Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

KALENDARZ:

Pn Wt Śr Cz Pt So N

matematyczne eksperymenty

 

ogloszenie1

Informacja dla rodziców dzieci - uczestników zimowiska organizowanego w SP 95, w terminie od 28.01.- 01.02.2019 roku.

• Zajęcia od 7.00 do 16.00 ( od 7.00 do 9.00. schodzenie się uczestników)

• Miejsce zajęć- świetlica szkolna, sala 27, obowiązuje obuwie zmienne

• Zapewniamy II śniadanie ( drożdżówka), obiad,

• Proszę wyposażyć dzieci w mały wycieczkowy plecak, legitymację, wodę do picia (plastikowa butelka), ewentualnie drobne kieszonkowe.

Czytaj więcej: Informacja dla rodziców dotycząca zimowiska w SP95

 

lo XIII

Liceum nr XIII we Wrocławiu zaprasza na organizowane przez szkołę 6 kwietnia 2019 r. drzwi otwarte dla uczniów szkół podstawowych.

"Jeśli szukasz liceum blisko centrum, z propozycją różnorodnych profili: dziennikarski, medialny, biologiczno- chemiczny, politechniczny, ekonomiczny, prawniczy, architektoniczny, europejski, dwujęzyczny z językiem niemieckim, przyjdź na drzwi otwarte do LO XIII. Zapraszamy."

Po więcej informacji zapraszamy na stronę: https://www.facebook.com/events/597373817375459/ 

 

cke

Zachęcamy do zapoznania się z ważnymi informacjami dotyczącymi egzaminu ósmoklasisty od roku szkolnego 2018/2019.

Egzamin ósmoklasisty jest egzaminem obowiązkowym, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę.

Nie jest określony minimalny wynik, jaki uczeń powinien uzyskać, dlatego egzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać.

Egzamin pełni dwie zasadnicze funkcje:

Czytaj więcej: Ważne informacje dotyczące egzaminu ósmoklasisty

 

konkurs

Zachęcamy wszystkich chętnych uczniów klas 4-8 do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Galileo z języka polskiego.

Zgłoszenia i wpłatę 9 zł. przyjmuje do 25 stycznia pani Barbara Zybowska. Konkurs dobędzie się 4 marca 2019 r.

Organizator informuje, że zebrane pieniądze są przeznacza na nagrody oraz organizację konkursu CENTRUM EDUKACJI SZKOLNEJ.

Więcej szczegółów tutaj.

 

5

17 stycznia klasy piąte obejrzały spektakl "Mity greckie" przygotowany przez Teatr Wrocławski IN-ART.

Wszystkie dzieci były pod wrażeniem, a niektóre uznały, że nie uczestniczyły nigdy w tak bardzo dobrze wyreżyserowanym przedstawieniu.

Przez 80 minut aktorzy przypomnieli mity: o powstaniu świata, człowieku, Prometeuszu, Heraklesie, Syzyfie, Amorze i Psyche, Zeusie, Hadesie i Posejdonie, Dedalu i Ikarze, Tezeuszu i Minotaurze, Pandorze i Epimeteuszu.

Czytaj więcej: To był niesamowity spektakl! "Mity Greckie"

 

1

Klasa 5 D w Dzielnicy Czterech Świątyń (Dzielnicy Wzajemnego Szacunku) w ramach programu "Edukacja w miejscach pamięci - ścieżki kulturowe".

11 stycznia pogoda nas nie rozpieszczała, wprawdzie zawitało słońce w naszym pięknym Wrocławiu, ale temperatura zdecydowanie dawała nam we znaki. Mimo ciepłych czapek, szalików, rękawiczek i kurtek dało się odczuć szczypiący mrozik, który jednak nas nie odstraszył i dzięki naszej wielkiej potrzebie wrażeń rozpoczęliśmy przygodę z Dzielnicą Czterech Świątyń.

Czytaj więcej: Klasa 5d w Dzielnicy Czterech Świątyń

 

IMG 20190117 110535

Wiemy wszystko o elektryczności...

17 stycznia uczniowie klasy II b uczestniczyli w lekcji dotyczącej zasad bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych w ramach programu: Bezpieczniki TAURONA - włącz dla dobra dziecka.

Dzieci obejrzały krótkie filmy dotyczące zasad właściwego posługiwania się sprzętem elektrycznym oraz poznały zagrożenia związane z niewłaściwym użytkowaniem ich. Wykonały również doświadczenia sprawdzające, które materiały przewodzą prąd.

Zajęcia bardzo podobały się dzieciom. 

Czytaj więcej: Wiemy wszystko o elektryczności...

 

10

W styczniu w naszej szkole odbyły się dwa turnieje piłki ręcznej.

W środę 9 stycznia grali uczniowie klas IV-V a tydzień później 16 stycznia ich starsi koledzy z klas VI-VII. Zgłosiło się w sumie aż 12 zespołów - łącznie ponad 60 chłopców i dziewcząt. Dla niektórych był to pierwszy w życiu udział w turnieju szczypiorniaka. Emocji oraz zaciętej, sportowej walki nie brakowało a niektóre mecze rozstrzygnąć musiała dogrywka.

W młodszej kategorii wystąpiło 8 zespołów. Zwyciężył zespół "Fiat 500+" (klasa 5b), drugie miejsce po bardzo emocjonującym meczu finałowym zajęły "FC Warzywka" (klasa 5c), a trzecie miejsce powędrowało do "Szybkich krewetek" (klasa 4c).

Czytaj więcej: Handballowy początek roku

 

wnw 2019

Zapraszamy do udziału w XXIV edycji konkursu Wielkiej Nagrody Wrocławia.

Głównym organizatorem i koordynatorem cyklu konkursów w ramach projektu: „Wielka Nagroda Wrocławia” jest Towarzystwo Miłośników Wrocławia i Urząd Miejski we Wrocławiu.

XXVIII POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY: „WROCŁAW, MOJE MIASTO”

Przedmiotem konkursu są indywidualne prace plastyczne uczniów wykonane w dowolnej technice, (bez tzw. „form przestrzennych”) na temat: Wrocławskie tramwaje. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej Prace konkursowe należy do 1.03.2019 r. oddać do pani Alicji Kowalskiej.

Czytaj więcej: Wielka nagroda dla Wrocławia 2018/2019

 

IMG 20181219 112137

W grudniu przed świętami zakończyła się nasza stała akcja charytatywna „Pełna miska dla schroniska”.

Jak każdego roku zebraliśmy dla naszych czworonożnych przyjaciel mnóstwo karmy, smakołyków, ciepłych legowisk i kocyków. Dzięki dużemu zaangażowaniu uczniów i ich rodziców zwierzęta ze schroniska spokojnie przeżyją zimowy czas.

Bardzo dziękujemy wszystkim biorącym udział w akcji w tym roku. Nasi uczniowie po raz kolejny stanęli na wysokości zadania!

Czytaj więcej: Podsumowanie akcji "Pełna miska dla schroniska"