Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

KALENDARZ:

UODO TDTS Logo Color CMYK male

 

20190918 132229

18 września 2019 r. w Liceum Ogólnokształcącym nr XIV odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów dla najlepszych uczniów we Wrocławiu w ramach „Wrocławskiego programu wspierania uzdolnionych – PROMOVERE TALENTA” Samorządu Wrocławia.

Celem programu jest wspieranie uzdolnień uczniów wrocławskich szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Stypendystami mogą zostać uczniowie którzy osiągnęli minimum 5 celujących ocen na świadectwie końcowym oraz szczególne mają osiągnięcia w różnych dziedzinach, na szczeblu co najmniej wojewódzkim (okręgowym).

Czytaj więcej: Wręczenie dyplomów dla najlepszych uczniów we Wrocławiu

 

Resized 20190915 182750

Na rozegranych w Nowej Rudzie Mistrzostwach Dolnego Śląska Dzieci i Młodzików w dniu 14.09.19 r., w których o medale rywalizowało 72 zawodniczki i zawodników, wysoką formę potwierdzili nasi Młodzicy.

1. miejsce zajął Mikołaj Pilniak, 3. miejsce wywalczył Sebastian Wróbel, a 8. przypadło Dawidowi Dębkowskiemu. Bardzo dobrze spisały się dziewczęta w kategorii Orlik - 3. miejsce zajęła Marta Dębkowska, 5. jej siostra Paulina.

Wśród naszych najmłodszych zawodników 4. miejsce wywalczył Aleksander Zawadzki.

Czytaj więcej: Bardzo dobry start nowego roku szkolnego w wykonaniu naszych łuczników

 

object763421119 large

Już niedługo w naszej szkole odbędą się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Z tej okazji przedstawiamy ważne terminy związane z przeprowadzeniem wyborów.

Do 20 września na godzinie wychowawczej samorządy klasowe zapoznają się z obowiązującą ordynacją wyborczą i wybierają swoich kandydatów do Rady Samorządu Uczniowskiego.

Do 20 września br.(piątek) samorządy klasowe zgłaszają Opiekunowi SU nazwiska swoich kandydatów do Rady Samorządu Uczniowskiego.

Czytaj więcej: Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2019/2020

 

men

Drodzy Uczniowie,

w tym szczególnym dniu, kiedy pełni wrażeń po wakacyjnych przygodach wracacie wreszcie do szkoły, życzę abyście jak najlepiej wykorzystali rozpoczynający się czas nauki. Korzystajcie ze wszystkich szans jakie daje Wam szkoła, aby stawać się jeszcze lepszymi i mądrzejszymi ludźmi.

Nie bójcie się zadawania pytań oraz poszukiwania na nie odpowiedzi. Nie zrażajcie się niepowodzeniami, ale zawsze starajcie się je przezwyciężać. Nie zapominajcie również o tym, że w trudnych chwilach zawsze możecie liczyć na pomoc swoich wychowawców i nauczycieli.

Czytaj więcej: Życzenia Ministra Edukacji Narodowej na nowy rok szkolny

 

men

Minister Edukacji Narodowej p. Dariusz Piontkowski wyznaczył sześć podstawowych kierunków realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2019/2020:

1. Profilaktyka uzależnień w szkołach i placówkach oświatowych.

2. Wychowanie do wartości przez kształtowanie postaw obywatelskich i patriotycznych.

3. Wdrażanie nowej podstawy programowej kształcenia ogólnego w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych.

4. Rozwijanie kompetencji matematycznych uczniów.

Czytaj więcej: Podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2019/2020

 

witaj szkolo

"Nic nie może przecież wiecznie trwać..."

Te słowa piosenki Anny Jantar zwiastują, że czas wakacji dobiega końca. W związku z tym informujemy, że 2 września nastąpi uroczyste rozpoczęcie w roku szkolnego.

W naszej szkole nowy rok szkolny powitają najpierw uczniowie klas I-IV, którzy zainaugurują rok szkolny 2019/2020 o godzinie 9.00. Dwie godziny później, czyli o godzinie 11.00 swoją uroczystość będą mieli uczniowie klas V-VIII. Uroczysty apel z okazji rozpoczęcia zajęć odbędzie się tradycyjnie jak co roku w dużej sali gimnastycznej. Zapraszamy!

Zapraszamy również na mszę świętą na rozpoczęcie roku szkolnego. Początek o godzinie 8.00 w kościele parafialnym.

 

 

IMG 20190618 111917

18 czerwca 2019 r. klasy 0a, 2a i 2b pod opieką p. Ani Chalcarz, p. Ani Podborowskiej oraz p. Bożeny Ilnickiej były na wycieczce w Centrum Inicjatyw Wszelakich, znajdującym się przy ul. Wielkopolskiej we Wrocławiu.

Dzieciaki miały możliwość uczestniczyć w zajęciach sportowych - crossfitowych, w warsztatach, gdzie wykonywały prezenty na Dzień Taty (aromatyczną sól do kąpieli), wyszywały pluszowego misia, a także miały zajęcia z udziałem psa - elementy dogoterapii.

Czytaj więcej: Ostatnia wycieczka w roku szkolnym 2018/2019...

 

dzien ojca

"Jeden ojciec znaczy więcej,

niż stu nauczycieli."

G. Herbert 

 
Z okazji Dnia Ojca, który w tym roku wypada w pierwszy dzień wakacji, życzymy Wam wszystkim długich lat w zdrowiu oraz wielu wspaniałych chwil ze swoimi pociechami. Ponadto wielu powodów do radości i uśmiechu każdego dnia.
 

 

wakacje2

Kochani uczniowie, 

Z okazji rozpoczynających się właśnie wakacji życzymy Wam wielu chwil beztroski oraz odpoczynku od codziennych obowiązków szkolnych, wielu powodów do radości i uśmiechu na codzień.

Życzymy Wam by pogoda zawsze dopisywała niezależnie w jakim miejscu się znajdziecie - by były to najlepsze wakacje w Waszym życiu. Nabierajcie sił i energii na nowy rok szkolny i wracajcie do nas zdrowi. 

Do zobaczenia 2 września!

 

 

 

polkolonie
Szkoła Podstawowa nr 95 organizuje dla dzieci półkolonie letnie w terminie od 24.06.2019 r. do 28.06.2019 r.

Zajęcia będą odbywać się od godziny 7.00 do 16.00 (uczestnicy schodzą się od 7.00 do 8.30 w świetlicy). Proszę wyposażyć dzieci w mały wycieczkowy plecak, napoje w plastikowych butelkach, ewentualnie kieszonkowe. Proszę zadbać o odpowiedni ubiór i nakrycie głowy.

Program zajęć na półkolonii dostępny poniżej.

Czytaj więcej: Półkolonie letnie 2019 w naszej szkole