Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

KALENDARZ:

matematyczne eksperymenty

 

20180216 090105
Dnia 16 lutego 2018 r. uczniowie klasy 3c wraz z nauczycielkami p. Martą Palińską-Jachimowicz i p. Katarzyną Zakrzewską udali się do Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej. Dzieci brały udział w warsztatach "Jak powstała książka - czyli od papirusu do iPada".

Głównym celem zajęć było: poznanie historii pisma i książki od czasów najdawniejszych do współczesnych, wzrost motywacji uczniów do nauki i czytania oraz zachęta do korzystania z różnych źródeł informacji.

Spotkanie było doskonałą okazją do poznania cyklu tworzenia książki. Warsztaty łączyły w sobie elementy edukacji i zabawy.

Czytaj więcej: Jak powstała książka - czyli od papirusu do iPada

 

walentynki
"W tym właśnie tkwi potęga miłości,
gdy wyrażana jest w codzienności"
 

Dzień 14 lutego w południowej i zachodniej Europie obchodzony jest corocznie od średniowiecza jako dzień zakochanych - walentynki. Nazwa pochodzi od św. Walentego, którego wspomnienie liturgiczne jest obchodzone w Kościele katolickim tego samego dnia. W Polsce walentynki zyskały popularność dopiero w latach 90. XX wieku.

Z okazji dnia zakochanych życzymy wszystkim dużo miłości każdego dnia. Sentencja zawarta w nagłówku niech będzie dopełnieniem tych życzeń.

 

cudowny
Klasy 4c oraz 5b wraz ze swoimi wychowawcami p. Marcinem Koszernym i p. Łukaszem Nowakiem z okazji zbliżających się "walentynek" udali się do wrocławskiego kina Helios na film pt.: Cudowny chłopak".

Informacja ta nie znalazłaby się pewnie na stronie (w końcu nie tylko te klasy z naszej szkoły chodzą do kina z okazji różnych wydarzeń), gdyby nie świetna, wartościowa historia opowiedziana w tym filmie.

Film oparty na powieści R. J. Palacio, którego reżyserem jest Stephen Chbosky opowiada historię 10-letniego Auggiego, który w wyniku genetycznych zaburzeń ma zdeformowaną twarz.

Czytaj więcej: "Cudowny chłopak" czyli jak wzruszyć się w kinie

 

20180208 110339 1
"Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek,
a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączkow nasmażyła"
 

Dnia 8 lutego obchodzimy w tym roku tłusty czwartek (tzw. zapusty), czyli ostatni karnawałowy czwartek przed Wielkim Postem.

W klasie 3c nie zapomniano o tej smacznej tradycji. Były słodkie pączki i faworki zwane także chrustami. Dzieci z wielkim apetytem zjadły przygotowane pyszności.

Czytaj więcej: Tłusty czwartek w klasie 3c

 

DSCN3060
48 dzieci uczestniczyło w półkoloniach zimowych organizowanych w naszej szkole. Organizatorzy zadbali o atrakcyjny program, który umożliwił dzieciom aktywne i ciekawe spędzenie ferii.

Uczestnicy zajęć obejrzeli spektakl teatralny i sami wcielili się w aktorów. W Centrum Inicjatyw Wszelakich wykazali się dobrą sprawnością fizyczną, umiejętnościami rękodzielniczymi i badawczymi. Bawali się w sali zabaw "Piotruś" i na kręglach.

Podczas warsztatów multimedialnych poznali tajniki tworzenia filmu animowanego, a w trakcie zajęć sportowych instruktor tenisa uczył dzieci zasad i technik gry w tenisa ziemnego.

Czytaj więcej: I już po feriach... czyli krótka relacja z półkolonii w naszej szkole

 

1
20.11.2017 r. podczas zajęć koła języka angielskiego uczniowie pod opieką p. Andżeliki Całej napisali list do brytyjskiej rodziny królewskiej. Do listu uczniowie dołączyly własnoręcznie zrobione kartki świąteczne.

W styczniu 2018 r. otrzymaliśmy odpowiedź. Książe i księżna Cambridge podziękowali za nasz list oraz kartki i życzyli nam szczęśliwego nowego roku. Do odpowiedzi dołączone było zdjęcie księżnej Kate i księcia Williama wraz z dziećmi - George'm i Charlotte.

To już drugi rok z rzędu kiedy nasi uczniowie wysłali list do rodziny królewskiej i otrzymali odpowiedź. Jesteśmy bardzo szczęśliwi.

Czytaj więcej: Dostaliśmy odpowiedź od rodziny królewskiej