Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

egzamin osmoklasisty2

KALENDARZ:

OFERTA

uodo praca zdalna

labo przysz

 

pokonac bariery

poznaje technologiczne triki

niezwykla matematyka

 

polkolonie
Szkoła Podstawowa nr 95 organizuje dla dzieci półkolonie letnie w terminie od 25.06.2018 r. do 29.06.2018 r.

Zajęcia będą odbywać się od godziny 7.00 do 16.00 (uczestnicy schodzą się od 7.00 do 9.00 w świetlicy). Obowiązuje obuwie zmienne gdyż zajęcia będą odbywać się również w świetlicy. Proszę wyposażyć dzieci oprócz tego w mały wycieczkowy plecak, napoje w plastikowych butelkach, ewentualnie kieszonkowe.

Program zajęć na półkolonii dostępny poniżej.

Czytaj więcej: Półkolonie 2018 w naszej szkole

 

z6

Dawid Dębkowski - uczeń klasy 7b w bieżącym roku szkolnym został laureatem konkursu „Cyberbezpieczni” zorganizowanym przez Warszawski Instytut Bankowości oraz Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

Dawid w ramach nagrody w czerwcu br. brał udział w wizycie studyjnej w Warszawie. Uczestniczył w konferencjach i warsztatach zorganizowanych przez PTI (Polskie Towarzystwo Informatyczne), SGH (Szkołę Główną Handlową), Wydział Fizyki UW, Giełdę Papierów Wartościowych. Zwiedził również PGE Narodowy.

Dawidowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Czytaj więcej: Uczeń klasy 7b Dawid Dębkowski w ramach nagrody w konkursie "Cyberbezpieczni" odwiedził Warszawę

 

IMG 20180617 WA0002

W dniu 16 czerwca 2018 r. uczniowie naszej szkoły i zawodnicy trenujący w UKS "95" wzięli udział w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w łucznictwie w Nowej Rudzie.

Nasi młodzicy spisali się doskonale: 1. miejsce zajął Krzysztof Staroń, 3. miejsce Dawid Dębkowski, a 7. miejsce było dziełem Mikołaja Pilniaka. Zespołowo w tym składzie zawodnicy zdobyli pierwsze miejsce. W ramach III Rundy Ligi Młodzików nasi zawodnicy wywalczyli natomiast drugie miejsce.

Gratulacje dla zawodników i trenera Jacka Jareckiego!

Czytaj więcej: Kolejne sukcesy naszych młodych łuczników

 

1

Uczniowie trenujący w sekcji karate klubu Budokan Wrocław przy Szkole Podstawowej nr 95 powiększyli swój dorobek o kolejne medale.

12 maja 2018 r. odbyła się wiosenna edycja turnieju: Wrocławska Międzyszkolna Liga Karate WKF. W zawodach wzięło udział 420 zawodników reprezentujących 56 placówek oświatowych. Nasi uczniowie zdobyli 3 złote (Radosław Dziwota – dwa złote, drużyna kata w składzie Anna Dziuba, Kamila Kurkowska, Maja Plisińska), 4 srebrne (Laura Parsjan, Kamila Kurkowska, Bartosz Dziwota – dwa srebrne) oraz 7 brązowych medali (Daria Mielniczek, Natalia Ślęsicka, Antoni Nowak, Stanisław Nowak, Jan Mizera, Anna Dziuba, Liwia Parsjan).

Czytaj więcej: Sukcesy naszych karateków

 

13

16 czerwa 2018 r. uczniowie klasy 5b wraz z wychowawcą p. Łukaszem Nowakiem i bardzo licznie przybyłymi rodzicami udali się po raz kolejny z okazji zakończenia roku szkolnego na wycieczkę rowerową.

Celem podróży niespełna 50-osobowej grupy były tereny Zamku Na Wodzie w Wojnowicach.

Frekwencja tego dnia dopisała zarówno po stronie uczniów jak i rodziców. Wszystkich uczestników wycieczki było jeszcze więcej niż podczas ubiegłorocznej wycieczki. O godzinie 10.15 wszyscy uczestnicy wycieczki udali się w kierunku Wojnowic.

