Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

KALENDARZ:

UODO TDTS Logo Color CMYK male

uodo praca zdalna

egzamin osmoklasisty

 

komunikat

KOMUNIKAT - 24.03.2020 r.

Zgodnie Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej nowelizujące rozporządzenie MEN z 11 marca „w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID–19” zostaje wydłużony okres zawieszenia zajęć w szkołach i przedszkolach na terenie całego kraju do dnia: 10.04.2020 r.

 

komunikat

KOMUNIKAT - 23.03.2020 r.

Zgodnie z zaleceniami Kuratora Dolnośląskiego p. Romana Kowalczyka informujemy, że Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 95 p. Teresa Molęda wydała zakaz wstępu na teren szkoły, w szczególności na obiekty sportowe i teren zielony. 

Pełna treść komunikatu kuratora dostępna jest tutaj

 

komunikat

KOMUNIKAT - 16.03.2020 r.

Zgodnie z zaleceniami Departamentu Edukacji z dniem 16 marca budynek zostaje zamknięty dla osób z zewnątrz. W razie potrzeby należy dzwonić na numer: 71 798 68 76 wew.100

Pod tym numerem uzyskacie Państwo informacje dotyczące rekrutacji oraz złożenia lub wydania niezbędnych dokumentów.

Czytaj więcej: Komunikat w sprawie zamknięcia szkoły

 

Szanowni Państwo

         Z uwagi na decyzję Ministra Edukacji Narodowej od dnia 12.03.20 r. do dnia 13.03.20 r. szkoła nie będzie prowadzić zajęć dydaktycznych, ale tylko i wyłącznie zajęcia opiekuńcze dla tych dzieci, których rodzice nie są w stanie zapewnić w tych dniach opieki.

Od dnia: 16.03.20 r. do dnia: 25.03.20 r. szkoła nie prowadzi zajęć dydaktycznych ani opiekuńczych. Nauczyciele pozostają w gotowości do pracy.

 

Rodzicu,

- zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;

- jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;

- przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;

- rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;

- śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

                                                                                                               Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 95 we Wrocławiu

 

logo wroclawka edukacja

Są już dostępne szczegóły, kryteria i terminy rekrutacji do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych prowadzonych przez szkoły oraz szkół podstawowych w roku szkolnym 2020/2021. Wszelkie informacje dostępne pod tym adresem. Zachęcamy do zapoznania się z nimi.

Od dnia 12.03.2020 r. rozpoczyna się proces rekrutacyjny do szkół podstawowych. Osoby, które w tym celu przybędą do naszej szkoły proszone są, aby pozostawić wniosek rekrutacyjny na dyżurce. Wszystkie złożone wnioski zostaną przekazane do sekretariatu.

 

 

koronaV

 

komunikat

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że na stronie internetowej MEN zamieszczony został komunikat dotyczący zaleceń GIS i Ministerstwa Zdrowia w zakresie środków ochronnych przeciwko koronawirusowi.

Osoby powracające z północnych Włoch osoby, które przebywały w północnych Włoszech w ostatnich 14 dniach i zaobserwowały u siebie objawy, takie jak m.in.: gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem powinny niezwłocznie

Czytaj więcej: Informacja GIS dla osób powracających z północnych Włoch

 

20200225 124345

W piątek 28.02.2020 r. w naszej szkole odbędzie się spotkanie uczniów klas I – III z pisarzem p. Waldemarem Cichoniem, autorem książek dla dzieci.

Pan Waldemar Cichoń napisał między innymi książki o niezwykłym kocie Cukierku takie jak: „Dasz radę, Cukierku”, „Cukierku, ty łobuzie”, „Masz racje, Cukierku” i „Dziękuje ci, Cukierku”.

Podczas spotkania będzie możliwość zakupienia książki w cenie 20 zł. z imienną dedykacją od autora.

Większa wersja plakatu dostępna jest w tym miejscu.

Zapraszamy!

 

anielska2020pdf

Już niedługo nasza szkoła gościć będzie solistów z wrocławskich szkół w ramach Festiwalu Piosenki Religijnej Anielska Muzyka.

Będzie to już ósma edycja konkursu, który pozwoli nam na wspólne przeżywanie piękna religijnej poezji wyśpiewanej głosami młodych artystów.

Tegoroczny festiwal rozpocznie się 3 kwietnia w piątek o godzinie 10.00. Wydarzenie jak co roku odbędzie się w auli szkolnej na drugim piętrze. Serdecznie zapraszamy!

Partnerami festiwalu są Rada Osiedla Leśnica, kwiaciarnia Manufaktura, Radio Rodzina oraz Parafia pw. Św. Andrzeja Apostoła we Wrocławiu. Festiwal objęty jest honorowym patronatem Księdza Biskupa Józefa Kupnego.

W tym miejscu dostępny jest plakat konkursu do pobrania

 

polkolonia zima

Informacja dla rodziców dzieci - uczestników półkolonii w terminie od 10-14 lutego 2020 roku

Program zajęć:

10.02. poniedziałek - wyjście na film do kina Magnolia Park, zajęcia plastyczne, ruchowe, integracyjne,

11.02. wtorek - warsztaty tworzenia lizaków w Cukier Lukier, spacer po Rynku poszukiwanie krasnali, zapoznanie z wybraną legendą, praca plastyczno-techniczna projekt krasnala,

Czytaj więcej: Informacja dla rodziców dzieci - uczestników Półkolonii zimowych 2020