Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

egzamin osmoklasisty2

KALENDARZ:

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

OFERTA

UODO TDTS Logo Color CMYK male

uodo praca zdalna

labo przysz

 

 

obraz 2023 02 09 200143995

Nasi uczniowie z klas 8: Gabrysia Ceynowa, Cyprian Herecz, Michał Pawlak, Milena Klein- Klatka, Wojtek Kisiel brali w tym roku udział w projekcie realizowanym przez Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 pod nazwą MATEMATYKA EKONOMII.

Kurs skierowany był do uczniów siódmych i ósmych klas szkół podstawowych z całej Polski, chcących rozwinąć kompetencje matematyczne (mathematical

Czytaj więcej: Informacja o udziale naszych uczniów w projekcie Matematyka Ekonomii

 

5

Dziś kolejna porcja informacji z realizacji projektu #LaboratoriaPrzyszłości#.

4.01.2023 r. w klasie 1 b uczniowie wykorzystując klocki Korbo, bawili się w architektów i tworzyli miasteczko. Wychowawca Anna Chalcarz zaplanowała wykorzystanie klocków zakupionych dzięki programowi #LaboratoriaPrzyszłości# do realizacji podstawy programowej.

Być może już niedługo wokół nas też będzie tak nowocześnie i kolorowo.

@Laboratoria Przyszłości

Czytaj więcej: Kolejna porcja informacji z realizacji projektu  #LaboratoriaPrzyszłości#.

 

ogloszenie1

Szanowni Państwo,

Informujemy, że w czasie Kiermaszu Bożonarodzeniowego zebrano nieco ponad 3000 zł! Zgodnie z ustaleniami z Samorządem Uczniowskim SP 95 część pieniędzy zostanie przeznaczona na zakup sprzętu do oświetleń imprez, reszta pozostanie do dyspozycji SU.

Dziękujemy wszystkim za tak hojne wsparcie Kiermaszu, a uczniom życzymy dobrej zabawy podczas przyszłych imprez.

Rada Rodziców SP 95

 

1

Dnia 27.01.2023 r. uczniowie klasy 5 c byli na wycieczce na wrocławskim lotnisku.

Zwiedzaliśmy cały terminal lotniska z przewodniczką, która opowiadała nam, jak należy się zachowywać na terminalu ogólnodostępnym. Opowiedziała również, co można przewozić do naszego kraju i wywozić, a co jest zabronione.

Po zobaczeniu terminalu ogólnodostępnego poszliśmy do miejsca, gdzie mają wstęp tylko pracownicy lotniska. Szliśmy przez korytarze w podziemiach

Czytaj więcej: Relacja z wizyty na lotnisku uczniów klasy 5c

 

dz otwarty

Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu zaprasza rodziców i dzieci z przyszłych klas pierwszych na Dzień Otwarty, który odbędzie się w piątek 10.02.2023 roku, w godzinach od 17.00-19.00.

Program spotkania:

17.00 - 17.30 - spotkanie z rodzicami w auli szkolnej

17.30 - 18.30 - zabawy z dziećmi w świetlicy szkolnej (plastyczne, ruchowe, językowe)

18.30 - 19.00 - zwiedzanie szkoły i klas edukacji wczesnoszkolnej

 

4

30 stycznia 2023 r. z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego odbył się dzień przebierania się za postacie z bajek, filmów, książek.

Tego dnia nasza szkoła wypełniła się wróżkami, jednorożcami, bohaterami anime, piratami.

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy włączyli się w akcję. Kolejny dzień na „wesoło” już wkrótce.

Samorząd Uczniowski.

Czytaj więcej: Dzień przebierania się za postacie z bajek, filmów, książek

 

cybermistrz1

Fundacja Inicjowania Rozwoju Społecznego realizuje projekt "CyberMistrz - rozwój kompetencji cyfrowych pracowników GOK-ów", finansowany z Funduszy Europejskich - Program Operacyjny Polska Cyfrowa, którego celem jest stworzenie struktury dostępu do wiedzy w zakresie prowadzenia i animowania aktywności cyfrowej, przygotowanie nauczycieli do prowadzenia zajęć z kompetencji cyfrowych oraz wzrost aktywności cyfrowej uczniów.

W tym roku Fundacja oferuje uczniom 7 bezpłatnych szkoleń z zakresu:

Czytaj więcej: Zachęcamy do udziału w projekcie Cybermistrz

 

retroprogramowanie

Trwają zapisy na Koduj z Gigantami - "RETROPROGRAMOWANIE" - największą akcję edukacyjną bezpłatnych warsztatów programistycznych dla dzieci i młodzieży w Polsce!

Wydarzenie wspierają MEN, GovTech, Janusz Cieszyński Sekretarz Stanu w KPRM ds. Cyfryzacji, NASK i ORE, Prezydent Miasta Wrocław - Pan Jacek Sutryk oraz włodarze miast.

12.edycja Koduj z Gigantami RETROPROGRAMOWANIE to cykl ogólnopolskich, bezpłatnych warsztatów z programowania dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, prowadzony przez najlepszych trenerów.

Czytaj więcej: Trwają zapisy na Koduj z Gigantami - "Retroprogramowanie"

 

5

W dniu 27.01 uczniowie z klas 1-8 oraz pracownicy szkoły mieli okazję wesprzeć tegoroczną akcję WOŚP, która przeznaczona jest na ratowanie ludzi dotkniętych sepsą.

Pieniążki zbierane były przez uczennicę klasy 6b - Julię Michalską - harcerkę oraz wolontariuszkę WOŚP, której pomagała koleżanka z klasy - Oliwia Zając.

Wszystkim, którzy wsparli akcję składamy serdeczne podziękowania.

Czytaj więcej: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała również w naszej szkole

 

object763421119

Koleżanki i Koledzy, szanowni Rodzice

Nasza szkoła przyłącza się do ogólnopolskiej akcji zbierania latarek w celu podarowania ich dzieciom w Ukrainie. Akcję organizuje fundacja UNITERS. Szacuje się, że w tym kraju ogarniętym wojną żyje ok. 4,5 miliona dzieci, których codziennością są pozbawione prądu, ciemne schrony, piwnice, domy, szkoły i przedszkola.

Celem akcji jest zebranie 4,5 miliona latarek i przesłanie ich za pośrednictwem Fundacji UNITERS do Ukrainy. Wszystkie dzieci boją się ciemności, zwłaszcza wtedy gdy wokół wybuchają bomby. Pomóżmy naszym kolegom i koleżankom w Ukrainie i podarujmy każdemu dziecku latarkę, którą zawsze będzie mogło mieć przy sobie jako symbol światła i wsparcia od przyjaciół.

Czytaj więcej: Zbiórka latarek dla dzieci na Ukrainie