Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

egzamin osmoklasisty2

KALENDARZ:

OFERTA

uodo praca zdalna

labo przysz

 

pokonac bariery

poznaje technologiczne triki

niezwykla matematyka

 

85

9 listopada 2018 r. w naszej szkole odbyły się uroczystości rocznicowe z okazji odzyskania niepodległości przez Polskę.

To właśnie 11 listopada 1918 r., po 123 latach zaborów, nasz kraj znów pojawił się na mapie Europie.

Ponownie mogliśmy zacząć się cieszyć ze swojego własnego domu: z Polski, który przez wiele lat zawłaszczona była przez Rosję, Prusy i Austrię.

W tym roku szkolnym szczególnie przygotowywaliśmy się do tego narodowego święta.

Czytaj więcej: Akademia z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę

 

DSCN3285

Dzieci z klas młodszych aktywnie włączyły się w obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uczniowie z klas 0-3 wykonali torty urodzinowe dla Polski, które wspaniale prezentują się na korytarzu szkolnym.

W dniu 8 listopada 2018 roku drugoklasiści uczestniczyli w warsztatach poświęconych tej rocznicy. Zajęcia odbyły się we Wrocławskim Centrum Twórczości przy ulicy Kuźniczej. Podczas warsztatów plastycznych uczniowie wykonali kotyliony z biało-czerwonych paseczków, natomiast warsztaty teatralne nauczyły dzieci wyrażania emocji za pomocą ruchu, mimiki i gestów.

Czytaj więcej: Obchody Święta Odzyskania Niepodległości w klasach 0-III

 

9

Dnia 14.11.2018 r. uczniowie klas 4 c i 5 d wraz z wychowawczyniami p. Martą Palińską – Jachimowicz i p. Barbarą Zybowską wyruszyli na wycieczkę do Złotoryi.

Historia bombek sięga XIX w. Sposób powstawania bombek nie zmienił od 200 lat. Najpierw wydmuchiwana jest kula, do której wtłaczane jest srebro. Następnie bombka pokrywana jest farbą i dekorowana. Choć pierwsze bombki pochodzą z Niemiec, to obecnie polskie bombki cieszą się dużą popularnością na świecie. Są eksportowane do Francji, Wielkiej Brytanii, Rosji, Japonii oraz USA.

Czytaj więcej: Wizyta klas 4 c i 5 d w zakładzie produkcji szklanych ozdób choinkowych w Złotoryi

 

IMG 20181031 110644

Nasze dzieci z grupy 0a w ubiegłym miesiącu były na wycieczce w Parku Stabłowickim oraz w sklepie "Owocolandia".

Dzięki słonecznej pogodzie dzieci mogły spacerować alejkami parkowymi i podziwiać piękno otaczającej przyrody. Nasłuchiwały również świergotu ptaków, zbierały liście i żołędzie. W sklepie mogły poznać nowe i ciekawe owoce egzotyczne, oglądały i nazywały różne warzywa i owoce.

Dziękujęmy "Owocolandii" za owoce i soki, którymi zostaliśmy obdarowani.

Czytaj więcej: Jesienne inspiracje grupy 0a

 

niepodlegla program 800x500 c

We wtorek 23 października Sejm przegłosował ustawę o obowiązkowym dniu wolnym 12 listopada w zamian za przypadające w niedzielę 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości.

W tym roku przypada bowiem 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Aby uczcić i upamiętnić ten dzień posłowie Prawa i Sprawiedliwości chcieli, aby dzień 12 listopada 2018 r. był dniem wolnym od pracy.

W związku z powyższym informujemy, że w poniedziałek 12 listopada szkoła będzie nieczynna.

 

10

Dnia 24.10.2018 r. uczniowie klasy 4 c wraz z wychowawczynią p. Martą Palińską – Jachimowicz i p. Aleksandrą Jędrzejczak wyruszyli na wycieczkę do malowniczego Bolesławca. Miasto słynie od ponad 500 lat z tradycji garncarskich i wyrobów ceramicznych.

Okolice miasta obfitują w bogate złoża glin, odpowiednich do produkcji naczyń ceramicznych. Na początku zwiedziliśmy Fabrykę Naczyń Ceramicznych MANUFAKTURA, gdzie poznaliśmy tajniki ich produkcji. Następnie udaliśmy się na warsztaty ceramiczne, w trakcie których uczniowie tworzyli niezwykłe naczynia.

Czytaj więcej: Wizyta klasy 4c w Bolesławcu

  

male

W dniu 18.10.2018 roku uczniowie klasy 6a wraz z wychowawczynią p. Wiolettą Kocik oraz p. psycholog Aleksandrą Jędrzejczak wybrali się na wycieczkę do Jawora - dolnośląskiego miasta piernika.

Dzieci odwiedziły Muzeum Regionalne w Jaworze, gdzie uczestniczyły w lekcji muzealnej podczas której wykazały się dużą wiedzą historyczną, poznały piekarskie tradycje regionu Jawora oraz zapoznały się z metodami wypiekania chleba i pierników.

Uczniowie obejrzeli kolekcję zabytkowych form piernikarskich i wzięli udział w warsztatach, podczas których stworzyli własne pierniki figuralne odciśnięte z form.

Czytaj więcej: Wycieczka klasy 6a do Jawora

  

ogloszenie1

Komunikat Komisji Wyborczej

W wyborach, które odbyły się 10.10. br. oddano 125 ważnych głosów. Frekwencja wyniosła: 74%

Najwyższą liczbę głosów otrzymali następujący kandydaci:

1. Jakub Porada 8b (44 głosy)

2. Julia Barszczyk 8b (37 głosów)

3. Gabriela Wiśniewska 7a i Artur Zwierz 6a (po 19 głosów)

Czytaj więcej: Wybory nowego Samorządu Szkolnego

  

6

11 i 12 października odbyły się w naszej szkole obchody Dnia Edukacji Narodowej.

Z tej okazji dziękujemy byłym i obecnym pedagogom za trud oraz zaangażowanie w edukację i wychowanie młodych pokoleń, głęboką wdzięczność za inspirowanie młodych ludzi do twórczego działania oraz kształtowania otwartych postaw na otaczający nas świat.

Życzymy, aby niełatwa misja nauczyciela, pedagoga, wychowawcy była źródłem satysfakcji i poczucia spełnienia.

Czytaj więcej: Obchody Święta Edukacji Narodowej w naszej szkole