Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

egzamin osmoklasisty2

KALENDARZ:

OFERTA

uodo praca zdalna

labo przysz

 

pokonac bariery

poznaje technologiczne triki

niezwykla matematyka

 

P4250001

Maj to ważny miesiąc w historii Polski. Obchodzimy wtedy trzy ważne święta: Święto Pracy - 1 maja, Święto Flagi - 2 maja oraz Święto Konstytucji 3 Maja.

Dnia 25 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta Akademia z okazji Świąt majowych. Na akademię przybyli uczniowie klas 0 – III z wychowawcami, pani Dyrektor oraz pani Wicedyrektor.

Akademię przygotowali uczniowie klasy III b i III c pod opieką pani Mirosławy Franas i pani Marty Palińskiej-Jachimowicz.

Czytaj więcej: "Witaj maj, piękny maj..."

 

20180427 113408

W dniu 27 kwietnia 2018 r. rozegrane zostały finały strefy Wrocław-Zachód w mini piłce nożnej chłopców urodzonych w roku 2005 i młodszych. Nasz zespół wywalczył trzecie miejsce i awansował do rozgrywek miejskich.

W meczu półfinałowym zmierzyliśmy się z SMS Junior. Mecz ten układał się pod dyktando naszego przeciwnika, który odniósł zasłużone zwycięstwo 3:1 (3:0). Jedyną bramkę dla naszego zespołu w tym meczu zdobył Tomasz Klimczak. Nasz zespół w drugeij połowie stworzył jeszcze dwie stuprocentowe okazje, jednak nie był w stanie zamienić je na gole.

W drugim meczu półfinałowym SP 37 wygrała z SP 22 5:0 (3:0).

Czytaj więcej: III miejsce drużyny chłopców w finałach strefy Wrocław-Zachód w mini piłce nożnej

 

DSCN3242

W dniu 20 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 82 odbył się II Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania.

Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy I b. Do konkursu przystąpiło 30 dzieci. Zoi pięknie przeczytała fragment swojej ulubionej książki pt. „ Basia i słodycze”. Otrzymała wyróżnienie.

Jesteśmy z niej bardzo dumni, gratulujemy wyróżnienia i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach.

Czytaj więcej: Wyróżnienie w konkursie czytelniczym dla naszej uczennicy

 

podziekowanie

Z serca dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy upiekli pyszne ciasta na nasz Festiwal Piosenki Religijnej „Anielska Muzyka”. Uczestnicy konkursu byli zachwyceni!

Dziękujemy Panu Dariuszowi Jeżowi za fachową obsługę techniczną i przygotowanie nagłośnienia, bez czego nasz festiwal nie mógłby się udać. Dziękujemy Panu Stanisławowi Kowalskiemu za utrwalenie festiwalu na filmie oraz profesjonalny montaż, co pozwoli nam cieszyć się wspomnieniami przez wiele długich lat. Dziękujemy Paniom z sekretariatu za pomoc we wszystkich czynnościach biurowo-papierowo-pięczątkowych. Dziękujemy Paniom sprzątającym, które przywróciły czystość i ład po naszym festiwalu.

Dziękujemy wszystkim za wszystko!!!

 

96

Już po raz szósty odbył się w naszej szkole Festiwal Piosenki Religijnej Anielska Muzyka.

18 kwietnia 2018 r. gościliśmy wykonawców z wielu wrocławskich szkół. Radością napełnia nas fakt, że tak wielu uczniów ceni sobie utwory religijne, które zachwycają zarówno pięknem muzycznej formy jak i głębią treści.

Przeżyliśmy wspaniałe chwile i wierzymy, iż dane nam będzie przeżywać je również za rok, dlatego już teraz zapraszamy wszystkich na kolejny festiwal w przyszłym roku.

Dyrekcja i organizatorzy

Czytaj więcej: Szósta edycja Festiwalu Piosenki Religijnej "Anielska Muzyka"

 

reczna szkolny

Dnia 17.04.2018 r. odbył się w naszej szkole na dużej sali gimnastycznej wiosenny turniej piłki ręcznej klas IV-V. 

W turnieju wzięło udział prawie 30 uczniów. Było wiele emocji i dużo dobrej zabawy. Turniej wygrała drużyna składająca się z uczniów klasy 5a oraz 4c - Pędzące Gwoździe. II miejsce zajęli uczniowie klasy 5b (Kociaki), III miejsce zajęła natomiast występująca po raz pierwszy w rozgrywkach szkolnych reprezentacja klasy 4b (Gang Świeżaków). Tuż za podium znalazły się uczennice klasy 5b (Szprotkęsy).

Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników.

 

warsztaty logo

Już w najbliższy piątek 20 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbędą się warsztaty, których tematem będzie "Z logopedą na podłodze, czyli jak urozmaicić żmudne ćwiczenia logopedyczne".

Warsztaty prowadzić będzie p. Ewa Mołdawan - neurologopeda.

Zachęcamy do zapoznania się z plakatem, na ktorym znajdą Państwo wszelkie niezbędne informację na temat warsztatów (godzina, miejsce).

Serdecznie zapraszamy!

 

rower maj

Już w maju rusza kampania "Rowerowy Maj". W tym roku do akcji zgłosiło się 41 szkół podstawowych z Wrocławia.

Celem akcji jest promocja zdrowego trybu życia i aktywnych podróży do szkoły, promocja bezpiecznej i zgodnej z przepisami jazdy rowerem w ruchu ulicznym, wspólna zabawa oraz rywalizacja fair play.

Ze szczegółami akcji, zasadami rywalizacji można zapoznać się w tym miejscu.

 

20180412 130423

Dnia 12.04.2018 r. uczniowie klasy 3c wraz z wychowawczynią p. Martą Palińską-Jachimowicz wybrali się do Wrocławskiego Teatru Lalek.

Na deskach teatralnych zaprezentowano spektakl pt. "Burza", który powstał na podstawie najbardziej tajemniczego dzieła W. Shakespeare'a. Akcja utworu rozgrywa się na odległej planecie, gdzie rozbił się statek kosmiczny.

Na scenie mogliśmy podziwiać oryginalne dekoracje, kostiumy oraz niesamowitą grę aktorską.

Czytaj więcej: Wizyta klasy 3c we Wrocławskim Teatrze Lalek, Centrum Sztuki WRO oraz Parku Staromiejskim

 

IMG 1273

12 kwietnia 2018 r. zostały rozegrane finały Mistrzostw Wrocławia Dzieci w mini piłce ręcznej klas szóstych. Nasze szczypiornistki z klasy 6b oraz 5b powtórzyły sukces swoich starszych koleżanek i wywalczyły medal - tym razem brązowy!

W meczu półfinałowym nasz zespół przegrał z SP 46 0:2, a następnie w meczu o trzecie miejsce pokonał SP 72 5:3. Gratulujemy dziewczętom brązowego medalu!

Naszą szkołę ponownie reprezentowały: Marcelina Marcinek, Kinga Jakóbczak, Hanna Cieślak, Weronika Bloch, Julia Szewczyk, Amelia Sowińska, Oliwia Piotrowska, Karolina Łuczak, Michalina Misiak, Klaudia Hamala, Ewa Wojtowicz, Zuzanna Figura, Zuzanna Czekaj, Antonina Gudyma, Kornelia Kamińska.

Czytaj więcej: Mamy brąz w piłce ręcznej!