Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

egzamin osmoklasisty2

KALENDARZ:

OFERTA

UODO TDTS Logo Color CMYK male

uodo praca zdalna

labo przysz

 

 

15

„Są chwile, które w pamięci zostają i choć czas mija one nie mijają”.

Nadszedł czas pożegnania z trzecią klasą. Trzy lata minęły jak jeden dzień. Z tej okazji uczniowie klasy 3c wraz z wychowawcą Małgorzatą Turowicz przygotowali uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021-2022.

Przepiękny występ naszych już nie tak małych artystów został nagrodzony gorącymi brawami. Każdy uczeń miał swoją rolę, każdy spisał się na medal. Dzieci swobodnie mówiły o zbliżających się wakacjach, śpiewały piosenki, tańczyły ale również wyraziły swoją ogromną wdzięczność za zachętę do

Czytaj więcej: Zakończenie roku w klasie 3c

 

podborowski2

Miło nam poinformować, że uczeń klasy 7a naszej szkoły - Karol Podborowski został finalistą XI Dolnośląskiego Konkursu Młodego Programisty.

Celami edukacyjnymi konkursu były rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego i komputacyjnego, popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów, umożliwianie uzdolnionym informatycznie uczniom rozwijania ich talentów i pogłębiania wiedzy oraz popularyzacja nauki programowania w szkołach oraz rozwijanie kompetencji informatycznych dzieci i młodzieży.

Czytaj więcej: Karol Podborowski finalistą XI Dolnośląskiego Konkursu Młodego Programisty

 

pah

Samorząd Uczniowski naszej szkoły w porozumieniu z Gronem Pedagogicznym zaprasza wszystkich uczniów, rodziców i opiekunów do włączenia się w akcję Polskiej Akcji Humanitarnej "Zamiast Kwiatka Niosę Pomoc... Ukrainie".

W tym roku wspólnie możemy pomóc osobom mieszkającym w Ukrainie, którzy doświadczają wojny. Zebrane wspólnie środki przekażemy na realną pomoc w tym kraju. Ta akcja to świetna okazja do pokazania pomagania w działaniu i dania sygnału, że wdzięczność można okazywać różnorodnie.

Czytaj więcej: Ponownie zapraszamy rodziców i uczniów do włączenia się w akcję: "Zamiast kwiatka niosę pomoc......

 

8

Uczniowie z klasy 2b i 3a wspólnie uczestniczyli w dwudniowej wycieczce autokarowej do Ojcowskiego Parku Narodowego i Krakowa.

W pierwszym dniu wycieczki dzieci spacerując po urokliwym Ojcowskim Parku Krajobrazowym, zwiedzili Jaskinię Nietoperzy, Zamek na Pieskowej Skale i Maczugę Herkulesa.

Niezwykłe wrażenie wywarła na dzieciach legenda związana z wieżami na Kościele Mariackim, z której usłyszeli hejnał. Rynek krakowski z przepięknymi Sukiennicami dał możliwość zakupienia pamiątek.

Czytaj więcej: Wycieczka uczniów klasy 2b i 3a do Krakowa i Ojcowskiego Parku Narodowego

 

1

Uczniowie klasy 3b napisali książkę „Przygody kotka Cukierka”. To tytuł książki niezwykłej, bo napisanej przez dzieci z klasy 3b. Historia książeczki wzięła się od...

Dwa lata temu w naszej szkole odbyło się bardzo ciekawe spotkanie z pisarzem, panem Waldemarem Cichoniem, który w niesamowity sposób zaczarował małych uczniów opowieściami o kotku Cukierku. W klasie trzeciej przerabialiśmy lekturę W. Cichonia pt.: „Cukierku, ty łobuzie!”, byliśmy także w teatrze na przedstawieniu wystawionym przez Teatr na Ostrowie o tym samym tytule. Dzieciaki tak polubiły bohatera - Cukierka, że postanowiłam, aby na zadanie domowe napisały nową przygodę

Czytaj więcej: Uczniowie klasy 3b napisali książkę...

 

9

Uczniowie klas 2a, 3a, 3b i 3c wraz z nauczycielami p. Anną Podborowską, p. Bożeną Jawor, p. Anną Chalcarz i p. Małgorzatą Turowicz w dniu 10 czerwca 2022 r. udali się na wycieczkę do Chicken Land w Borownej.

Podczas wycieczki dzieci dowiedziały się jakie sprzęty są niezbędne w kurnikach, jakie są rodzaje ziaren oraz zwyczaje kur i kóz. Mogły realizować się podczas zajęć przyrodniczych i plastycznych. Wykonywały doświadczenia z jajkami.

Na końcu czekała na uczestników uczta przy ognisku. Cały czas

Czytaj więcej: Wycieczka uczniów klas młodszych do Borowna

 

4

Uczniowie klasy 1c w ostatnich dniach brali udział w spotkaniu z pszczelarzem.

Dzieci dowiedziały się na czym polega praca pszczelarza, oglądały jak wygląda ul w środku oraz sprzęt potrzebny w pracy pszczelarza. Dowiedziały się jak powstaje miód, obejrzały pszczółki w powiększeniu, przymierzały strój pszczelarski i miały możliwość degustacji otrzymanego miodu.

Naszym gościem był pan Tomasz Gliński

Czytaj więcej: Lekcja z pszczelarzem w klasie 1c

 

5

Uczniowie klasy 1a i 1c wybrali się na wycieczkę do Wioski Indiańskiej.

Pierwszoklasiści zapoznali się ze zwyczajami, tradycjami i obrzędami indiańskimi, które szczególnie działają na wyobraźnie dziecięcą i niosą pożyteczne wartości związane z umiejętnością życia w grupie.

Opiekę podczas wycieczkę sprawowały p. Aneta Bedka oraz p. Małgorzata Malec.

Czytaj więcej: Wycieczka uczniów klasy 1a i 1c do Wioski Indiańskiej

 

42

11 czerwca 2022 r. uczniowie wraz z rodzicami oraz wychowawcą klasy udali się na kolejną, wspólną wycieczkę rowerową.

Podobnie jak w październiku podczas ostatniej wycieczki, tak i dziś dopisała pogoda.

Wycieczka rozpoczęła się o godzinie 10:00 na parkingu na ul. Wojanowskiej gdzie wychowawca klasy przedstawił plan trasy oraz uczulił uczniów na bezpieczeństwo podczas przejeżdżki. Stąd wycieczka wyruszyła w stronę Parku Leśnickiego, następnie przez Las Mokrzański do Brzezinki Średzkiej, z której uczestnicy wycieczki udali się wałami wzdłuż

Czytaj więcej: Uczniowie, rodzice i wychowawca klasy 4b na wycieczce rowerowej

 

object763421119

Szanowni Państwo, drodzy Rodzice

W najbliższy wtorek 14 czerwca odbędzie się w naszej szkole spotkanie dla rodziców, których dzieci w przyszłym roku pójdą do klasy pierwszej w naszej szkole. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17.30.

Przy wejściu do szkoły będzie wywieszona kartka z informacją w jakiej sali odbędzie się zebranie. 

Serdecznie zapraszamy.