Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

KALENDARZ:

Pn Wt Śr Cz Pt So N

matematyczne eksperymenty

 

czytanie ksiazki

Uczennica naszej szkoły Maria Ratajczak otrzymała wyróżnienie w 7. Konkursie Recytatorskim "Dusza mówi, dusza śpiewa" za piękną recytację i interpretację wiersza Juliana Tuwima "Dwa wiatry" w kategorii wrocławskich szkół podstawowych klas IV-VI. Konkurs organizowany był przez MDK Anima. Występy uczniów można obejrzeć tutaj.

Gratulujemy również Mai Oskrobie, która także dzielnie i pięknie reprezentowała naszą szkołę swoim utworem poetyckim pt. "Anielska matka".

Brawo dziewczynki!

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

20180321 101545 1

21 marca powitaliśmy wiosnę nie tylko poprzez naukę, ale również przez ciekawe wyjścia klasowe.

Z okazji pierwszego dnia wiosny uczniowie klas 0-III wraz ze swoimi wychowawcami i nauczycielami wybrali się do Centrum Inicjatyw Wszelakich.

Uczniowie brali udział w warsztatach plastycznych, sportowych oraz wykonywali ciekawe eksperymenty. Po zakończonych zajęciach, klasy udały się na wiosenne spacery.

Kalendarzowa wiosna już jest... choć na wiosenną pogodę przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Czytaj więcej: "Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty..."

 

IMG 1144

W dniu 19.03.2018 r. odbył się finałowy turniej Mistrzostw Wrocławia w piłce ręcznej dziewcząt, w którym to nasza żeńska reprezentacja zapewniła sobie udział już w ubiegłym tygodniu.

Do tego turnieju przystępowaliśmy mocno zmotywowani, zwłaszcza, że w meczu półfinałowym mieliśmy się zmierzyć z ubiegłorocznym Mistrzem Wrocławia w kategorii dzieci - SP 78 (ubiegłoroczne klasy szóste SP).

Nasz zespół nie rozpoczął tego spotkania najlepiej. Już w szóstej minucie meczu przegrywaliśmy 0:3. Nasze zawodniczki były vhyba nieco stremowane wagą meczu, bo choć dochodziły do sytuacji rzutowych, nie były one zamieniane na bramki.

Czytaj więcej: Wicemistrzostwo Wrocławia naszych szczypiornistek

 

ogloszenie1

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 95 wraz z Radą Rodziców zapraszają wszystkich chętnych rodziców oraz nauczycieli na wykład na temat: "Jak budować poczucie własnej wartości i jak kształtować to poczucie u naszych dzieci?"

Wykład odbędzie się we wtorek 20 marca o godzinie 18.00 (zaraz po zebraniach w auli szkolnej). Wstęp wolny.

W tym miejscu znajdą Państwo wszelkie niezbędne informacje na temat szkolenia.

Serdecznie zapraszamy!

 

11

Nasz teatralny zespół Zielony Pompon miał zaszczyt uczestniczyć w XXVII Przeglądzie Teatralnym, który organizowany jest przez XVII LO im. Agnieszki Osieckiej.

Konkurowaliśmy z wieloma zespołami aktorskimi młodzieży gimnazjalnej oraz licealnej. Zaprezentowaliśmy się godnie, czego dowodem jest wyróżnienie dla Zofii Woźny - odtwórczyni głównej roli.

Nasz spektakl pt. Ania z Zielonego Wzgórza wprowadził wszystkich w dobry nastrój i pozwolił starszej młodzieży wrócić pamięcią do tej pięknej lektury i wspaniałych klimatów Zielonego Wzgórza.

Czytaj więcej: Udział naszych uczniów w XXVII Przeglądzie Teatralnym

 

IMG 1116

Trzy mecze i trzy pewne zwycięstwa! Tak wygląda bilans naszej szkolnej reprezentacji w rozegranym 15 marca 2018 r. turnieju ćwierćfinałowym Mistrzostw Wrocławia w piłce ręcznej dziewcząt (rocznik 2002 i młodsze).

Pierwszy mecz wygrałyśmy z SP nr 90 stosunkiem bramek 10:2, drugi z GIM nr 37 (13:3) i ostatni z GIM nr 13 (10:5).

Nasz zespół zagrał naprawdę doskonałe zawody a każda z zawodniczek począwszy od świetnie spisujących się bramkarek do mądrze i skutecznie spisujących się zawodniczek "z pola" dołożyła swoją cegiełkę do sukcesu.

Nie miałyśmy dzisiaj słabych punktów i to przełożyło się na wynik.

Czytaj więcej: Szypiornistki klas siódmych zagrają o medale!