Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

KALENDARZ:

matematyczne eksperymenty

 

IMG 1239

5 kwietnia 2018 r. zostały rozegrane ćwierćfinały Mistrzostw Wrocławia Dzieci w mini piłce ręcznej klas szóstych. Nasze młode szczypiornistki z klasy 6b oraz 5b powtórzyły sukces swoich starszych koleżanek i również one zagrają za tydzień w czwartek o medale Mistrzostw Wrocławia.

Po dwóch wygranych meczach, najpierw z SP 63 6:0 a następnie z SP 78 4:2 meldujemy się w półfinale mini piłki ręcznej.

Trzymamy kciuki za dziewczęta - niech przynajmniej powtórzą wynik dziewcząt klas siódmych, które zajęły drugie miejsce i zostały wicemistrzyniami Wrocławia.

Czytaj więcej: Dziewczęta szóstych i piątych klas zagrają o medale w Mistrzostwach Wrocławia Dzieci w mini piłce...

 

wielkanoc2
Pełnych radości, spokoju i pokoju
Świąt Wielkiej Nocy
oraz wiele uśmiechu, serdeczności i miłości
w rodzinnym gronie
 
życzą
Dyrektor, Grono Pedagogiczne i pracownicy
Szkoły Podstawowej nr 95 we Wrocławiu

 

rzecznik

28 marca 2018 r. w naszej szkole odbyły się wybory Rzecznika Praw Ucznia. Informujemy, że Szkolnym Rzecznikiem Praw Ucznia w Szkole Podstawowej nr 95 został pan Łukasz Nowak. Serdecznie gratulujemy. 

Komunikat z głosowania dostępny jest tutaj.

Głównymi prawami i obowiązkami Szkolnego Rzecznika Praw Ucznia są egzekfowanie i przestrzeganie przepisów prawnych dotyczących uczniów, proponowanie nowych przepisów dotyczących uczniów oraz uczestniczenie w posiedzeniach rady pedagogicznej z prawem przedstawienia na jej forum problemów przestrzegania praw ucznia.

Czytaj więcej: Wybory na Szkolnego Rzecznika Praw Ucznia

 

czytanie ksiazki

Uczennica naszej szkoły Maria Ratajczak otrzymała wyróżnienie w 7. Konkursie Recytatorskim "Dusza mówi, dusza śpiewa" za piękną recytację i interpretację wiersza Juliana Tuwima "Dwa wiatry" w kategorii wrocławskich szkół podstawowych klas IV-VI. Konkurs organizowany był przez MDK Anima. Występy uczniów można obejrzeć tutaj.

Gratulujemy również Mai Oskrobie, która także dzielnie i pięknie reprezentowała naszą szkołę swoim utworem poetyckim pt. "Anielska matka".

Brawo dziewczynki!

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

20180321 101545 1

21 marca powitaliśmy wiosnę nie tylko poprzez naukę, ale również przez ciekawe wyjścia klasowe.

Z okazji pierwszego dnia wiosny uczniowie klas 0-III wraz ze swoimi wychowawcami i nauczycielami wybrali się do Centrum Inicjatyw Wszelakich.

Uczniowie brali udział w warsztatach plastycznych, sportowych oraz wykonywali ciekawe eksperymenty. Po zakończonych zajęciach, klasy udały się na wiosenne spacery.

Kalendarzowa wiosna już jest... choć na wiosenną pogodę przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Czytaj więcej: "Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty..."

 

IMG 1144

W dniu 19.03.2018 r. odbył się finałowy turniej Mistrzostw Wrocławia w piłce ręcznej dziewcząt, w którym to nasza żeńska reprezentacja zapewniła sobie udział już w ubiegłym tygodniu.

Do tego turnieju przystępowaliśmy mocno zmotywowani, zwłaszcza, że w meczu półfinałowym mieliśmy się zmierzyć z ubiegłorocznym Mistrzem Wrocławia w kategorii dzieci - SP 78 (ubiegłoroczne klasy szóste SP).

Nasz zespół nie rozpoczął tego spotkania najlepiej. Już w szóstej minucie meczu przegrywaliśmy 0:3. Nasze zawodniczki były vhyba nieco stremowane wagą meczu, bo choć dochodziły do sytuacji rzutowych, nie były one zamieniane na bramki.

Czytaj więcej: Wicemistrzostwo Wrocławia naszych szczypiornistek