Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

KALENDARZ:

Pn Wt Śr Cz Pt So N

matematyczne eksperymenty

 

konkurs

18. maja 2017 roku odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu „Pożeracze książek”.

We wrześniu zainteresowani uczniowie otrzymali wykaz lektur. Mieli siedem miesięcy na ich przeczytanie. Przez ten czas poczynania uczniów koordynowały nauczycielki języka polskiego: Barbara Zybowska i Monika Krawiec. W drodze szkolnych eliminacji do finału przeszło dwóch uczniów klasy VI b: Bartosz Brejna i Daniel Cioroch. Finał odbył się 18 maja w Szkole Podstawowej Nr 107 o godzinie 15:00 i trwał 45 minut.

Czytaj więcej: Międzyszkolny konkurs "Pożeracze książek".

 

dyktando

16. maja 2017 roku uczniowie klas II – VI uczestniczyli w Ogólnopolskim Dyktandzie Szkolnym zorganizowany przez Centrum Edukacji Szkolnej.

Klasy drugie i trzecie rozwiązywały test składający się z dwóch części: I – zadania ortograficzne i części II – dyktando (w sumie 30 pytań) pod opieką koordynatora konkursu Anny Podborowskiej – wychowawcy klasy II d.  Natomiast klasy IV – VI pisały test po czujnym okiem koordynatora klas starszych Barbary Zybowskiej – nauczyciela języka polskiego.

Czytaj więcej: Ogólnopolskie Dyktando Szkolne.

 

men

W związku z ukazaniem się listu Ministra Edukacji Narodowej zachęcamy wszystkich rodziców uczniów naszej szkoły do przeczytania listu Ministra Edukacji Narodowej w sprawie zmian w polskiej oświacie.

Minister Edukacji Narodowej Pani Anna Zalewska w liście podsumowuje pierwszy i najważniejszy etap wprowadzania zmian, oraz wskazuje kierunki wdrażania kolejnych zmian m.in. w sprawie podręczników, podstaw programowych z przedmiotów oraz wdrożenia programu obejmującego opiekę stomatologiczną uczniów.

 

1

Nasze zdolne dziewczęta poszły w ślady chłopców i zajęły bardzo wysokie miejsce w rozgrywkach o mistrzostwo Wrocławia w piłce nożnej.

Na 23 szkoły startujące w turnieju zajęły ostatecznie piąte miejsce poprawiając tym samym swoje najlepsze osiągnięcie sprzed dwóch lat, kiedy były na siódmym miejscu. Do awansu do strefy medalowej zabrakło bardzo niewiele. W meczu, który decydował o awansie nasze reprezentantki przegrały z SP 1 dopiero po rzutach karnych.

Czytaj więcej: V miejsce reprezentacji dziewcząt w Mistrzostwach Wrocławia w piłce nożnej.

 

20170518 114505

Niestety dobiegła końca piłkarska przygoda reprezentacji chłopców. W dniu dzisiejszym nasz zespół odniósł trzy porażki, dwie po zaciętych pojedynkach i ostatecznie został sklasyfikowany na 10. miejscu we Wrocławiu wśród ponad 50 szkół podstawowych biorących udział w mistrzostwach.

Nasz dzielny zespół podobnie jak we wcześniejszych rundach wystąpił w składzie: Kacper Starczewski (bramkarz), Łukasz Mizielski, Dawid Antroszenko, Grzegorz Majkutewicz, Wiktor Baka, Wiktor Bernacki, Maciej Baj, Tomasz Klimczak, Michał Czop, Konrad Urbaniak.

Gratulujemy awansu do Mistrzostw Wrocławia i życzymy powodzenia za rok.

Czytaj więcej: Finały Mistrzostw Wrocławia w piłce nożnej chłopców.

 

polkolonie

Szkoła Podstawowa nr 95 organizuje w terminie od 26.06.2017 r. do 30.06.2017 r. półkolonie letnie.

Zapraszamy dzieci od godziny 7.00 do 16.00. Zapewniamy drugie śniadanie, obiad oraz atrakcyjny program.

Koszt udziału w zajęciach wynosi 120 zł. Zapisy prowadzi pani Bożena Ilnicka. Ilość miejsc ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń.