Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

KALENDARZ:

matematyczne eksperymenty

 

male

Dnia 16.05.2018 r. uczniowie klas 7a i 7b wzięli udział w zajęciach zorganizowanych przez Fundację Wspólnota Pokoleń, która realizuje projekt dla młodzieży szkolnej Wrocławia pt."Z Syberii do Polski - śladami polskich bohaterów".

Celem projektu jest pielęgnowanie pamięci o Polakach poddawanych represjom pod okupacją sowiecką i niemiecką, o więźniach łagrów oraz obozów koncentracyjnych, polskich żołnierzach walczących w organizacjach niepodległościowych, których życiorysy połączyła Syberia.

Czytaj więcej: Spotkanie naszych uczniów z Sybirakami

 

luczak

Miło nam poinformować, że uczennica klasy 5b - Karolina Łuczak na odbywających się w Łodzi Mistrzostwach Polski w pływaniu synchronicznym wywalczyła 3 złote medale: w konkurencjach Duet, Kombinacja oraz drużynowo!

Zawodniczka klubu UKS Synchro Wrocław zajęła także wysokie czwarte miejsce indywidualnie na ponad osiemdziesiąt startujących zawodniczek w Figurach.

Gratulujemy Karolinie ogromnego sukcesu i tytułu potrójnej Mistrzyni Polski!

Więcej informacji można znaleźć na stronie Klubu UKS Synchro.

 

1
Szkolna reprezentacja chłopców w piłce nożnej zajęła siódme miejsce w Mistrzostwach Wrocławia Dzieci w mini piłce nożnej.

Runda finałowa została rozegrana w dniu 14 maja 2018 r. na kompleksie boisk na Niskich Łąkach. Nasz zespół rozegrał tego dnia trzy pojedynki: kolejno z SP 10 (przegrana 1:2), SP 17 (przegrana 0:2) oraz z SP 85 (wygrana 10:2). Jeden mecz wygrany sprawił, że nasz zespół został sklasyfikowany na miejscu siódmym.

Jest to bardzo wysokie miejsce, gdyż w tym roku w rozgrywkach strefowych o Mistrzostwo Wrocławia wystartowało ponad 50 szkół podstawowych. 

Czytaj więcej: Reprezentacja chłopców w piłce nożnej na wysokim siódmym miejscu w Mistrzostwach Wrocławia Dzieci...

 

22

W sobotę 12.05.2018 rozpoczęła się 11. Wrocławska Olimpiada Młodzieży. Na polach marsowych Stadionu Olimpijskiego odbył się właśnie w ramach WOM turniej piłki ręcznej dziewcząt.

Zawody rozgrywane były w dwóch kategoriach wiekowych: rocznik 2004-2005 oraz 2006 - 2007. W każdej kategorii do turnieju zgłosiły się 3 drużyny. SP 95, SP 1 i SP 74 w roczniku młodszym oraz SP 95, SP 74 i SP 10 w roczniku starszym. Zawody rozgrywane były systemem "każdy z każdym" a drużyny grały ze sobą 2 mecze (mecz i rewanż).

Czytaj więcej: Udział naszej szkoły w WOM 2018 w piłce ręcznej.

 

1

W dniach 7 i 8 maja 2018 r. rozegrane zostały finały Mistrzostw Wrocławia Dzieci w Czwórboju Lekkoatletycznym.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna dziewcząt jak i drużyna chłopców. Drużyna dziewcząt złożona była z uczennic klasy 5b, natomiast chłopcy pojechali na zawody w najsilniejszym składzie złożonym z uczniów klasy 6b oraz jednego ucznia klasy 5b. Zadaniem drużyny dziewcząt było zebrać doświadczenie, które będzie procentować w kolejnym roku szkolnym. Chłopcy natomiast mieli za zadanie powalczyć o jak najlepsze miejsce. 

Zespół chłopców sprostał zadaniu i zajął bardzo wysokie 5 miejsce i awansował do Mistrzostw Dolnego Śląska. Gratulacje!

Czytaj więcej: Piąte miejsce drużyny chłopców w Czwórboju Lekkoatletycznym w Mistrzostwach Wrocławia Dzieci

 

20180503 161359

W dniu 3 maja 2018 r. uczniowie naszej szkoły oraz zawodnicy trenujący w UKS "95" wzięli udział w kolejnych w tym sezonie zawodach – Turnieju łuczniczym dla dzieci oraz I rundzie Ligi Młodzików w łucznictwie w Karczowiskach.

Klub ponownie odnotował sukcesy medalowe. W kategorii Apacz wśród dziewczęt 2. miejsce zajęła Monika Kapuścińska a 4. miejsce Julia Kaczuk.

W Kategorii Orlik dziewcząt 3. miejsce zajęła Paulina Dębkowska a 4. miejsce jej siostra Marta Dębkowska.

Jeszcze lepiej spisali się chłopcy.

Czytaj więcej: Sukcesy zawodników UKS 95 w Turnieju Łuczniczym dla Dzieci oraz w I rundzie Ligi Młodzików w...