Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

KALENDARZ:

UODO TDTS Logo Color CMYK male

uodo praca zdalna

egzamin osmoklasisty

 

object763421119

Szanowni Państwo

Serdecznie zapraszamy Państwa na pierwsze zebrania z rodzicami w roku szkolnym 2020/21, które odbędą się według harmonogramu podanego niżej. W związku z zagrożeniem epidemicznym do szkoły na zebranie z rodzicami może wejść wyłącznie zdrowy rodzic/opiekun prawny, gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie. Na terenie szkoły rodzice i opiekunowie mają obowiązek zakrycia ust i nosa maseczką ochronną lub przyłbicą - od momentu wejścia do budynku oraz podczas zebrań w sali. Rodzice wchodzący do szkoły mają obowiązek dezynfekcji rąk.

Czytaj więcej: Wrześniowe zebrania z rodzicami

 

object763421119

Szanowni Państwo

W związku z sytuacją epidemiczną wyznaczyliśmy dla poszczególnych uczniów wejścia do szkoły.

Wejście główne (dyżurka): 1c, 2c, 3a, 3b, 4a, 4b, 5b, 6a, 7d, 7b, 7a, 8b

Wejście od strony Poradni Psychologicznej: 1a, 1b, 2a,2b, 8a, 7c, 6b, 6c, 6d, 6e, 5a, 4e

Wejście do świetlicy jest wejściem na blok sportowy od strony ulicy Boguszowskiej

Czytaj więcej: Ważna informacja dotycząca wejść do szkoły dla uczniów

 

object763421119

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się dnia 1 września wg harmonogramu:

Klasy I-IV - godz. 10.00

Klasy V-VIII - godz. 9.00

Ze względu na stan epidemiologiczny rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się na boisku szkolnym. Prosimy o zachowanie dystansu oraz przybycie jednego rodzica tylko uczniów klas I-III. Rodziców prosimy o zajęcie miejsca przez nas wyznaczonego.

W przypadku złych warunków atmosferycznych prosimy zaopatrzyć się w parasole.

 

object763421119
Drodzy rodzice uczniów przyszłych klas pierwszych.

Informujemy, że spotkanie informacyjne dla rodziców uczniów klas pierwszych, które miało odbyć się w dniu 26 sierpnia 2020 roku o godzinie 18.00 na dużej sali gimnastycznej zostało odwołane. Powodem odwołania spotkania jest sytuacja epidemiczna w kraju. 

Zachęcamy do zapoznania się z wyprawką oraz z ogólnymi informacjami.

Dyrekcja i nauczyciele

 

men

Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski i Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas skierowali do rodziców uczniów specjalny list, w którym zachęcili do zainstalowania aplikacji ProteGo Safe.

Szefowie MEN i GIS podkreślili, że narzędzie to pozwala ograniczać ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa i wspiera bezpieczny powrót dzieci do szkół.

List do rodziców

Informacje na temat aplikacji proteGo Safe

 

cke

Zachęcamy ósmoklasistów i ich rodziców do zapoznania się z komunikatem opublikowanym przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.

Komunikat dotyczy harmonogramu przeprowadzenia egzaminu ósmoklasisty w roku szkolnym 2020/2021.

Przyszłoroczny egzamin ósmoklasisty odbędzie się w terminie 25-27.05.2021 r.

Więcej informacji w linku.

 

object763421119

Drodzy Uczniowie

W dniu 31.07.2020r. w sekretariacie szkoły będą wydawane zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty według harmonogramu:

- w godzinach 9.00 - 11.00 KLASA 8A

- w godzinach 11.00 - 13.00 KLASA 8B.

Na terenie placówki obowiązuje reżim sanitarny: posiadanie maseczki oraz odstęp 2m między osobami oczekującymi na wydanie zaświadczenia. Do sekretariatu wchodzimy pojedynczo.

 

wincenty

W sobotę 25 lipca zmarł wieloletni proboszcz parafii pw. Św. Andrzeja Apostoła ksiądz Wincenty Tokarz. Miał 75 lat.

Ksiądz Wincenty przez wiele lat uczył religii w naszej szkole. W trakcie swojej długiej pracy w naszej szkole duża część mieszkańców Stabłowic - naszych absolwentów miała przyjemność brać udział w lekcjach religii z księdzem proboszczem. Współpraca szkoły z parafią, której przewodniczył ksiądz Tokarz układała się zawsze wzorowo. Mogliśmy liczyć zawsze na jago pomoc i wstawiennictwo w wielu sprawach.

Czytaj więcej: Zmarł ksiądz Wincenty Tokarz

 

object763421119

Zachęcamy do zapoznania się z listą podręczników narok szkolny 2020/2021, która dostępna jest w zakładce DLA RODZICA/ DOKUMENTY DO POBRANIA.

Podręczniki (oprócz religii) zostaną zakupione przez szkołę w ramach dotacji MEN i zostaną wypożyczone uczniom we wrześniu. Materiały ćwiczeniowe dla klas 4-8 zostaną zakupione przez szkołę (oprócz religii) w ramach dotacji i uczniowie otrzymają je nieodpłatnie.

Uczniowie klas młodszych 1-3 otrzymają podręczniki i zeszyty ćwiczeń bezpłatnie (oprócz podręcznika i ćwiczeń do religii).

 

wakacje2

Kochani uczniowie!

Z okazji rozpoczynających się właśnie wakacji życzymy Wam wielu chwil beztroski oraz odpoczynku od codziennych obowiązków szkolnych, wielu powodów do radości i uśmiechu na codzień. Kończący się rok szkolny był ogromnym wyzwaniem dla nas wszystkich. Wierzymy jednak, że podołaliśmy!

Życzymy Wam by pogoda zawsze dopisywała niezależnie w jakim miejscu się znajdziecie - by były to najlepsze wakacje w Waszym życiu. Nabierajcie sił i energii na nowy rok szkolny i wracajcie do nas zdrowi. 

Czytaj więcej: Zaczynamy wakacje 2020!