Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

KALENDARZ:

matematyczne eksperymenty

 

majowka starsze

Również i w piątek 27 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbyła się Akademia z okazji Świąt Majowych dla klas starszych, na której gościliśmy m. in. Pana Jerzego Lesickiego.

Zachęcamy do przeczytania jego relacji z uroczystości.

Na jego stronie dostępne są również zdjęcia z wydarzenia, których autorem jest p. Stanisław Kowalski. 

Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom za przybycie i obecność. To dla nas ogromna przyjemność móc Was gościć.

Czytaj więcej: Akademia z okazji Świąt Majowych - 27.04.2018 r.

 

P4250001

Maj to ważny miesiąc w historii Polski. Obchodzimy wtedy trzy ważne święta: Święto Pracy - 1 maja, Święto Flagi - 2 maja oraz Święto Konstytucji 3 Maja.

Dnia 25 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta Akademia z okazji Świąt majowych. Na akademię przybyli uczniowie klas 0 – III z wychowawcami, pani Dyrektor oraz pani Wicedyrektor.

Akademię przygotowali uczniowie klasy III b i III c pod opieką pani Mirosławy Franas i pani Marty Palińskiej-Jachimowicz.

Czytaj więcej: "Witaj maj, piękny maj..."

 

20180427 113408

W dniu 27 kwietnia 2018 r. rozegrane zostały finały strefy Wrocław-Zachód w mini piłce nożnej chłopców urodzonych w roku 2005 i młodszych. Nasz zespół wywalczył trzecie miejsce i awansował do rozgrywek miejskich.

W meczu półfinałowym zmierzyliśmy się z SMS Junior. Mecz ten układał się pod dyktando naszego przeciwnika, który odniósł zasłużone zwycięstwo 3:1 (3:0). Jedyną bramkę dla naszego zespołu w tym meczu zdobył Tomasz Klimczak. Nasz zespół w drugeij połowie stworzył jeszcze dwie stuprocentowe okazje, jednak nie był w stanie zamienić je na gole.

W drugim meczu półfinałowym SP 37 wygrała z SP 22 5:0 (3:0).

Czytaj więcej: III miejsce drużyny chłopców w finałach strefy Wrocław-Zachód w mini piłce nożnej

 

DSCN3242

W dniu 20 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 82 odbył się II Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania.

Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy I b. Do konkursu przystąpiło 30 dzieci. Zoi pięknie przeczytała fragment swojej ulubionej książki pt. „ Basia i słodycze”. Otrzymała wyróżnienie.

Jesteśmy z niej bardzo dumni, gratulujemy wyróżnienia i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach.

Czytaj więcej: Wyróżnienie w konkursie czytelniczym dla naszej uczennicy

 

podziekowanie

Z serca dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy upiekli pyszne ciasta na nasz Festiwal Piosenki Religijnej „Anielska Muzyka”. Uczestnicy konkursu byli zachwyceni!

Dziękujemy Panu Dariuszowi Jeżowi za fachową obsługę techniczną i przygotowanie nagłośnienia, bez czego nasz festiwal nie mógłby się udać. Dziękujemy Panu Stanisławowi Kowalskiemu za utrwalenie festiwalu na filmie oraz profesjonalny montaż, co pozwoli nam cieszyć się wspomnieniami przez wiele długich lat. Dziękujemy Paniom z sekretariatu za pomoc we wszystkich czynnościach biurowo-papierowo-pięczątkowych. Dziękujemy Paniom sprzątającym, które przywróciły czystość i ład po naszym festiwalu.

Dziękujemy wszystkim za wszystko!!!

 

96

Już po raz szósty odbył się w naszej szkole Festiwal Piosenki Religijnej Anielska Muzyka.

18 kwietnia 2018 r. gościliśmy wykonawców z wielu wrocławskich szkół. Radością napełnia nas fakt, że tak wielu uczniów ceni sobie utwory religijne, które zachwycają zarówno pięknem muzycznej formy jak i głębią treści.

Przeżyliśmy wspaniałe chwile i wierzymy, iż dane nam będzie przeżywać je również za rok, dlatego już teraz zapraszamy wszystkich na kolejny festiwal w przyszłym roku.

Dyrekcja i organizatorzy

Czytaj więcej: Szósta edycja Festiwalu Piosenki Religijnej "Anielska Muzyka"