Czytaj więcej: Klasa 5b po raz kolejny na wycieczce rowerowej

 

41

W sobotę dziewiątego czerwca Rada Rodziców przy pomocy personelu SP 95, Rodziców, Darczyńców oraz Dyrekcji zorganizowała Piknik Rodzinny.

Na imprezie było wiele niezwykłych atrakcji. Dzięki sponsorom i darczyńcom wszystkie były darmowe. Dzięki firmie Arwi-Truck Bartłomiej Zwierz, Grzegorz Korneluk - przez cały czas dostępny był dmuchany zamek.

Dodatkowymi atrakcjami były pokazy akrobatyki przeprowadzone przez sekcję Akro-Fizjo Pani Anity Kurdybach oraz pokaz Taekwondo, przeprowadzony przez Klub Samuraj we Wrocławiu.

Czytaj więcej: Piknik Rodzinny w Szkole Podstawowej nr 95

 

037

Dnia 11 czerwca 2018 r. uczniowie klasy 3c wraz z wychowawczynią p. Martą Palińską – Jachimowicz i p. Aleksandrą Jędrzejczak wyruszyli na Ziemię Wałbrzyską.

Na początku odwiedziliśmy Zamek Książ – trzeci co do wielkości zamek w Polsce. Poznaliśmy tajemniczą historię zamku, zwiedziliśmy komnaty zamkowe oraz zielone tarasy. Naszą uwagę przykuła postać pięknej księżnej Daisy von Pless, która mieszkała na Zamku Książ.

Następnie udaliśmy się do zachwycającej wałbrzyskiej Palmiarni.

Czytaj więcej: Wycieczka klasy 3c do Zamku Książ, Palmiarni i Explora Parku Nauki i Techniki

 

20180519 145440

W dniu 19 maja 2018 r. uczniowie naszej szkoły oraz zawodnicy trenujący w UKS "95" pod okiem trenera Jacka Jareckiego wzięli udział w zawodach o Puchar Gór Stołowych w Ścinawce Średniej.

W kategorii Apacz chłopcy 5. miejsce zajął Mikołaj Kordybacha, natomiast w kategorii Orlik dziewczęta 3. miejsce wywalczyła Paulina Dębkowska a 7. miejsce jej siostra Marta Dębkowska. W kategorii Młodzik chłopcy 2. miejsce zajął Krzysztof Staroń.

W ramach II Rundy Ligi Młodzików nasi zawodnicy w składzie Krzysztof Staroń, Dawid Dębkowski i Mikołaj Pilniak wywalczyli drugie miejsce.

Gratulujemy wyróżnionym i życzymy kolejnych sukcesów naszym reprezentantom.

Czytaj więcej: Zawody łucznicze o Puchar Gór Stołowych

 

1

Dnia 8.06.2018 r. klasa 0a, Kółko Wokalno-Taneczne oraz Teatrzyk Kukiełkowy przygotowali program artystyczny z okazji Dnia Rodziny. Na tę uroczystość zaproszeni zostali najcenniejsi goście – RODZICE.

Najpierw wystąpiły dzieci z Teatrzyku Kukiełkowego, działający przy naszej szkole pod kierunkiem p. Jadwigi Florkowskiej, które zagrały w przedstawieniu pt.: „Kopciuszek”. Potem posłuchaliśmy utworu pt.: „Pół kroku stąd” w wykonaniu dziewczyn z Kółka Wokalno-Tanecznego. Na końcu wystąpiły dzieci z klasy zerowej. Recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły dla swoich rodziców.

Czytaj więcej: Program artystyczny z okazji Dnia Rodziny

 

P6050002

Dnia 5.06.2018 r. w naszej szkole odbył się, już po raz piąty, Festiwal Teatrów Szkolnych o Złotą Różę. Jak zwykle poziom prezentowanych sztuk był bardzo wysoki.

Na szczególne uznanie zasługuje aktorski zapał uczniów, którzy z wielkim sercem angażowali się w odgrywane role. Mamy nadzieję, że również i w przyszłym roku spotkamy się na szóstej, artystycznej uczcie, aby obejrzeć pracę młodych artystów, którzy wprowadzą nas w świat teatru.

Czytaj więcej: Festiwal teatrów szkolnych "O Złotą Różę 2018"