
10 grudnia 2017 r. odbył się turniej Wrocławskiej Międzyszkolnej Ligi Karate WKF, na którym reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 95 zajęli 3 miejsce w klasyfikacji medalowej.
W zawodach brało udział 300 zawodników reprezentujących 50 placówek oświatowych (przedszkola i szkoły podstawowe). Młodzi adepci karate rywalizowali ze sobą w konkurencjach kata oraz kihon.
Uczniowie trenujący w sekcji karate klubu Budokan Wrocław przy SP nr 95 zdobyli 3 złote (Antoni Nowak, Radosław Dziwota, Laura Parsjan), 4 srebrne (Hanna Pilniak, Anna Dziuba, Szymon Łabędzki, Jan Mizera) i 4 brązowe medale (Wojciech Plisiński, Matylda Supernak, Kamila Kurkowska, Michał Kot).
Czytaj więcej: Sukcesy naszych uczniów podczas Wrocławskiej Międzyszkolnej Ligi Karate WKF

Uczestnicy spotkania opowiadali o swoich działaniach związanych z wolontariatem oraz szeroko rozumianą życzliwością, która stała się ich sposobem na życie - dobre życie.
W części artystycznej wystąpił zespół wokalny p. Ewy Syjud-Onackiej oraz koło teatralne pod opieką p. Jacka Buduja, które zaprezentowało sztukę pt.: "Przyjaciółki".
Czytaj więcej: Podsumowanie Tygodnia Życzliwości w leśnickim "Zamku"
Klasy piąte zajęły V miejsce a klasy czwarte, dla których był to pierwszy udział w zawodach piłki ręcznej miejsce IV.
Klasy V: Miłosz Ambroży, Dominik Stefański, Szymon Szymecki, Wiktor Adamczyk, Kamil Zamiela, Marcin Szymkowiak.
Czytaj więcej: Mikołajkowy turniej piłki ręcznej chłopców klas IV i V

7 grudnia 2017 r. klasa 0a odbyła mikołajkową wycieczkę na Stadion Miejski we Wrocławiu. Dzieci miały możliwość obejrzeć największą w Europie wystawę budowli z klocków LEGO.
Mogliśmy podziwiać niesamowite konstrukcje, budowle, roboty, pojazdy, wśród których największy na świecie samolot wykonany z klocków LEGO, czyli Air Force One, będący rekonstrukcją prezydenckiego samolotu Boeing 747. Miał on prawie 11 metrów długości, 3 metry wysokości, 10 metrów rozpiętości skrzydeł i składał się z około miliona klocków.
Czytaj więcej: Wystawa klocków LEGO na Stadionie Miejskim we Wrocławiu

Dzieci wzięły udział w warsztatach kulinarnych, dzięki którym przeżyły niezapomnianą przygodę. Na piątoklasistów czekała moc atrakcji m.in.: historia księżniczki Margharity, poznanie specyfiki pracy we włoskiej restauracji oraz samodzielne pieczenie pizzy oraz wspólna degustacja.
Czytaj więcej: Warsztaty kulinarne klasy 5a w pizzerii Dominum

6 grudnia to wyjątkowy dzień dla wszystkich dzieci. Wtedy to właśnie obchodzimy wspomnienie jedną z najciekawszych, ale również najbardziej tajemniczych postaci jaką był święty Mikołaj - biskup Miry. Ten ukochany przez wszystkich Staruszek przynoszący dzieciom prezenty na całym świecie, stał się bohaterem pełnych niespodzianek i zagadek "Mikołajkowych Dni w Muzeum Poczty i Telekomunikacji".
Właśnie w tym dniu dzieci z klasy 5a wraz z wychowawczynią p. Wiolettą Kocik oraz p. Urszulą Olejnik podążały tropem niesamowitej historii świętego Mikołaja, rozwiązywały szereg ciekawych zagadek muzealnych.
Czytaj więcej: Wyjście klasy 5a na "Mikołajkowe Dni w Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu

W finale uczestniczyło dwóch uczniów z naszej szkoły - Dawid Dębkowski i Filip Małecki. Miło nam poinformować, że pierwsze miejsce zajął Dawid Dębkowski.
W konkursie wzięło udział 1500 uczniów z 62 szkół. Tym większe gratulacje dla naszego ucznia!
W wielu regionach Polski odbywały się spotkania i wróżby. Początkowo w andrzejkach uczestniczyły wyłącznie panny na wydaniu. Nigdy nie brały w nich udziału kobiety zamężne. Zakaz wstępu mieli również mężczyźni i chłopcy.
Obecnie andrzejki mają formę wesołego spotkania dzieci, młodzieży.

Dzieci brały udział w "Grze bibliotecznej - Tajemnice biblioteki - labirynt biblioteczny". Głównym celem zajęć był wzrost motywacji uczniów do nauki i czytania oraz zachęta do korzystania z różnych źródeł informacji. Gra biblioteczna łączyła sw sobie elementy edukacji i zabawy. Uczniowie doskonale rozwiązywali zagadki związane z biblioteką oraz miastem Wrocławiem. Ponadto doskonalili pracę w zespołach oraz orientację w przestrzeni bibliotecznej.
Czytaj więcej: Gra biblioteczna: Tajemnice biblioteki - labirynt biblioteczny

Podczas wizyty w Exploraparku dzieci miały możliwość poznać matematykę z innej, doświadczalnej strony. Dzieci zapoznały się z Twierdzeniem Pitagorasa, miały możliwość poznania reguły złotego podziału i wykorzystania jej w malarstwie, rzeźbie i architekturze a także poznały klasyfikację geometrycznych pokryć płaszczyzny analizując wszystkie rodzaje mozaik Platona i Archimedesa.
Czytaj więcej: Wycieczka klasy 5b do Exploraparku w Wałbrzychu