Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

egzamin osmoklasisty2

KALENDARZ:

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

OFERTA

uodo praca zdalna

labo przysz

 

pokonac bariery

 

10

W dniu 16 marca 2023 r. klasa 6 a wraz z wychowawcą p. J. Godzwon i p. M. Michniak obejrzała bardzo ciekawą Multisensoryczną Wystawę IMPRESJONIŚCI.

Uczniowie mogli podziwiać prace najbardziej znanych malarzy impresjonistów m.in: Paul Gauguin, Claude Monet, Vincent van Gogh.

Prace malarzy pokazywane są przede wszystkim w formie zdjęć na dużych ekranach, którym towarzyszy krótka opowieść.

Dużą popularnością cieszyła się wielka rama ze scenografią imitującą

Czytaj więcej: Uczniowie klasy 6a na Multisensorycznej Wystawie IMPRESJONIŚCI

 

22

Uczniowie klasy 6b wraz z wychowawcą klasy p. Wiolettą Kocik świętowali Dzień Kobiet oraz pierwszy dzień wiosny.

W Dniu Kobiet uczniowie udali się do wrocławskiej Magnolii, w której najpierw obejrzeli film, a następnie udali się na drobne zakupy. Zwieńczeniem dnia było wspólne jedzenie na tereneie restauracji.

W trakcie świętowania pierwszego dnia wiosny uczniowie bawili się w kręgielni, w której rozegrali kilka pasjonujących gier. Był to piękny, wiosenny dzień, który będzie długo wspominany przez uczniów klasy.

Czytaj więcej: Uczniowie klasy 6b świętowali Dzień Kobiet oraz pierwszy dzień wiosny

 

zd2

14 marca 2023 r. przedszkolaki z grupy "Misie" wraz z wychowawczynią p. Basią Cichowską z Przedszkola nr 10 odwiedziły naszą szkołę.

Dzieci przyszły do klasy 1b, aby przekonać się jak to jest być uczniem klasy pierwszej. Uczniowie z kl. 1b opowiadali między innymi jak się czują w szkole, co tam robią, jak wyglądają lekcje i co oznacza dzwonek na korytarzu.

Przedszkolaki miały możliwość napisania na tablicy swojego imienia, oglądanie podręczników i ćwiczeń. Sprawdzili również jak to jest siedzieć na lekcji w ławce.

Czytaj więcej: Wizyta przedszkolaków w naszej szkole

 

10

15 marca 2023 r. uczniowie klasy 5b wraz z wychowawcą p. Łukaszem Nowakiem oraz p. Marcinem Koszernym udali się na bardzo ciekawą wycieczkę do wrocławskiego Hydropolis. Wyjście to było możliwe dzięki udziałowi naszej szkoły w projekcie: "Pokonać bariery".

Dzięki udziałowi w wycieczce uczestnicy mogli dowiedzieć się m.in. skąd znalazła się woda na naszej planecie, w jakich ilościach znajduje się jej na Ziemii oraz jak dużo znajduje się jej w każdym człowieku.

Następnie w strefie Głębiny obejżeliśmy z bliska najbardziej przerażające

Czytaj więcej: Uczniowie klasy 5b zwiedzili wystawę w Hydropolis

 

7

W ostatnimi poniedziałek 13.03.2023r. uczniowie naszej szkoły mieli za zadnie przyjść do szkoły w swoich piżamach.

Była to kolejna akcja zorganizowana przez nasz wspaniały Samorządu Uczniowski. Pomysł ten spodobał się wielu uczniom, co było widać po ilości osób, które wzięły udział w zabawie.

Niektórym pomysł spodobał się pewnie jeszcze bardziej, gdyż tego dnia nie musieli się w ogóle przebierać i spędzili cały dzień w piżamie ;-)

Czytaj więcej: Dzień Piżamy w naszej szkole

 

disco

10.03.2023 r. pan Marcin Klimkiewicz, przewodniczący Rady Rodziców przekazał w ręce Samorządu Uczniowskiego sprzęt dyskotekowy (urządzenie do robienia dymu, oraz oświetlenie).

Już nie możemy się doczekać aby wypróbować go w czasie dyskoteki, która odbędzie się w kwietniu. 

Serdecznie dziękujemy,

Uczniowie SP 95

 

5

Gra na rurkach zakupionych w ramach rządowego programu #laboratoriaPrzyszłości#

Gra na rurkach usprawnia pamięć i koordynację poprzez zapamiętywanie sekwencji uderzeń oraz melodii. Usprawnia koordynację wzrokowo-ruchową.

Dzieci przetwarzają naraz wiele informacji i przyswajają wiele bodźców jednocześnie odtwarzając muzycznie zaprogramowany kolorami schemat dzięki czemu gra wspiera proces nauki. Nauka gry na rurkach uczy uwagi i skupienia.

Czytaj więcej: Kreatywne zajęcia z "Bum Rurkami"

 

dzien kobiet
Oddać ci wszystko: każdy sen i drgnienie,
Każdy nerw ciała, każdy ruch i krok!
Przeszłość - to tylko o tobie wspomnienie,
Przyszłość - to tylki twój najświętszy wzrok!

Julian Tuwim

Drogie Panie!

Życzymy Wam odnalezienia: w ciszy swoich myśli i marzenia, w bliskich osobach siłę i piękno stworzenia, w otaczającym świecie radość istnienia, w kolorach, smakach i zapachach wielkość natchnienia, a w sobie miłości.

Wasi Panowie.