Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

egzamin osmoklasisty2

KALENDARZ:

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

OFERTA

UODO TDTS Logo Color CMYK male

uodo praca zdalna

labo przysz

 

 

20180308 093148

8 marca 2018 r. uczniowie naszej szkoły rozpoczęli swoje zmagania w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej chłopców. Areną zmagań była hala MCS na ul. Parkowej we Wrocławiu.

Nasza szkoła trafiła do bardzo silnej i wymagającej grupy. Przeciwnikami SP95 były trzy gimnazja: GIM 39, GIM 49 oraz GIM 37.

Pierwszy mecz rozegraliśmy z Gimnazjum nr 39. Mecz rozpoczął się od naszego prowadzenia. Mniej więcej do ósmej minuty był bardzo zacięty. Nasz zespół prowadził 4:3. Ostatnie minuty należały już wyłącznie do naszego zespołu, który po fantastycznych rzutach Mateusza Kubicza, Szymona Przybyłka i Kacpra Starczewskiego odniósł zwycięstwo 8:4.

Czytaj więcej: Turniej piłki ręcznej chłopców klas siódmych

 

IMG 1106
6 marca 2018 r. po raz pierwszy od wielu lat uczennice naszej szkoły wystartowały w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej.

Dziewczęta klasy 7b a zarazem uczestniczki projektu OSPR (Ośrodki Szkolenia Piłki Ręcznej) pokonały w eliminacjach SP91 10:2, a następnie SP1 15:5 i pewnie awansowały do dalszych etapów rozgrywek, które odbędą się w poniedziałek 12 marca. Cały zespół zagrał bardzo dobre zawody. Gratulujemy!

Skład naszego zespołu: Alicja Pytel, Iga Sierakowska, Natalia Fabczyńska, Małgorzata Czerwińska, Natalia Filip, Julia Lewkowiec, Natalia Liberska, Maja Cicha oraz Zofia Francuz.

Czytaj więcej: Awans drużyny dziewcząt w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej

 

20180303 155713
W dniu 3 marca 2018 r uczniowie naszej szkoły oraz zawodnicy trenujący w UKS "95" rozpoczęli kolejny sezon łuczniczy debiutując w nowych kategoriach wiekowych.

Występ w Halowych Mistrzostwach Dolnego Śląska Dzieci i Młodzików w łucznictwie pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Radków był bardzo udany.

W kategorii Orlik dziewczęta drugie miejsce zajęła Paulina Dębkowska. Również drugie miejsce w tej samej kategorii ale wśród chłopców zajął Staś Pestka

Czytaj więcej: Sukcesy naszych łuczników na początku nowego sezonu

 

1200px Masterchef junior logo
Już w najbliższą niedzielę 4 marca 2018 r. wyemitowany zostanie w TVN pierwszy odcinek nowego sezonu MasterChef Junior.

Wsród uczestników "czterdziestki" wyłonionej w castingach w całym kraju znalazła się uczennica klasy 5b Kornelia Kamińska. Jej ogromny talent do gotowania a zarazem pasja zostały docenione podczas castingów przez jury programu. Już sam udział w programie jest ogromnym sukcesem Kornelii, gdyż by dostać się do ścisłego grona najlepszych młodych kucharzy, trzeba było przejść przez sito wieloetapowych eliminacji pokonując kilka tysięcy uczestników.

Niezależnie od ostatecznych rozstrzygnięć Kornelia już jest wygraną tego programu. Co ugotowała podczas nagrań? Przekonamy się już w niedzielę. Początek programu o godzinie 20.00. Zapraszamy przed telewizory!

 

gitara

W związku z organizacją w dniu 1 maja 2018 roku XV edycji Gitarowego Rekordu Guinessa na wrocławskim Rynku zapraszamy na bezpłatne warsztaty gitarowe z Panem Leszkiem Cichońskim - dyrygentem Orkiestry Festiwalowej, pomysłodawcą Thanks Jimi Festival.

Zajęcia mają na celu zachęcenie dzieci do wzięcia udziału w wydarzeniu polegającym na zagraniu utworu "Hey Joe" Jimiego Hendrixa.

