Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

KALENDARZ:

matematyczne eksperymenty

 

lekka czwarte

W dniu 7 czerwca 2018 r. uczniowie klas czwartych pod opieką p. Łukasza Nowaka wzięli udział w zawodach lekkoatletycznych klas czwartych.

Reprezentanci naszej szkoły startowali tego dnia w trzech konkurencjach: bieg na 60m, skok w dal oraz rzut piłeczką palantową. Dla większości uczniów był to pierwszy udział w zawodach, w których mieli możliwość reprezentowania swojej szkoły. Jednak trema związana z tym faktem szybko minęła, dzięki czemu uczniowie mogli zaprezentować pełnię swoich możliwości.

W zawodach startowali reprezentanci 37 szkół Wrocławia.

Czytaj więcej: Zawody lekkoatletyczne dla klas czwartych

 

piknik

Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 95 zaprasza na piknik rodzinny w dniu 9 czerwca 2018 r. w godz. 11.00-14.00 na terenie SP 95. Przewidziano darmowe atrakcje dla dzieci i dorosłych tj.: dmuchaniec, popcorn, wata cukrowa, kawa, herbata, ciasta, napoje, słodycze, pokaz akrobatyczny, radiowóz policyjny, znakowanie rowerów.

Zwracamy się również z prośbą do rodziców uczniów o upieczenie ciast na piknik. Osoby chętne prosimy o zgłaszanie się do Rady Rodziców.

Serdecznie wszystkich zapraszamy! 

 

weteran

W przeddzień (28.05.2018 r.) Międzynarodowego Dnia Uczestników Misji Pokojowych ONZ i Dnia Weterana gościliśmy w naszej szkole Weteranów Misji Pokojowych Organizacji Narodów Zjednoczonych.

To nie pierwsza wizyta wśród naszych uczniów. Tym razem na żywą lekcję historii zostali zaproszeni uczniowie dwóch siódmych klas. Nasi goście - p. Elżbieta Rogala, p. Andrzej Lazarek, p. Edward Klimas i p. Jerzy Lesicki opowiadali o roli ONZ i jej doraźnych sił zbrojnych w utrzymaniu pokoju na świecie i gaszeniu konfliktów zbrojnych.

Czytaj więcej: Weterani wśród młodzieży

 

festyn lesnica

Już w najbliższą sobotę 9 czerwca 2018 r. odbędzie się kolejny festyn z okazji święta 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia pod nazwą "Z Rodziną na Festynie".

W tym miejscu można zapoznać się z ważnymi informacjami dotyczącymi festynu. W programie festynu między innymi:
- występ orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej z Domaniowa
- pokazy działania grupy antyterrorystycznej - śmigłowiec
- pokazy działania komandosów
- prezentacja i pokaz uzbrojenia oraz sprzętu wojskowego
- mecze piłki nożnej, turnieje, bule, strzelanie z łuków

... i wiele, wiele innych atrakcji! Zapraszamy!

 

IMG 20180529 141630

28 maja 2018 r. uczniowie klasy 1b i kilkoro uczniów z klasy 1a pod opieką pani Bożeny Ilnickiej i pani Aleksandry Jędrzejczak wyjechało na dwudniową Zieloną Szkołę.

Podczas pierwszego dnia wycieczki pierwszoklasiści zwiedzili Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju oraz uczestniczyli w warsztatach czerpania papieru. Spacerowali również po Parku Zdrojowym i odkrywali walory zdrowotne wód mineralnych.

Czytaj więcej: Relacja z Zielonej Szkoły klasy 1b

 

IMG 20180530 101933

W dniu 31.05.2018 dzieci z grupy 0a świętowały Dzień Dziecka.

Rano otrzymaliśmy prezent od pani Pauliny Parsjan, która upiekła dla nas pyszne ciasto z truskawkami. Tego dnia wybraliśmy się również na lody do kawiarenki "Alpaka".

Po degustacji lodowych przysmaków poszliśmy wspólnie na plac zabaw przy ul. Wojanowskiej. Wszyscy uśmiechnięci i zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

Czytaj więcej: Dzieci z oddziału 0a świętowały Dzień Dziecka