Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

egzamin osmoklasisty2

KALENDARZ:

Pn Wt Śr Cz Pt So N

OFERTA

uodo praca zdalna

labo przysz

 

pokonac bariery

 

1

W dniu 11 maja 2023 r. uczniowie klasy 7b wraz z nauczycielem j. polskiego p. Moniką Krawiec udali się do Muzeum Narodowego.

Siódmoklasiści wzięli udział w lekcji muzealnej o tematyce "Przyroda w sztuce".

Lekcja miała charakter "spaceru tematycznego" prowadzonego przez historyków sztuki i kulturoznawców na podstawie prezentacji eksponatów znajdujących się na wystawach w gmachu głównym Muzeum. 

Czytaj więcej: Wizyta uczniów klasy 7b w Muzeum Narodowym

 

4

28 kwietnia 2023 r. uczniowie klasy 1b wraz z wychowawcą Anną Chalcarz odwiedzili Przedszkole nr 10 we Wrocławiu.

Tam grupa "Misiaków" przygotowała występ z okazji świąt majowych.

Przedszkolaki recytowały wiersze i śpiewały pięknie piosenki patriotyczne, a klasa 1b zaśpiewała również piosenkę pt.: "Nasze polskie ABC".

Występ bardzo się wszystkim podobał.

Czytaj więcej: Uczniowie klasy 1b z wizytą w Przedszkolu nr 10

 

polkolonie

Uwaga! Półkolonie!

Informujemy, że Szkoła Podstawowa nr 95 organizuje półkolonie letnie w dwóch terminach - od 26 do 30 czerwca 2023 r. oraz od 3 do 7 lipca 2023 r.

Zapisy za pośrednictwem dziennika elektronicznego Librus bezpośrednio do p. Ewy Syjud-Onackiej.

Koszt udziału w półkolonii to 200 zł. Pierwszeństwo zapisu mają dzieci z klas 1-3. Szczegółowy program zostanie podany za pomocą dziennika Librus.

 

 

6

W kwietniu uczniowie klasy IV c brali udział w lekcjach języka polskiego poświęconych ulubionym książkom. Celem zajęć było promowanie czytelnictwa wśród rówieśników. Uczniowie zaprezentowali książki, które darzą szczególnym sentymentem. Zaprojektowali również ciekawe i kolorowe plakaty polonistyczne, które zachęcały do czytania książek.

Pamiętajmy, że 2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki dla Dzieci, natomiast 23 kwietnia Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

Marta Palińska- Jachimowicz

Czytaj więcej: Dzień ulubionej książki w klasie IV c

 

1 3 maja

Przed nami czas trzech świąt majowych: 1, 2 i 3 maja, które są szczególnie ważne w historii Polski.

Będziemy je obchodzić w szczególny sposób – razem, a jednak osobno. Ale czy tak naprawdę wszyscy wiemy, dlaczego świętujemy? Warto przypomnieć sobie, skąd wzięły się święta majowe. Dlaczego je świętujemy i komu je zawdzięczamy?

Pamiętajmy, aby na czas świąt majowych wywiesić flagę Polski i tym samym podkreślić naszą narodową tożsamość.

Czytaj więcej: Święta majowe 2023

 

16

I Międzyszkolny Festiwal Wielu Kultur "Ludowy Koloryt" już za nami!

W czwartek 20 kwietnia 2023 r. odbyła się pierwsza edycja Międzyszkolnego Konkursu Wokalno-Plastycznego "Ludowy Koloryt".

Mamy nadzieję, że wpisze się on na stałe w wydarzenia kulturalne naszej szkoły. Serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji oraz pełnienie funkcji przewodniczącej jury Pani Grażynie Miklaszewskiej Zapraszamy za rok!

E.Syjud, M.Michniak, V.Popławska.

Czytaj więcej: I Międzyszkolny Festiwal Wielu Kultur "Ludowy Koloryt"

 

30

W dniu 21 kwietnia 2023 r. uczniowie naszej szkoły mieli okazję gościć niepełnosprawnych sportowców z drużyny WKS Śląsk Wrocław AMP futbol.

Piłkarze, których gościliśmy zademonstrowali naszym uczniom swoje niebagatelne umiejętności piłkarskie. Dzieci były pod wrażeniem dużej sprawności sportowców oraz zagrań, które wykonywali. 

Nasi uczniowie mogli też sami spróbować pograć w piłkę nożną przy pomocy kul oraz strzelać rzuty karne bramkarzowi Śląska Wrocław. 

Czytaj więcej: Wizyta piłkarzy WKS Śląsk Wrocław AMP futbol w naszej szkole

 

1

W dniu 23.03.2023 r. w naszej szkole na zaproszenie Samorządu Uczniowskiego pan Jan Krzywdziński (absolwent filologii polskiej, prawa, matematyki), doktorant z Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego wygłosił wykład na temat komunikacji, kultury wypowiedzi oraz nieużywaniu wulgaryzmów.

Uczniowie mieli możliwość poznania jak wygląda wykład akademicki.

Nauczyciele jak i przedstawiciele klas założyli okolicznościowe koszulki, które częściowo zostały sfinansowane przez Radę Rodziców (serdecznie

Czytaj więcej: Rozpoczął się Tydzień Kultury w naszej szkole

 

6

W dniu 23.03.2023 r. uczniowie Zespołu Szkół nr 3 przy ulicy Szkockiej odwiedzili uczniów naszej szkoły, żeby opowiedzieć im o zasadach savoir-vivre przy stole.

Uczniowie dowiedzieli się, jak nakrywać do stołu, jak się zachować przy stole i jak składać serwetki, żeby stały się jego ozdobą.

Zajęcia były bardzo pożyteczne, odbyły się z inicjatywy Rady Rodziców, której serdecznie dziękujemy za organizację.

Czytaj więcej: Lekcja savoir-vivre w naszej szkole