Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

egzamin osmoklasisty2

KALENDARZ:

OFERTA

UODO TDTS Logo Color CMYK male

uodo praca zdalna

labo przysz

 

 

1

Za nami kilka tygodni obfitujących w zajęcia z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości#.

- Klasy pierwsze i trzecie rozwijały swoje umiejętności konstrukcyjne przy użyciu klocków Korbo Blocks

- Klasy piąte projektowały bezpieczy pojazd przy użyciu klocków LEGO Education Spike oraz kręciły film dotyczący bezpiecznej drogi do szkoły.

- Klasy ósme i piąte poznawały tajniki inteligentnego miasta przy użyciu Photona AI

Czytaj więcej: Laboratoria przyszłości w naszej szkole

 

wkk2

Czworo uczniów klasy sportowej 5b: Tymon Łabędzki, Wojtek Pasieczny, Filip Popek oraz Igor Popek zadebiutowało w rozgrywkach u-13 PZKosz w barwach WKK Wrocław.

Wszyscy wymienieni chłopcy dostali od trenera szansę pokazania swoich umiejtęności na boisku. Chłopcy dopiero od 4 miesięcy trenują w klubie i już dziś "łapią się" do meczowej dwunastki.

Debiut dla każdego z chłopców był bardzo udany. Najmilej swój pierwszy mecz będzie wspominał zapewne Tymon, który okazał się drugim najlepszym strzelcem zespołu zdobywając 15 punktów! Oprócz niego 2 punkty rzucił również Igor.

Czytaj więcej: Udany debiut naszych uczniów w barwach WKK Wrocław w rozgrywkach u-13 w koszykówce

 

plebiscyt edu

Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła została zgłoszona przez uczniów i ich rodziców do nagrody Szkoła Roku w wielkim Plebiscycie Edukacyjnym, który w województwie dolnośląskim jest prowadzony przez „Gazetę Wrocławską”.

Ponadto nominację do tytułu Nauczyciel Roku otrzymali pracujący w naszej szkole nauczyciele: Justyna Borowy i Łukasz Nowak.

Głosowanie w plebiscycie rozpocznie się już we wtorek, 25 października 2022 r.

Czytaj więcej: Nominacja dla naszej szkoły i naszych nauczycieli w Plebiscycie Edukacyjnym 2022

 

1

W czwartek 13.10.2022 r. ochotnicy z klasy IV b i IV c uczestniczyli w I Szkolnym Rajdzie Górskim.

Rajd odbywał się w Górach Sokolich, po których wędrowaliśmy szlakami i poza nimi.

Rajd prowadził nauczyciel geografii Andrzej Garbowski przy przeogromnej pomocy p. Edyty Pisiewicz. Słowami raczej trudno opisać to co się działo z uczestnikami rajdu. To trzeba samemu przeżyć i najlepiej wziąć udział w kolejnym szkolnym rajdzie.

Czytaj więcej: Pierwszy Szkolny Rajd Górski

 

2

Z okazji 10. urodzin Europejskiego Tygodnia Kodowania 15 października 2022 r. w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej odbyło się Wielkie Święto Programowania pod patronatem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

W imprezie uczestniczyli uczniowie z naszej szkoły należący do koła Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Zamieniali się oni w cyfrowych detektywów.

Na swojej drodze spotkali m.in. aktorów odgrywających role Plika i Foldera, znanych z filmików o bezpieczeństwie w sieci.

Czytaj więcej: Udział naszych uczniów w Wielkim Święcie Programowania

 

22

W dniach 17 i 18 października 2022 r. uczniowie klasy 8c wraz z wychowawcą p. Ewą Glińską oraz p. Marcinem Koszernym i p. Łukaszem Nowakiem zwiedzili kilka wspaniałych miejsc Kotliny Kłodzkiej podobnie jak dwa tygodnie temu ich młodsi koledzy i koleżanki z klas piątych.

Pierwszego dnia wycieczki uczniowie 8c wzięli udział w grze terenowej a następnie w spływie pontonowym rzeką Nysa Kłodzka. Spływ ten był świetną okazją aktywnego spędzenia czasu, rozwijania współpracy w zespołach i odpowiedzialności. Uczestnikom wycieczki towarzyszyła przepiękna pogoda. 

Czytaj więcej: Wycieczka uczniów klasy 8c do Kotliny Kłodzkiej

 

1

17 października 2022 r. do grona uczniów naszej szkoły zostali przyjęci pierwszoklasiści.

W naszej szkole zorganizowano uroczyste pasowanie na ucznia. To wydarzenie zgromadziło nie tylko uczniów, ale także ich rodziców. Pierwszoklasiści wzięli udział w swojej pierwszej akademii szkolnej, w trakcie której popisali się występem artystycznym.

Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci przy sztandarze szkolnym Ślubowania, a następnie pasowanie na uczniów przez panią Dyrektor symbolicznym ołówkiem.

Czytaj więcej: Pasowanie pierwszoklasistów 2022

 

17

W dniu 12 października 2022 r. uczniowie klasy 7a i 7b wraz z wychowawcami p. Moniką Popławską i p. Moniką Krawiec oraz p. Marcinem Koszernym udali się na wycieczkę do Rudaw Janowickich.

Przy wspaniałej, jesiennej pogodzie uczniowie brali udział w grze terenowej, a po zajęciach terenowych odbyło się ognisko, w trakcie którego uczniowie mieli czas na chwilę zabawy. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Czytaj więcej: Wycieczka uczniów klas 7a i 7b do Rudaw Janowickich

 

2

W piątek 7.10.2022 r. w klasie 1b i 1c odbyło się spotkanie ze strażakiem p. Mariuszem Hausmanem, który z pasją i zaciekawieniem opowiadał o swojej pracy w Straży Pożarnej.

Wielką radość sprawiła dzieciom możliwość obejrzenia z bliska sprzętu strażackiego oraz stroju i hełmu. Podczas spotkania pan Mariusz uświadomił uczniom, jak zachowywać się w sytuacjach zagrożenia oraz jak powiadomić służby ratownicze i udzielić pierwszej pomocy.

Nasz gość opowiadał o pracy strażaka, ale również cierpliwie odpowiadał

Czytaj więcej: Spotkanie uczniów klas 1b i 1c ze strażakiem

 

65

W dniu 7 października 2022 r. uczniowie klas szóstych naszej szkoły wraz z wychowawcami p. Joanną Godzwon i p. Wiolettą Kocik oraz nauczycielem wychowania fizycznego p. Łukaszem Nowakiem wzięli udział w spływie pontonowym rzeką Nysa Kłodzka. 

Dużym naszym sprzymierzeńcem tego dnia była fantastyczna pogoda, która w połączeniu z mieniącymi się wieloma kolorami liśćmi wzdłuż rzeki stworzyła niezapomnianą atmosferę. Uczniowie mogli podziwiać faunę i florę doliny rzeki.

Przed spływem uczniowie rozwiązywali zadania i zagadki w grze

Czytaj więcej: Pontonowe szaleństwo w klasach 6a i 6b