Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

KALENDARZ:

matematyczne eksperymenty

 

reczna szkolny

Dnia 17.04.2018 r. odbył się w naszej szkole na dużej sali gimnastycznej wiosenny turniej piłki ręcznej klas IV-V. 

W turnieju wzięło udział prawie 30 uczniów. Było wiele emocji i dużo dobrej zabawy. Turniej wygrała drużyna składająca się z uczniów klasy 5a oraz 4c - Pędzące Gwoździe. II miejsce zajęli uczniowie klasy 5b (Kociaki), III miejsce zajęła natomiast występująca po raz pierwszy w rozgrywkach szkolnych reprezentacja klasy 4b (Gang Świeżaków). Tuż za podium znalazły się uczennice klasy 5b (Szprotkęsy).

Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników.

 

warsztaty logo

Już w najbliższy piątek 20 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbędą się warsztaty, których tematem będzie "Z logopedą na podłodze, czyli jak urozmaicić żmudne ćwiczenia logopedyczne".

Warsztaty prowadzić będzie p. Ewa Mołdawan - neurologopeda.

Zachęcamy do zapoznania się z plakatem, na ktorym znajdą Państwo wszelkie niezbędne informację na temat warsztatów (godzina, miejsce).

Serdecznie zapraszamy!

 

rower maj

Już w maju rusza kampania "Rowerowy Maj". W tym roku do akcji zgłosiło się 41 szkół podstawowych z Wrocławia.

Celem akcji jest promocja zdrowego trybu życia i aktywnych podróży do szkoły, promocja bezpiecznej i zgodnej z przepisami jazdy rowerem w ruchu ulicznym, wspólna zabawa oraz rywalizacja fair play.

Ze szczegółami akcji, zasadami rywalizacji można zapoznać się w tym miejscu.

 

20180412 130423

Dnia 12.04.2018 r. uczniowie klasy 3c wraz z wychowawczynią p. Martą Palińską-Jachimowicz wybrali się do Wrocławskiego Teatru Lalek.

Na deskach teatralnych zaprezentowano spektakl pt. "Burza", który powstał na podstawie najbardziej tajemniczego dzieła W. Shakespeare'a. Akcja utworu rozgrywa się na odległej planecie, gdzie rozbił się statek kosmiczny.

Na scenie mogliśmy podziwiać oryginalne dekoracje, kostiumy oraz niesamowitą grę aktorską.

Czytaj więcej: Wizyta klasy 3c we Wrocławskim Teatrze Lalek, Centrum Sztuki WRO oraz Parku Staromiejskim

 

IMG 1273

12 kwietnia 2018 r. zostały rozegrane finały Mistrzostw Wrocławia Dzieci w mini piłce ręcznej klas szóstych. Nasze szczypiornistki z klasy 6b oraz 5b powtórzyły sukces swoich starszych koleżanek i wywalczyły medal - tym razem brązowy!

W meczu półfinałowym nasz zespół przegrał z SP 46 0:2, a następnie w meczu o trzecie miejsce pokonał SP 72 5:3. Gratulujemy dziewczętom brązowego medalu!

Naszą szkołę ponownie reprezentowały: Marcelina Marcinek, Kinga Jakóbczak, Hanna Cieślak, Weronika Bloch, Julia Szewczyk, Amelia Sowińska, Oliwia Piotrowska, Karolina Łuczak, Michalina Misiak, Klaudia Hamala, Ewa Wojtowicz, Zuzanna Figura, Zuzanna Czekaj, Antonina Gudyma, Kornelia Kamińska.

Czytaj więcej: Mamy brąz w piłce ręcznej!

 

my3

W styczniu uczniowie klasy 2b uczestniczyli w telewizyjnym nagraniu progrmu My3. Ukazał się właśnie pierwszy fragment ich występu, który można obejrzeć tutaj.

My3 to nowy program telewizji Polsat dla dzieci i młodzieży, w którym trzy barwne dziewczyny i wyjątkowi goście zapraszają do świata marzeń, pasji i nauki. My3 to program, który inspiruje do zabawy i nauki.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne fragmenty występów naszych uczniów.