Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

egzamin osmoklasisty2

KALENDARZ:

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

OFERTA

uodo praca zdalna

labo przysz

 

pokonac bariery

 

DSCN3060
48 dzieci uczestniczyło w półkoloniach zimowych organizowanych w naszej szkole. Organizatorzy zadbali o atrakcyjny program, który umożliwił dzieciom aktywne i ciekawe spędzenie ferii.

Uczestnicy zajęć obejrzeli spektakl teatralny i sami wcielili się w aktorów. W Centrum Inicjatyw Wszelakich wykazali się dobrą sprawnością fizyczną, umiejętnościami rękodzielniczymi i badawczymi. Bawali się w sali zabaw "Piotruś" i na kręglach.

Podczas warsztatów multimedialnych poznali tajniki tworzenia filmu animowanego, a w trakcie zajęć sportowych instruktor tenisa uczył dzieci zasad i technik gry w tenisa ziemnego.

Czytaj więcej: I już po feriach... czyli krótka relacja z półkolonii w naszej szkole

 

1
20.11.2017 r. podczas zajęć koła języka angielskiego uczniowie pod opieką p. Andżeliki Całej napisali list do brytyjskiej rodziny królewskiej. Do listu uczniowie dołączyly własnoręcznie zrobione kartki świąteczne.

W styczniu 2018 r. otrzymaliśmy odpowiedź. Książe i księżna Cambridge podziękowali za nasz list oraz kartki i życzyli nam szczęśliwego nowego roku. Do odpowiedzi dołączone było zdjęcie księżnej Kate i księcia Williama wraz z dziećmi - George'm i Charlotte.

To już drugi rok z rzędu kiedy nasi uczniowie wysłali list do rodziny królewskiej i otrzymali odpowiedź. Jesteśmy bardzo szczęśliwi.

Czytaj więcej: Dostaliśmy odpowiedź od rodziny królewskiej

 

OGŁOSZENIE PRZEWODNICZĄCEGO RADY RODZICÓW
Ze względu na obowiązki zawodowe zmuszeni jesteśmy przesunąć spotkanie RADY RODZICÓW na przyszły czwartek 14.11.2019 na godzinę 18.00.
Do końca tygodnia powinienem przysłać plan naszego spotkania.
PRZYPOMINAM, ŻE W TYM TYGODNIU KOŃCZYMY ZBIERAĆ DOKUMENTY I PIENIĄDZE NA UBEZPIECZENIE.
Ryszard Chodaczyński 

 

P1090049
9 stycznia 2018 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieciaki z klasy 0a pod kierownictwem pań: Anny Chalcarz, Małgorzaty Malec oraz Ewy Syjud-Onackiej przygotowały piękne przedstawienie przepełnione wierszami, piosenkami, skeczem oraz tańcem.

W ten sposób dzieci mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie. 

Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali występy swoich milusińskich, a dzieciaki pełniły rolę gospodarzy.

Czytaj więcej: Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka w naszej szkole

 

20180112 111016
Dnia 12 grudnia 2018 r. w naszej szkole została rozegrana I runda eliminacji strefy Wrocław-Zachód w minisiatkówce chłopców (rocznik 2005 i młodsi). W zawodach wzięły udział cztery szkoły - SP 51, SP 26, SP 118 oraz nasza szkoła. W przeciwieństwie do środowych zawodów dziewcząt, które również były rozgrywane w naszej szkole tym razem przyjechały wszystkie szkoły.

Turniej rozegrany został systemem każdy z każdym. Nasi chłopcy odnieśli dwa zwycięstwa - z SP 26 oraz SP 51 i jeden raz schodzili z boiska pokonani bowiem najlepszym zespołem w turnieju okazała się Szkoła Podstawowa nr 118. 

Czytaj więcej: I runda eliminacji strefy Wrocław-Zachód w minisiatkówce chłopców

 

sybir wigilia

W dniu 10.01.2018 r. uczniowie naszej szkoły z koła wokalnego wraz z p. dyrektor Teresą Molędą, p. Ewą Syjud-Onacką oraz p. Wiolettą Kocik mieli zaszczyt gościć na uroczystej wigilii zorganizowanej przez Związek Sybiraków Oddział we Wrocławiu - Koło Fabryczna.

Spotkanie opłatkowe miało miejsce w Szkole Gastronomicznej na ul. Kamiennej 86 we Wrocławiu. Dla przedstawicieli naszej szkoły oraz dla wszystkich członków Związku Sybiraków było to kolejne, bardzo wzruszające spotkanie. Wspólne podzielenie się opłatkiem, rozmowy ze świadkami historii oraz odśpiewanie hymnu Sybiraków - to niesamowite przeżycie zmuszjące do zadumy i refleksji.

Czytaj więcej: Nasi uczniowie na wigilii u Sybiraków

 

czytanie ksiazki
Dnia 10.01.2018 r. w naszej szkole odbył się konkurs pięknego czytania "Czytam bo lubię". Organizatorkami konkursu były p. Katarzyna Zakrzewska i p. Anna Ferdek.

W konkursie brali udział uczniowie klas drugich i trzecich.

W skład komisji konkursowej wchodziły:
- p. Marta Palińska-Jachimowicz - nauczycielka j. polskiego
- p. Katarzyna Zakrzewska - nauczyciel bibliotekarz
- p Anna Ferdek - nauczycielka j. niemieckiego, wychowawca świetlicy.

Czytaj więcej: Konkurs pięknego czytania "Czytam bo lubię"

 

ogloszenie1
Informujemy, że w terminie od 15.01.2018 r. do 19.01.2018 r. w Szkole Podstawowej nr 95 organizowana będzie półkolonia dla uczniów naszej szkoły.

Zbiórka dzieci od godziny 7.00 do 8.30 w świetlicy szkolnej, dzieci będą miały zapewnione II śniadanie i obiad w trakcie trwania półkolonii.

W tym miejscu można zapoznać się z programem zajęć oraz z harmonogramem wyjść.

Organizatorem półkolonii jest p. Bożena Ilnicka. Zapraszamy!

 

20180109 1027290
Dnia 9.12.2018 r. w naszej szkole została rozegrana I runda eliminacji strefy Wrocław-Zachód w minisiatkówce dziewcząt (rocznik 2005 i młodsi). W zawodach miały wziąć udział cztery szkoły - SP 51, SP 26, SP 22 oraz nasza szkoła. Niestety na zawody przyjechała tylko reprezentacja dziewcząt z SP 51 z Leśnicy, która rozegrała pojedynek z SP95.

Nasze młode dziewczęta odniosły pewne zwycięstwo i pokonały przeciwczki 2-0. Po pewnie wygranym pierwszym secie przez nasz zespół, w secie drugim oba zespoły stoczyły wyrównany bój o zwycięstwo. Ostatecznie tego seta wygrała SP 95 (25:23).

Czytaj więcej: I runda eliminacji strefy Wrocław-Zachód w minisiatkówce dziewcząt