Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

KALENDARZ:

matematyczne eksperymenty

 

czytanie ksiazki

Prezentujemy wyniki międzyświetlicowego konkursu plastycznego "Tę książkę warto przeczytać"

I miejsce - Gabriela Podgórska ZSP nr 4
II miejsce - Julia Muszyńska ZSP nr 7
III miejsce - Julia Pomagalska SP nr 95

Ponadto wyróżnieni zostali: Zofia Niedbała (SP nr 30), Michał Kuczyc (SP nr 19), Piotr Grygielski i Krystian Gulowaty (SP nr 95), Hanna Mielczarek (ZSP nr 4) oraz Maksym Seninta (ZSP nr 46).

Zwycięzcom gratulujemy! Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie.

 

5

24 maja 2018 r. w naszej szkole został rozegrany turniej piłki siatkowej plażowej "Pamiętamy o Jacku Pieniążczaku". Turniej ten został rozegrany w dwóch kategoriach wiekowych: uczniów do lat 13 oraz do lat 15.

W turnieju wzięły udział: Szkoła Podstawowa nr 24, która zgłosiła jeden zespół w kategorii do lat 13, Szkoła Podstawowa nr 51, która zgłosiła jeden zespół w kategorii do lat 13 oraz dwa zespoły w kategorii do lat 15, oraz gospodarze zawodów - Szkoła Podstawowa nr 95, która wystawiła po jednym zespole w każdej kategorii.

Czytaj więcej: Jacku, pamiętamy o Tobie...

 

20180522 101328
W dniu 22 maja 2018 roku uczniowie klasy 5b udali się wraz z wychowawcą do Muzułmańskiego Centrum Kulturalno-Oświatowego, które mieści się na al. Kasprowicza we Wrocławiu. 

Celem wycieczki było przybliżenie uczniom religii Islamu w ramach projektu "Edukacja w miejscach pamięci".

Uczniowie wzięli udział w warsztatach, które dotyczyły wiedzy na temat Islamu. Podczas lekcji, która miała miejsce w sali modlitwenej meczetu, dzieci dowiedziały się co to jest Ramadan, jakie są filary Islamu.

Czytaj więcej: Uczniowie klasy 5b z wizytą w meczecie

 

dziewczyny noga

W piątek 18 maja 2018 r. na Polach Marsowych Stadionu Olimpijskiego odbyły się Mistrzostwa Wrocławia w Mini Piłce Nożnej dziewcząt klas VI. Reprezentacja naszej szkoły rozegrała tego dnia 4 mecze.

W fazie grupowej w pierwszym meczu nasza szkoła pokonała Szkołę Podstawową nr 77 3:0, w drugim meczu uległa SP 34 0:2 i do ćwierćfinału awansowała z drugiego miejsca.

Mecz ćwierćfinałowy, który dziewczyny rozegrały z SP 16 zakończył się remisem 2:2 i do rozstrzygnięcia potrzebne były rzuty karne.

Czytaj więcej: Dziewczęta z historycznym brązowym medalem w Mistrzostwach Wrocławia w mini piłce nożnej!

 

IMG 20180518 110609

Bardzo serdecznie dziękujemy właścicielom sklepu "Owocolandii" przy ul. Boguszowskiej za "witaminki" w formie soków i owoców, które otrzymały dzieciaki z klasy 0a z naszej szkoły.

 

DZIĘKUJEMY!

Dzieciaki oraz wychowawca zerówki

Czytaj więcej: Podziękowania dla sklepu "Owoclandia"

 

male

Dnia 16.05.2018 r. uczniowie klas 7a i 7b wzięli udział w zajęciach zorganizowanych przez Fundację Wspólnota Pokoleń, która realizuje projekt dla młodzieży szkolnej Wrocławia pt."Z Syberii do Polski - śladami polskich bohaterów".

Celem projektu jest pielęgnowanie pamięci o Polakach poddawanych represjom pod okupacją sowiecką i niemiecką, o więźniach łagrów oraz obozów koncentracyjnych, polskich żołnierzach walczących w organizacjach niepodległościowych, których życiorysy połączyła Syberia.

Czytaj więcej: Spotkanie naszych uczniów z Sybirakami