
Dzieci wzięły udział w warsztatach kulinarnych, dzięki którym przeżyły niezapomnianą przygodę. Na piątoklasistów czekała moc atrakcji m.in.: historia księżniczki Margharity, poznanie specyfiki pracy we włoskiej restauracji oraz samodzielne pieczenie pizzy oraz wspólna degustacja.
Czytaj więcej: Warsztaty kulinarne klasy 5a w pizzerii Dominum

6 grudnia to wyjątkowy dzień dla wszystkich dzieci. Wtedy to właśnie obchodzimy wspomnienie jedną z najciekawszych, ale również najbardziej tajemniczych postaci jaką był święty Mikołaj - biskup Miry. Ten ukochany przez wszystkich Staruszek przynoszący dzieciom prezenty na całym świecie, stał się bohaterem pełnych niespodzianek i zagadek "Mikołajkowych Dni w Muzeum Poczty i Telekomunikacji".
Właśnie w tym dniu dzieci z klasy 5a wraz z wychowawczynią p. Wiolettą Kocik oraz p. Urszulą Olejnik podążały tropem niesamowitej historii świętego Mikołaja, rozwiązywały szereg ciekawych zagadek muzealnych.
Czytaj więcej: Wyjście klasy 5a na "Mikołajkowe Dni w Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu

W finale uczestniczyło dwóch uczniów z naszej szkoły - Dawid Dębkowski i Filip Małecki. Miło nam poinformować, że pierwsze miejsce zajął Dawid Dębkowski.
W konkursie wzięło udział 1500 uczniów z 62 szkół. Tym większe gratulacje dla naszego ucznia!
W wielu regionach Polski odbywały się spotkania i wróżby. Początkowo w andrzejkach uczestniczyły wyłącznie panny na wydaniu. Nigdy nie brały w nich udziału kobiety zamężne. Zakaz wstępu mieli również mężczyźni i chłopcy.
Obecnie andrzejki mają formę wesołego spotkania dzieci, młodzieży.

Dzieci brały udział w "Grze bibliotecznej - Tajemnice biblioteki - labirynt biblioteczny". Głównym celem zajęć był wzrost motywacji uczniów do nauki i czytania oraz zachęta do korzystania z różnych źródeł informacji. Gra biblioteczna łączyła sw sobie elementy edukacji i zabawy. Uczniowie doskonale rozwiązywali zagadki związane z biblioteką oraz miastem Wrocławiem. Ponadto doskonalili pracę w zespołach oraz orientację w przestrzeni bibliotecznej.
Czytaj więcej: Gra biblioteczna: Tajemnice biblioteki - labirynt biblioteczny

Podczas wizyty w Exploraparku dzieci miały możliwość poznać matematykę z innej, doświadczalnej strony. Dzieci zapoznały się z Twierdzeniem Pitagorasa, miały możliwość poznania reguły złotego podziału i wykorzystania jej w malarstwie, rzeźbie i architekturze a także poznały klasyfikację geometrycznych pokryć płaszczyzny analizując wszystkie rodzaje mozaik Platona i Archimedesa.
Czytaj więcej: Wycieczka klasy 5b do Exploraparku w Wałbrzychu

Podczas przedstawienia uczniowie podziwiali fantastycznę grę aktorską oraz ciekawą inscenizację. Uczniowie starali się zrozumieć przesłanie sztuki, by nie oceniać ludzi po wyglądzie, ich różnorodnorodności, czy kolorze skóry.
Po spektaklu trzecioklasiści udali się do pobliskiego Parku Zachodniego podziwiając przyrodę przygotowującą się do zimowego snu. Dużą radość sprawiły dzieciom wiewiórki, których jak na tę porę roku było w parku bardzo dużo.

Pan policjant, w formie praktycznej, przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczył jak należy się zachowywać w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia.

Tam czekało na dzieci wiele niespodzianek. Mogły nie tylko zobaczyć jak powstaje prąd, ale także uczestniczyć w tym procesie. Miały też okazję przejść przez laserowy labirynt, tańczyć z kolorowymi cenami. A to tylko kilka z atrakcji.
Drugim etapem wycieczki był udział w warsztatach pn. "Puchnące farbki".

Dzieci miały możliwość obejrzenia pizzerii od zaplecza. Każdy mógł skomponować składniki do swojej wyjątkowej pizzy, a następnie ją skosztować. Wszystkim pizza bardzo smakowała. Na koniec każdy przedszkolak dostał dyplom i drobny prezent.
Dziękujemy wszystkim pracownikom pizzerii Dominium za zaproszenie i zorganizowanie warsztatów dla naszych małych uczniów.
Czytaj więcej: Warsztaty kulinarne klasy 0a w pizzerii Dominium