Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

KALENDARZ:

Pn Wt Śr Cz Pt So N

matematyczne eksperymenty

 

DSCN3585

W dniu 20 marca 2019 roku uczniowie klasy II b wybrali się do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej przy ulicy Kosmonautów.

Dzieci uczestniczyły w zajęciach dotyczących zasad bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach zagrażających ich zdrowiu i życiu.

W bluzach i hełmach strażackich uczyli się na fantomach udzielania pierwszej pomocy, właściwego gaszenia różnych przedmiotów i substancji np. palącego się oleju oraz wychodzenia z zadymionego pomieszczenia.

Czytaj więcej: Wizyta klasy 2b w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej

 

zoi

13 marca 2019 roku odbył się XIX Miejski Konkurs Rcytatorski „Spotkanie z wierszem”. Podczas etapu dzielnicowego naszą szkołę reprezentowała Zoi Malkogiorgos - uczennica klasy II b.

Tematem przewodnim tegorocznego konkursu była rymowanka: „Kwiaty, motyle zieleń traw. W zielone z poezją się baw”.

Zoi pięknie wyrecytowała wiersz Małgorzaty Strzałkowskiej pt: „Drzewo” i przeszła do finału, który odbędzie się 25 kwietnia.

Czytaj więcej: Nasi uczniowie odnoszą sukcesy

 

9

8 marca 2019 r. chłopcy z klasy 5d spisali się na medal. Przygotowali fantastyczną niespodziankę dla swoich koleżanek z klasy.

Tuż po dzwonku na drugą lekcję, zamiast ustawić się przed klasą, po prostu zniknęli. Na korytarzu pozostały, zdziwione sytuacją, dziewczynki. Nagle otworzyły się drzwi do sali 13, a w progu ukazali się zadowoleni i roześmiani chłopcy. Złożyli życzenia swoim koleżankom i wręczyli upominki.

Na tę okazję udekorowali salę, przygotowali poczęstunek oraz różne atrakcje.

Czytaj więcej: Dzień Kobiet w klasie 5d

 

20190313 091746 1

W kanonie lektur szkolnych istotne miejsce zajmują ,,Dziady" część II Adama Mickiewicza.

Na omówienie zagadnień poruszonych w książce, poświęciliśmy kilka lekcji języka polskiego - wskazując na ponadczasowe i cenne prawdy moralne w lekturze.

Dnia 13.03 2019 r. odbyła się nietypowa lekcja języka polskiego. Uczniowie z klasy VII b pod kierunkiem p. Marty Palińskiej – Jachimowicz przedstawili fragmenty „Dziadów‘’. Różnorodność rekwizytów, kreatywne kostiumy, poetycki język oraz tajemniczy nastrój sprawiły, że inscenizacja dramatu wypadła wyjątkowo dobrze.

Czytaj więcej: Inscenizacja ,,Dziadów” część II Adama Mickiewicza w klasie VII B

 

20190313 101312

W dniu dzisiejszym tj. 13 marca 2019 r. W hali MCS na ul. Parkowej odbyły się zawody w ramach 2. rundy Mistrzostw Wrocławia w piłce ręcznej chłopców szkół podstawowych klas 7-8 I gimnazjów.

W zawodach wzięła udział również nasza szkoła, która przeszła pomyślnie przez pierwsza rundę. Uczniowie naszej szkoły rozegrali tego dnia 3 mecze – niestety, każdy z nich zakończył się naszą przegraną.

Pierwszym naszym przeciwnikiem była SSP nr 72, która okazała się lepsza i wygrała 7-3.

Czytaj więcej: Relacja z zawodów piłki ręcznej chłopców klas 7-8 i gimnazjów

 

IMG 0828

22 lutego 2019 r. obchodziliśmy Dzień Języka Ojczystego. Uczniowie klas 4-8 wzięli udział w międzyklasowym konkursie. Rozwiązywali zadania, łamigłówki językowe, malowali ortograficzne obrazy oraz pisali wiersze.

Efektem naszej pracy są również piękne dekoracje związane z językiem polskim.

W klasach czwartych pierwsze miejsce i największą liczbę punktów zdobyli uczniowie klas 4a i 4b. W klasach piątych zwycięstwo wywalczyli uczniowie klasy 5d. W klasach 6-8 najlepsi okazali się uczniowie klasy 8a.

Czytaj więcej: Dzień języka ojczystego

 

dzien kobiet
Oddać ci wszystko: każdy sen i drgnienie,
Każdy nerw ciała, każdy ruch i krok!
Przeszłość - to tylko o tobie wspomnienie,
Przyszłość - to tylki twój najświętszy wzrok!

Julian Tuwim

Drogie Panie!

Życzymy Wam odnalezienia: w ciszy swoich myśli i marzenia, w bliskich osobach siłę i piękno stworzenia, w otaczającym świecie radość istnienia, w kolorach, smakach i zapachach wielkość natchnienia, a w sobie miłości.

Wasi Panowie.

 

IMG 20190303 WA0005

W dniu 2 marca 2019 r. uczniowie naszej Szkoły rozpoczęli kolejny sezon łuczniczy. Występ w Halowych Mistrzostwach Dolnego Śląska Dzieci i Młodzików w łucznictwie Pod Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Radków był bardzo owocny w medale.

W rywalizacji w Kategorii Orlik dziewczęta nie zawiodły nasze najlepsze zawodniczki. 1. miejsce zdobyła Marta Dębkowska, 3. miejsce przypadło w udziale Paulinie Dębkowskiej.

Czytaj więcej: Sukcesy łucznicze w Halowych Mistrzostwach Dolnego Śląska

 

tuwim1

W dniu 1 marca uczniowie klasy II b mieli zaszczyt gościć w szkole swoich rodziców, dziadków i rodzeństwo. Spotkanie poświęcone było poezji Juliana Tuwima.

Dzieci na szkolnej scenie prezentowały własne interpretacje najpopularniejszych wierszy naszego poety. Wszystkie wiersze były ciekawie i barwnie przedstawione. Recytujący posługiwali się nie tylko rekwizytami ale również barwnymi strojami. Zgromadzona publiczność nagradzała wszystkich występujących gromkimi brawami. Podczas spotkania panowała serdeczna i przyjazna atmosfera.

Bożena Ilnicka

Czytaj więcej: Spotkanie z poezją Juliana Tuwima

 

1

Dnia 28 lutego obchodzimy tłusty czwartek (tzw. zapusty), czyli ostatni karnawałowy czwartek przed Wielkim Postem.

W klasie 4 c nie zapomniano o tej słodkiej tradycji, która stała się elementem naszej kultury. Uczniowie wzięli udział w lekcji języka polskiego, która miała na celu wzbogacić ich wiedzę o tradycjach ludowych. Pod kierunkiem p. Marty Palińskiej- Jachimowicz, dzieci chętnie wykonywały różne zadania w grupach np. tworzyły hasło reklamowe o pączku, czy też pisały wiersz na temat tłustego czwartku.

Czytaj więcej: Tłusty Czwartek w klasie 4c