Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

KALENDARZ:

UODO TDTS Logo Color CMYK male

 

IMG 3797

Oceny wystawione, za oknem upały, więc nie ma co siedzieć w szkolnych ławkach, gdy przygoda czeka!

Klasa 4b udała się 17 czerwca 2019 r. na wycieczkę do podwrocławskich Sokolików. Adrenaliny nam faktycznie nie zabrakło. Były przejścia po linach zawieszonych wysoko na drzewach, strzelanie z łuków, paintball oraz wiele różnych zabaw, a na końcu wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek.

Było super!

Czytaj więcej: Wycieczka klasy 4b do "Adrenalina Park"

 

20190617 112622

Uczniowie klasy 6b wraz ze swoim wychowawcą p. Łukaszem Nowakiem oraz nauczycielem p. Marcinem Koszernym w dniu 17 czerwca 2019 r. korzystali z dobrodziejstw Wrocławskiego Parku Wodnego.

Była to dla młodzieży doskonała okazja odstresowania się i odreagowania trudów kończącego się właśnie roku szkolnego, podczas którego uczniowie tej klasy drugi rok z rzędu uzyskali klasową średnią "na pasek" - 4,76.

Czytaj więcej: 6b we Wrocławskim Parku Wodnym

 

IMG 20190614 112107

14.06.2019 r. w Przedszkolu nr 10 odbył się Przegląd Piosenki Regionalno - Turystycznej.

Klasa 0a z naszej szkoły, pod opieką p. Ani Chalcarz, wzięła udział w tej imprezie. Piosenki prezentowały dzieciaki z Przedszkola nr 64, Przedszkola nr 10, Galileo i ze Szkoły Podstawowej nr 95.

Nasze dzieci zaśpiewały dwie piosenki: "Niech żyją wakacje" oraz "Po łące biega lato".

Czytaj więcej: Przegląd Piosenki Regionalno - Turystycznej 

 

chlop

Pełnym sukcesem zakończyły się dla naszych łuczników z UKS 95 ostatnie zawody w tym roku szkolnym, które odbyły się 15 czerwca 2019 r. w Nowej Rudzie.

W Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Łucznictwie indywidualnie 2 miejsce wywalczył Mikołaj Pilniak, 7 miejsce Sebastian Wróbel. Kolejny raz zespół w składzie Dawid Dębkowski, Mikołaj Pilniak i Sebastian Wróbel udowodnili doskonałą formę i stanęli na 1 miejscu podium. 

Dobrze spisały się również dziewczęta zdobywając 5 miejsce.

Czytaj więcej: Sukcesy łucznicze na zakończenie roku szkolnego

 

zakonczenie
Drodzy uczniowie, rodzice i opiekunowie!

W związku z zakończeniem roku szkolnego 2018/2019 informujemy, że odbędzie się ono we środę 19 czerwca 2019 r.:

-  dla klas 0-4 o godzinie 9.00

-  dla klas 5-8 o godzinie 11.00

Msza święta na zakończenie roku szkolnego odbędzie się w kościele p.w. Św. Andrzeja Apostoła również we środę o godzinie 8.00.

 

IMG 3702

Dnia 12 czerwca 2019 r. nasze najmłodsze piłkarki ręczne z rocznika 2007 i młodsze wzięły udział we Wrocławskiej Olimpiadzie Młodzieży. W turnieju, który odbywał się w hali sportowej przy ulicy Parkowej wzięły udział 3 drużyny: nasza szkoła, SP 74 oraz SP 1.

Niestety nie udało nam się wygrać żadnego meczu i ostatecznie zajęliśmy III miejsce, natomiast indywidualne wyróżnienia zdobyły Antonina Gudyma (najlepsza zawodniczka drużyny) oraz Zuzanna Czekaj (najlepsza bramkarka turnieju). Obie uczennice są z klasy 6b. Serdecznie gratulujemy!

Czytaj więcej: 3. miejsce naszych młodych piłkarek ręcznych we Wrocławskiej Olimpiadzie Młodzieży 2019

 

ogloszenie1

Szanowni Rodzice i Uczniowie

Z uwagi na wysokie temperatury, które obecnie panują i które są prognozowane do końca tego tygodnia, podjęliśmy decyzję o skróceniu każdej lekcji o piętnaście minut. Krótsze lekcje obowiązują od wtorku do piątku bieżącego tygodnia jedynie uczniów naszej szkoły.

Nauczyciele pozostają do dyspozycji na potrzeby świetlicy, gdzie nastąpi, w związku ze skróconymi lekcjami, kumulacja uczniów. Obiady będą wydawane od godziny 10.30.

Z poważaniem Dyrekcja SP 95

 

2

10 czerwca 2019 r. odbył się kolejny międzyszkolny turniej sportów plażowych na boisku Szkoły Podstawowej nr 95 upamiętniający zmarłego przed dziewięciu laty nauczyciela naszej szkoły - pana Jacka Pieniążczaka.

W turnieju wzięły udział: Szkoła Podstawowa nr 24, Szkoła Podstawowa nr 51, Szkoła Podstawowa AMS oraz gospodarz Szkoła Podstawowa nr 95. Uroczystego otwarcia turnieju dokonała dyrektor SP nr 95 p. Teresa Molęda, która przedstawiła również sylwetkę śp. Jacka Pieniążczaka.

Czytaj więcej: Relacja z turnieju piłki nożnej plażowej "Pamiętamy o Jacku Pieniążczaku"

 

IMG 20190606 154119

Dnia 6 czerwca 2019r. klasy 2a i 0a, pod opieką nauczycieli p. Ani Podborowskiej, p. Małgosi Malec oraz p. Ani Chalcarz wybrały się na wycieczkę do Dobkowa.

Najpierw pojechaliśmy do "Galerii pod Aniołami", gdzie dzieciaki dowiedziały się skąd bierze się glina, co można zrobić z gliny i jaki jest proces tworzenia się gotowych wyrobów ceramicznych, po czym same mogły wykonać swoje własne ceramiczne cudeńka. Po ciężkiej pracy pojechaliśmy na obiad do "Gościńca pod Gruszą".

Czytaj więcej: Klasy 2a i 0a na wycieczce w Dobkowie

 

IMG 20190311 145045

Po raz pierwszy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Fizycznym „EUREKA”. Organizatorem niniejszego konkursu jest Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie” w Grodzisku Mazowieckim. Testy konkursowe zawierały 25 pytań testowych i część opisową, a na wykonanie zadania uczniowie mieli 45 minut.

Udział w konkursie dostarczył uczniom nie tylko rozrywki umysłowej, był sprawdzianem ich umiejętności, a jednocześnie przyczynił się do popularyzacji i pogłębienia wiedzy z zakresu fizyki.

Czytaj więcej: Ogólnopolski Konkurs Fizyczny "Eureka"