
8 marca 2018 r. uczniowie naszej szkoły rozpoczęli swoje zmagania w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej chłopców. Areną zmagań była hala MCS na ul. Parkowej we Wrocławiu.
Nasza szkoła trafiła do bardzo silnej i wymagającej grupy. Przeciwnikami SP95 były trzy gimnazja: GIM 39, GIM 49 oraz GIM 37.
Pierwszy mecz rozegraliśmy z Gimnazjum nr 39. Mecz rozpoczął się od naszego prowadzenia. Mniej więcej do ósmej minuty był bardzo zacięty. Nasz zespół prowadził 4:3. Ostatnie minuty należały już wyłącznie do naszego zespołu, który po fantastycznych rzutach Mateusza Kubicza, Szymona Przybyłka i Kacpra Starczewskiego odniósł zwycięstwo 8:4.
Dziewczęta klasy 7b a zarazem uczestniczki projektu OSPR (Ośrodki Szkolenia Piłki Ręcznej) pokonały w eliminacjach SP91 10:2, a następnie SP1 15:5 i pewnie awansowały do dalszych etapów rozgrywek, które odbędą się w poniedziałek 12 marca. Cały zespół zagrał bardzo dobre zawody. Gratulujemy!
Skład naszego zespołu: Alicja Pytel, Iga Sierakowska, Natalia Fabczyńska, Małgorzata Czerwińska, Natalia Filip, Julia Lewkowiec, Natalia Liberska, Maja Cicha oraz Zofia Francuz.
Czytaj więcej: Awans drużyny dziewcząt w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej

Występ w Halowych Mistrzostwach Dolnego Śląska Dzieci i Młodzików w łucznictwie pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Radków był bardzo udany.
W kategorii Orlik dziewczęta drugie miejsce zajęła Paulina Dębkowska. Również drugie miejsce w tej samej kategorii ale wśród chłopców zajął Staś Pestka.
Czytaj więcej: Sukcesy naszych łuczników na początku nowego sezonu

Wsród uczestników "czterdziestki" wyłonionej w castingach w całym kraju znalazła się uczennica klasy 5b Kornelia Kamińska. Jej ogromny talent do gotowania a zarazem pasja zostały docenione podczas castingów przez jury programu. Już sam udział w programie jest ogromnym sukcesem Kornelii, gdyż by dostać się do ścisłego grona najlepszych młodych kucharzy, trzeba było przejść przez sito wieloetapowych eliminacji pokonując kilka tysięcy uczestników.
Niezależnie od ostatecznych rozstrzygnięć Kornelia już jest wygraną tego programu. Co ugotowała podczas nagrań? Przekonamy się już w niedzielę. Początek programu o godzinie 20.00. Zapraszamy przed telewizory!

W związku z organizacją w dniu 1 maja 2018 roku XV edycji Gitarowego Rekordu Guinessa na wrocławskim Rynku zapraszamy na bezpłatne warsztaty gitarowe z Panem Leszkiem Cichońskim - dyrygentem Orkiestry Festiwalowej, pomysłodawcą Thanks Jimi Festival.
Zajęcia mają na celu zachęcenie dzieci do wzięcia udziału w wydarzeniu polegającym na zagraniu utworu "Hey Joe" Jimiego Hendrixa.
Zapraszamy wszystkie dzieci, które chcą się przyłączyć do tegorocznego bicia gitarowego rekordu Guinessa.
Więcej informacji, terminy dostępne są tutaj.
Po dwóch bardzo zaciętych i wygranych przez nasz zespół meczach (najpierw z SP 118 a następnie SP 24) nasz zespół zajął pierwsze miejsce i awansował do dalszego etapu rozgrywek - finałów Wrocławia.
W naszej drużynie wszystkie dziewczęta spisały się bardzo dobrze, jednak na wyjątkową pochwałę zasługują Amelia Sowińska oraz bramkarka Hanna Cieślak, które swoją znakomitą postawą wielokrotnie uniemożliwiły rywalkom zdobycie bramek.

Uczniowie klas 6b i 5b pod opieką p. Łukasza Nowaka oglądali te pasjonujące zawody w trakcie lekcji wychowania fizycznego. Była to lekcja niezwykle ciekawa - krzewiąca patriotyzm, postawę kibica, ucząca kulturalnego dopingu.
Emocje panujące w sali lekcyjnej sięgały zenitu, szczególnie podczas ostatniego skoku polskiego skoczka - Kamila Stocha, który zapewnił naszej drużynie brązowy medal Igrzysk Olimpijskich w Pyeong-chang.

Głównym celem zajęć było: poznanie historii pisma i książki od czasów najdawniejszych do współczesnych, wzrost motywacji uczniów do nauki i czytania oraz zachęta do korzystania z różnych źródeł informacji.
Spotkanie było doskonałą okazją do poznania cyklu tworzenia książki. Warsztaty łączyły w sobie elementy edukacji i zabawy.
Czytaj więcej: Jak powstała książka - czyli od papirusu do iPada

Dzień 14 lutego w południowej i zachodniej Europie obchodzony jest corocznie od średniowiecza jako dzień zakochanych - walentynki. Nazwa pochodzi od św. Walentego, którego wspomnienie liturgiczne jest obchodzone w Kościele katolickim tego samego dnia. W Polsce walentynki zyskały popularność dopiero w latach 90. XX wieku.
Z okazji dnia zakochanych życzymy wszystkim dużo miłości każdego dnia. Sentencja zawarta w nagłówku niech będzie dopełnieniem tych życzeń.

Informacja ta nie znalazłaby się pewnie na stronie (w końcu nie tylko te klasy z naszej szkoły chodzą do kina z okazji różnych wydarzeń), gdyby nie świetna, wartościowa historia opowiedziana w tym filmie.
Film oparty na powieści R. J. Palacio, którego reżyserem jest Stephen Chbosky opowiada historię 10-letniego Auggiego, który w wyniku genetycznych zaburzeń ma zdeformowaną twarz.
Czytaj więcej: "Cudowny chłopak" czyli jak wzruszyć się w kinie