Zapraszamy wszystkie dzieci, które chcą się przyłączyć do tegorocznego bicia gitarowego rekordu Guinessa.

Więcej informacji, terminy dostępne są tutaj.

 

IMG 1077
21.02.2018 r. nasza dziewczęca reprezentacja szkoły w piłce ręcznej wzięła udział w turnieju finałowym strefy Wrocław-Zachód.

Po dwóch bardzo zaciętych i wygranych przez nasz zespół meczach (najpierw z SP 118 a następnie SP 24) nasz zespół zajął pierwsze miejsce i awansował do dalszego etapu rozgrywek - finałów Wrocławia.

W naszej drużynie wszystkie dziewczęta spisały się bardzo dobrze, jednak na wyjątkową pochwałę zasługują Amelia Sowińska oraz bramkarka Hanna Cieślak, które swoją znakomitą postawą wielokrotnie uniemożliwiły rywalkom zdobycie bramek.

Czytaj więcej: I miejsce reprezentacji naszej szkoły w finałach strefy Wrocław-zachód w minipiłce ręcznej dziewcząt

 

20180219 134408
Dzień 19 lutego 2018 r. zapisze się w historii polskich skoków narciarskich i polskiego olimpizmu. W tym dniu drużyna polskich skoczków wywalczyła pierwszy w historii medal na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich.

Uczniowie klas 6b i 5b pod opieką p. Łukasza Nowaka oglądali te pasjonujące zawody w trakcie lekcji wychowania fizycznego. Była to lekcja niezwykle ciekawa - krzewiąca patriotyzm, postawę kibica, ucząca kulturalnego dopingu.

Emocje panujące w sali lekcyjnej sięgały zenitu, szczególnie podczas ostatniego skoku polskiego skoczka - Kamila Stocha, który zapewnił naszej drużynie brązowy medal Igrzysk Olimpijskich w Pyeong-chang. 

 

20180216 090105
Dnia 16 lutego 2018 r. uczniowie klasy 3c wraz z nauczycielkami p. Martą Palińską-Jachimowicz i p. Katarzyną Zakrzewską udali się do Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej. Dzieci brały udział w warsztatach "Jak powstała książka - czyli od papirusu do iPada".

Głównym celem zajęć było: poznanie historii pisma i książki od czasów najdawniejszych do współczesnych, wzrost motywacji uczniów do nauki i czytania oraz zachęta do korzystania z różnych źródeł informacji.

Spotkanie było doskonałą okazją do poznania cyklu tworzenia książki. Warsztaty łączyły w sobie elementy edukacji i zabawy.

Czytaj więcej: Jak powstała książka - czyli od papirusu do iPada

 

walentynki
"W tym właśnie tkwi potęga miłości,
gdy wyrażana jest w codzienności"
 

Dzień 14 lutego w południowej i zachodniej Europie obchodzony jest corocznie od średniowiecza jako dzień zakochanych - walentynki. Nazwa pochodzi od św. Walentego, którego wspomnienie liturgiczne jest obchodzone w Kościele katolickim tego samego dnia. W Polsce walentynki zyskały popularność dopiero w latach 90. XX wieku.

Z okazji dnia zakochanych życzymy wszystkim dużo miłości każdego dnia. Sentencja zawarta w nagłówku niech będzie dopełnieniem tych życzeń.

 

cudowny
Klasy 4c oraz 5b wraz ze swoimi wychowawcami p. Marcinem Koszernym i p. Łukaszem Nowakiem z okazji zbliżających się "walentynek" udali się do wrocławskiego kina Helios na film pt.: Cudowny chłopak".

Informacja ta nie znalazłaby się pewnie na stronie (w końcu nie tylko te klasy z naszej szkoły chodzą do kina z okazji różnych wydarzeń), gdyby nie świetna, wartościowa historia opowiedziana w tym filmie.

Film oparty na powieści R. J. Palacio, którego reżyserem jest Stephen Chbosky opowiada historię 10-letniego Auggiego, który w wyniku genetycznych zaburzeń ma zdeformowaną twarz.

Czytaj więcej: "Cudowny chłopak" czyli jak wzruszyć się w kinie