Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

KALENDARZ:

matematyczne eksperymenty

 

d5a98cea2eb514de98b09e8a1fd2486b
Zachęcamy wszystkich rodziców do udziału w programie Dolnośląskie Małe Granty. Można skorzystać z mikrodotacji do 5000 zł.

Jeśli działasz w grupie nieformalnej, masz pomysł i chcesz wesprzeć, integrować i wzmacniać lokalną społeczność - także szkolną, to zapraszamy do aplikowania w programie Dolnośląskie Małe Granty na inicjatywy społeczne realizowane na Dolnym Śląsku.

Więcej informacji, regulamin i zgłoszenia na stronie www.malegranty.pl

 

dzien babci i dziadka 3
                                                      Kochane Babcie...
Drodzy Dziadkowie...
W dniu Waszego Święta pragniemy
złożyć Wam najlepsze życzenia,
aby radość i pomyślność towarzyszyły
każdego dnia a zdrowie służyło
przez długie lata - aż do końca świata!
Dyrekcja, nauczyciele
i pracownicy Szkoły Podstawowej nr 95

 

P1090049
9 stycznia 2018 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieciaki z klasy 0a pod kierownictwem pań: Anny Chalcarz, Małgorzaty Malec oraz Ewy Syjud-Onackiej przygotowały piękne przedstawienie przepełnione wierszami, piosenkami, skeczem oraz tańcem.

W ten sposób dzieci mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie. 

Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali występy swoich milusińskich, a dzieciaki pełniły rolę gospodarzy.

Czytaj więcej: Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka w naszej szkole

 

20180112 111016
Dnia 12 grudnia 2018 r. w naszej szkole została rozegrana I runda eliminacji strefy Wrocław-Zachód w minisiatkówce chłopców (rocznik 2005 i młodsi). W zawodach wzięły udział cztery szkoły - SP 51, SP 26, SP 118 oraz nasza szkoła. W przeciwieństwie do środowych zawodów dziewcząt, które również były rozgrywane w naszej szkole tym razem przyjechały wszystkie szkoły.

Turniej rozegrany został systemem każdy z każdym. Nasi chłopcy odnieśli dwa zwycięstwa - z SP 26 oraz SP 51 i jeden raz schodzili z boiska pokonani bowiem najlepszym zespołem w turnieju okazała się Szkoła Podstawowa nr 118. 

Czytaj więcej: I runda eliminacji strefy Wrocław-Zachód w minisiatkówce chłopców

 

sybir wigilia

W dniu 10.01.2018 r. uczniowie naszej szkoły z koła wokalnego wraz z p. dyrektor Teresą Molędą, p. Ewą Syjud-Onacką oraz p. Wiolettą Kocik mieli zaszczyt gościć na uroczystej wigilii zorganizowanej przez Związek Sybiraków Oddział we Wrocławiu - Koło Fabryczna.

Spotkanie opłatkowe miało miejsce w Szkole Gastronomicznej na ul. Kamiennej 86 we Wrocławiu. Dla przedstawicieli naszej szkoły oraz dla wszystkich członków Związku Sybiraków było to kolejne, bardzo wzruszające spotkanie. Wspólne podzielenie się opłatkiem, rozmowy ze świadkami historii oraz odśpiewanie hymnu Sybiraków - to niesamowite przeżycie zmuszjące do zadumy i refleksji.

Czytaj więcej: Nasi uczniowie na wigilii u Sybiraków