna Figura, Zuzanna Czekaj, Antonina Gudyma, Kornelia Kamińska.

Czytaj więcej: Mamy brąz w piłce ręcznej!

 

my3

W styczniu uczniowie klasy 2b uczestniczyli w telewizyjnym nagraniu progrmu My3. Ukazał się właśnie pierwszy fragment ich występu, który można obejrzeć tutaj.

My3 to nowy program telewizji Polsat dla dzieci i młodzieży, w którym trzy barwne dziewczyny i wyjątkowi goście zapraszają do świata marzeń, pasji i nauki. My3 to program, który inspiruje do zabawy i nauki.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne fragmenty występów naszych uczniów.

 

dzieci na stadionie

7 kwietnia 2018 r. uczniowie klasy II b wraz ze swoją wychowawczynią p. Bożeną Jawor udali się na mecz piłki nożnej na Stadionie Miejskim, w którym Śląsk Wrocław podejmował Koronę Kielce. Nasi uczniowie uczestniczyli w meczu podczas akcji "Dzieci na stadionie"

Drugoklasiści bardzo zaangażowali się w kibicowanie naszej drużynie. "WKS najlepszy jest!" - brzmiało na trybunie cały czas. Powiewały szaliki i ręce w górze, a gardła trzeba było leczyć przez całą niedzielę. Śląsk wprawdzie zremisował z Koroną Kielce 1:1, ale przynajmniej nie przegrał. 

 

logo wroclawka edukacja

Są już dostępne szczegóły, kryteria i terminy rekrutacji do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych prowadzonych przez szkoły oraz szkół podstawowych w roku szkolnym 2018/2019. Szczegółowe informacje dotyczące harmonogramu i zasad rekrutacji do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i szkół podstawowych prowadzonych przez miasto Wrocław dostępne są na stronie internetowej www.wroclaw.pl

Czytaj więcej: Rekrutacja do szkół 2018/2019

 

dz otwarty

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 95 we Wrocławiu ma przyjemność zaprasić wszystkich zainteresowanych rodziców z dziećmi w wieku 5-7 lat na Dzień Otwarty naszej szkoły w dniu 14 kwietnia w godzinach 10.00 - 12.00.

W programie m.in.: zapoznanie z zasadami rekrutacji na rok szkolny 2018/2019, pokaz sal lekcyjnych, pokaz zajęć z języka angielskiego, zajęcia plastyczne, zajęcia ruchowe, zapoznanie z ofertą edukacyjną szkoły oraz świetlicy.

Serdecznie zapraszamy!