Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

KALENDARZ:

matematyczne eksperymenty

 

ogloszenie1

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 95 wraz z Radą Rodziców zapraszają wszystkich chętnych rodziców oraz nauczycieli na wykład na temat: "Jak budować poczucie własnej wartości i jak kształtować to poczucie u naszych dzieci?"

Wykład odbędzie się we wtorek 20 marca o godzinie 18.00 (zaraz po zebraniach w auli szkolnej). Wstęp wolny.

W tym miejscu znajdą Państwo wszelkie niezbędne informacje na temat szkolenia.

Serdecznie zapraszamy!

 

11

Nasz teatralny zespół Zielony Pompon miał zaszczyt uczestniczyć w XXVII Przeglądzie Teatralnym, który organizowany jest przez XVII LO im. Agnieszki Osieckiej.

Konkurowaliśmy z wieloma zespołami aktorskimi młodzieży gimnazjalnej oraz licealnej. Zaprezentowaliśmy się godnie, czego dowodem jest wyróżnienie dla Zofii Woźny - odtwórczyni głównej roli.

Nasz spektakl pt. Ania z Zielonego Wzgórza wprowadził wszystkich w dobry nastrój i pozwolił starszej młodzieży wrócić pamięcią do tej pięknej lektury i wspaniałych klimatów Zielonego Wzgórza.

Czytaj więcej: Udział naszych uczniów w XXVII Przeglądzie Teatralnym

 

IMG 1116

Trzy mecze i trzy pewne zwycięstwa! Tak wygląda bilans naszej szkolnej reprezentacji w rozegranym 15 marca 2018 r. turnieju ćwierćfinałowym Mistrzostw Wrocławia w piłce ręcznej dziewcząt (rocznik 2002 i młodsze).

Pierwszy mecz wygrałyśmy z SP nr 90 stosunkiem bramek 10:2, drugi z GIM nr 37 (13:3) i ostatni z GIM nr 13 (10:5).

Nasz zespół zagrał naprawdę doskonałe zawody a każda z zawodniczek począwszy od świetnie spisujących się bramkarek do mądrze i skutecznie spisujących się zawodniczek "z pola" dołożyła swoją cegiełkę do sukcesu.

Nie miałyśmy dzisiaj słabych punktów i to przełożyło się na wynik.

Czytaj więcej: Szypiornistki klas siódmych zagrają o medale!

 

IMG 1112

12.03.2018 r. w hali sportowej przy ul. Parkowej zostały rozegrane eliminacje miejskie Igrzysk Wrocławia w piłce ręcznej dziewcząt.

Nasza reprezentacja składająca się z uczennic klasy 7b zmierzyła się w pierwszym meczu ze swoimi starszymi koleżankami z Gimnazjum nr 49 i zdecdowanie wygrała 10:1. W drugim meczu - z zeszłorocznymi Mistrzyniami Wrocławia SP 14 (dawne Gimnazjum nr 28) uległyśmy 2:18 i trzeba było bardzo szybko zapomnieć o srogiej lekcji. 

Na szczęście udało się i w ostatnim meczu dającym awans do ćwierćfinału nasze zawodniczki pokazały wspaniały sportowy charakter i pokonały Gimnazjum nr 29 6:2.

Czytaj więcej: Mamy ćwierćfinał w piłce ręcznej dziewcząt klas siódmych!

 

20180308 093148

8 marca 2018 r. uczniowie naszej szkoły rozpoczęli swoje zmagania w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej chłopców. Areną zmagań była hala MCS na ul. Parkowej we Wrocławiu.

Nasza szkoła trafiła do bardzo silnej i wymagającej grupy. Przeciwnikami SP95 były trzy gimnazja: GIM 39, GIM 49 oraz GIM 37.

Pierwszy mecz rozegraliśmy z Gimnazjum nr 39. Mecz rozpoczął się od naszego prowadzenia. Mniej więcej do ósmej minuty był bardzo zacięty. Nasz zespół prowadził 4:3. Ostatnie minuty należały już wyłącznie do naszego zespołu, który po fantastycznych rzutach Mateusza Kubicza, Szymona Przybyłka i Kacpra Starczewskiego odniósł zwycięstwo 8:4.

Czytaj więcej: Turniej piłki ręcznej chłopców klas siódmych

 

dzien kobiet
Oddać ci wszystko: każdy sen i drgnienie,
Każdy nerw ciała, każdy ruch i krok!
Przeszłość - to tylko o tobie wspomnienie,
Przyszłość - to tylki twój najświętszy wzrok!

Julian Tuwim

Drogie Panie!

Życzymy Wam odnalezienia: w ciszy swoich myśli i marzenia, w bliskich osobach siłę i piękno stworzenia, w otaczającym świecie radość istnienia, w kolorach, smakach i zapachach wielkość natchnienia, a w sobie miłości.

Wasi Panowie.