Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

KALENDARZ:

UODO TDTS Logo Color CMYK male

 

27

W dniach 6-7.06.2019 r. uczniowie klas 6b i 5c wraz z wychowawcami p. Łukaszem Nowakiem, p. Marcinem Koszernym oraz p. Urszulą Olejnik zwiedzali urokliwy Kraków i okolice.

Pierwszego dnia wycieczki wraz z przewodnikiem byliśmy w katedrze na Wawelu, gdzie poznaliśmy historię królów polskich. Byliśmy również na Wieży Zygmuntowskiej. Po wspinaczce po stromych schodach i ciasnych przejściach dotarliśmy do największego i najsłynniejszego dzwona w Polsce. Dzwon Zygmunta, jego wielkość zrobił na nas duże wrażenie. 

Czytaj więcej: Wycieczka klas 6b i 5c do grodu Kraka... i okolic

 

object763421119
Drodzy rodzice uczniów przyszłych klas pierwszych.

Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu zaprasza wszystkich rodziców przyszłych klas pierwszych na spotkanie informacyjne, które odbędzie się że w dniu 11 czerwca 2019 roku o godzinie 17.00 w auli szkolnej. Spotkanie będzie poświęcone sprawom organizacyjnym.

Serdecznie zapraszamy.

Dyrekcja i nauczyciele

 

wojsko

Już 8 czerwca odbędzie się Festyn Partnerski z okazji Święta 10. Wrocławskiego Pułku Dowodzenia. Początek festynu o godzinie 10.00, zakończenie przewidziane na godzinę 16.00. Zapraszamy wszystkie chętne osoby do zapoznania się z informacjami dotyczącymi festynu, które dostępne są na plakacie.

W planie festynu między innymi: pokaz skoków spadochronowych, występ Okazji Reprezentacyjnej Wojsk Lądowych z Wrocławia, występ Orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej z Domaniowa, pokazy działania komandosów i wiele, wiele innych atrakcji.

 

 

dzien dziecka
"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat."
Janusz Korczak

Kochane Dzieci!

W dniu Waszego Święta życzymy Wam dużo uśmiechu i radości. Spotykajcie na swojej drodze tylko wartościowych ludzi, by od nich czerpać wzorce. My - nauczyciele i pracownicy szkoły pamiętamy, że...

"Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie - naucz, jeśli nie wie - wytłumacz, jeśli nie może - pomóż."
                                                                                                                 Janusz Korczak

 

men

Wrocław 2019-05-29

Szanowni Państwo! Droga młodzieży!

Trwa rekrutacja do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. Za nami egzaminy gimnazjalny i ósmoklasisty, które na Dolnym Śląsku odbyły się we wszystkich szkołach. Ich wyniki zostaną ogłoszone w terminie. W 2019 r. o miejsca w szkołach ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych ubiegają się ósmoklasiści i uczniowie trzecich klas gimnazjalnych. W naszym województwie „podwójny rocznik” liczy 49 tys. osób (26 tys. to ósmoklasiści, 23 tys. to gimnazjaliści). Organy prowadzące szkoły - w lwiej części samorządy - przygotowały odpowiednią liczbę miejsc.

Czytaj więcej: List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty poświęcony rekrutacji na rok szkolny 2019/2020

 

mama

"Nie ma jak u mamy ciepły piec, cichy kąt,

Nie ma jak u mamy, kto nie wierzy, robi błąd..."

Wojciech Młynarski

 

Z okazji dzisiejszego święta życzymy wszystkim Mamom długich lat w zdrowiu, bo to ono jest podstawą wszelkich działań w naszym życiu. Ponadto wielu powodów do radości i uśmiechu na co dzień.

 

20190519 125011 Film1

12. Wrocławska Olimpiada Młodzieży, która odbyła się 19 maja przyniosła w tym roku łucznikom trenującym w UKS 95 pakiet medali.

W rywalizacji w kategorii Orlik dziewczęta kolejny raz na podium stanęła Marta Dębkowska zdobywając trzecie miejsce. Tym razem jej siostra Paulina była na miejscu 7.

W kategorii Młodzik chłopcy 2. miejsce przypadło Mikołajowi Pilniakowi.

Wśród Młodzików starszych drugi był Dawid Dębkowski, 3. miejsce zdobył Sebastian Wróbel.

Czytaj więcej: Medale na 12. Wrocławskiej Olimpiadzie Młodzieży w łucznictwie

 

zaproszenie

Dyrekcja Szkoły oraz Rada Rodziców zaprasza na spotkanie z Psychoterapeutą Panią Grażyną Kącką, które odbędzie się dnia 31 maja (piątek) o godzinie 18:00 w auli SP 95.

Będziemy rozmawiać o depresji wśród dzieci. Dowiemy się między innymi co to jest depresja, na co zwracać uwagę, jak zapobiegać i jak pomóc dziecku. Depresja w tym momencie, to najczęściej pojawiający się problem, z którym borykają się młodzi ludzie.

Czytaj więcej: Zaproszenie na warsztaty "Depresja u dzieci"

 

ogloszenie1

Szanowni Rodzice, Opiekunowie 

Koszt zakupu/dorobienia klucza do szafki skrytkowej wynosi 15 zł. Płatność należy dokonać na konto szkoły:

Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA Oddział 1 we Wrocławiu

Nr rachunku bankowego 92 1020 5226 0000 6702 0417 2474

W tytule przelewu należy wpisać: opłata za klucz do szafki, imię i nazwisko dziecka oraz klasę.