Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

KALENDARZ:

UODO TDTS Logo Color CMYK male

uodo praca zdalna

egzamin osmoklasisty

 

IMG 20201020 191721

Jesień trwa w najlepsze...

Również do klasy 2b zawitała Pani Jesień przynosząc dzieciom dary jesieni. Uczniowie klasy pod nadzorem wychowawcy p. Ani Chalcarz wykonały zwierzątka z warzyw. Ozdobiły korytarz pięknymi kompozycjami z liści.

Umiejętności plastyczne uczniów klasy 2b można podziwiać w galerii poniżej

Czytaj więcej: Jesień trwa w najlepsze...

 

liscie

Od kilkunastu dni w naszej szerokości geograficznej mamy jesień.

Mimo niezbyt pięknej aury w ostatnim czasie i panującej pandemii uczniów naszej szkoły podczas pobytu w świetlicy nie dosięga nuda.

Pod opieką nauczycieli świetlicy przygotowali kilka prac plastycznych. Prace uczniów dostępne są poniżej.

Czytaj więcej: Jesienne działania świetlicy

 

object763421119 large

Komunikat Komisji Wyborczej w wyborach do Rady Samorządu Uczniowskiego

W dniu 9 października 2020 r. w Szkole Podstawowej nr 95 we Wrocławiu odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Po podliczeniu wszystkich głosów (liczba głosów oddanych na poszczególnych kandydatów – tutaj) do Rady Samorządu Uczniowskiego zostali wybrani:

Artur Zwierz - Przewodniczący SU

Michalina Misiak - Zastępca Przewodniczącego SU

Mikołaj Drąg - Zastępca Przewodniczącego SU

Czytaj więcej: Komunikat z dnia 9 października 2020 r. w sprawie wyników wyborów do Rady Samorządu Uczniowskiego 

 

grafika dofinansowanie

Poniższa informacja nie dotyczy może w sposób bezpośredni spraw szkolnych, jednak jest ważna z punktu widzenia edukacji i ochrony środowiska.

Miasto Wrocław wraz z Radą Osiedla Leśnica zachęca do zapoznania się z programem "Zmień Piec". Urzędnicy zapraszają chętne osoby na spotkanie w dniach 3 października w godz. 11.00-15.00 w Supermarkecie Dino, ul. Boguszowska 38B oraz w niedzielę 4 października w godz. 9.00-13.00 na terenie Parafii św. Andrzeja Apostoła na ul. Buguszowskiej 84.

W tym miejscu dostępny jest plakat programu.

Czytaj więcej: Informacje na temat programu miejskiego "Zmień Piec"

 

wybory SU

Informujemy, że zostały ustalone terminy związane z tegorocznymi wyborami do Rady Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole:

– do 2 października br. na godzinie wychowawczej samorządy klasowe zapoznają się z obowiązującą ordynacją wyborczą i wybierają swoich kandydatów do Rady Samorządu Uczniowskiego;

– do 2 października br. (piątek) samorządy klasowe zgłaszają Opiekunowi SU nazwiska swoich kandydatów do rady SU;

Czytaj więcej: Termin wyborów do Rady SU ustalony na 9 października

 

IMG 20200924 105212876 HDR

Uczniowie z klasy 1b kalendarzową jesień przywitali w parku przy ulicy Stabłowickiej. Dzieci zaopatrzone w lupy i lornetki obserwowały zmieniającą się przyrodę.

Pierwszoklasiści z zaciekawieniem badali jesienne życie parku. Wschłuchiwali się w śpiew ptaków, szum drzew, podglądali wędrówki mrówek i dotykali korę. Podziwiali opadające liście i z wytrwałością próbowali dopasować je do poznanych gatunków drzew.

Wycieczka do parku sprawiła dzieciom dużo radości. Spacer był również okazją do utrwalenia nawyku bezpiecznego zachowania się na przejściach dla pieszych.

Czytaj więcej: Wycieczka do parku…

 

20200922 115429

W dniu 22 września 2020 r. rozegrane zostały pierwsze zawody w nowym roku szkolnym, których organizatorem był wrocławski SZS.

Na terenach "Morskiego Oka" we Wrocławiu uczniowie klas IV-VI oraz klas VII-VIII brali udział w 4 konkurencjach drużynowych biegów przełajowych o mistrzostwo Wrocławia: 1000 m. dziewcząt ur. 2006 r. i mł., 1200 m. chłopców ur. 2006 r. i mł., 800 m. dziewcząt ur. 2008 r. i mł., oraz 1000 m. chłopców ur. 2008 r. i mł.

Czytaj więcej: VI miejsce chłopców w Mistrzostwach Wrocławia w drużynowych biegach przełajowych

 

wypadek

Ważny komunikat dla Rodziców dotyczący ubezpieczenia NNW Szkolne

Szanowni Rodzice,

Informujemy, że w roku szkolnym 2020/2021 ze względu na obostrzenia sanitarne w placówkach oświatowych oraz bezpieczeństwo wszystkich uczniów, pracowników i Rodziców, nasza szkoła nie będzie organizować ubezpieczenia grupowego tzw. szkolnego NNW.

Więcej informacji znajdą Państwo pod tym linkiem.

 

kuratorium lewe z godlem

Szanowni Państwo 

Dolnośląski Kurator Oświaty Roman Kowalczyk w dniu 14 września 2020 r. skierował do rodziców list. Z treścią listu można zapoznać się w tym miejscu. Zachęcamy do jego przeczytania.