Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

egzamin osmoklasisty2

KALENDARZ:

OFERTA

UODO TDTS Logo Color CMYK male

uodo praca zdalna

labo przysz

 

 

1

W dniach 5 i 6 października 2022 r. uczniowie klasy 5a oraz 5b wraz z wychowawcami: p. Ewą Syjud, p. Agnieszką Piotrowską i p. Łukaszem Nowakiem zwiedzili kilka wspaniałych miejsc Kotliny Kłodzkiej.

Pierwszego dnia wycieczki uczniowie klas piątych wzięli udział w spływie pontonowym rzeką Nysa Kłodzka. Spływ ten był świetną okazją aktywnego spędzenia czasu, rozwijania współpracy w zespołach i odpowiedzialności.

Czytaj więcej: Kotlina Kłodzka - wycieczka klas 5a i 5b

 

6

4 października 2022 r. uczniowie klasy 4c wraz z wychowawcą klasy p. Marcinem Koszernym oraz p. Łukaszem Nowakiem byli na wycieczce w Złotym Stoku.

Miasto to słynie z tego, że jest najstarszym ośrodkiem górniczo-hutniczym w Polsce. Ostatnią kopalnię (rud arsenu) zamknięto w 1961 r. W ostatnich latach miasto straciło na znaczeniu jako ośrodek przemysłowy, równocześnie stając się ośrodkiem turystycznym znanym przede wszystkim z Muzeum Górnictwa i Hutnictwa Złota (potocznie „Kopalnia Złota”).

Czytaj więcej: Klasa 4c z wizytą w Złotym Stoku

 

39

W dniach 29-30 września 2022 r. klasy 8a, 8d i 8e uczestniczyły w wycieczcw szkolnej.

Uczniowie odwiedzili Kraków, w którym m.in. spotkali Smoka Wawelskiego, przeszli drogą Królewską z Wawelu na Rynek, na którym zwiedzili Kościół Mariacki. Oczywiście nie obyło się też bez wizyty na Wawelu. Na sam koniec dnia spacerując po urokliwych uliczkach Krakowa uczniowie udali się na Kazimierz.

Następnego dnia z samego rana wycieczka zawitała do Ojcowa.

Czytaj więcej: Wycieczka klas ósmych do Krakowa

 

16

16 września 2022 r. uczniowie klasy 6b wraz z wychowawcą p. Wiolettą Kocik wzięli udział w ogólnoświatowej akcji "Sprzątanie Świata".

Jest to międzynarodowa kampania odbywająca się na całym świecie w trzeci weekend września. Polega ona na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa. 

W ramach akcji nasi uczniowie sprzątali EKO Park przy ulicy Starogajowej we Wrocławiu co zostało udokumentowane na załączonych zdjęciach.

Czytaj więcej: Sprzątanie Świata - EKO Park Starogajowa - akcja uczniów klasy 6b

 

10

22 września 2022 r. na terenie wrocławskiego kąpieliska "Morskie Oko" rozegrane zostały Mistrzostwa Wrocławia Dzieci oraz Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych. 

W zawodach wzięło udział niespełna 800 dzieci z prawie 40 szkół Wrocławia w czterech kategoriach: dzieci - dziewczęta ur. 2010 r. i mł., dzieci - chłopcy ur. 2010 r. i mł., młodzież szkolna - dziewczęta ur. 2008 i 2009 r., młodzież szkolna - chłopcy ur 2008 i 2009 r.

Reprezentanci naszej szkoły zajęli bardzo wysokie II miejsce w kategorii młodzieży szkolnej chłopców, które jest najlepszym miejscem w historii startów naszej szkoły w sztafetowych biegach przełajowych.

Czytaj więcej: II miejsce drużyny chłopców w Mistrzostwach Wrocławia Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach...

 

wbo

Już w piątek 23 września rusza głosowanie w jubileuszowej, dziesiątej edycji Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.

Zachęcamy wszystkich do oddania swojego głosu na projekty ze Stabłowic. Każdy mieszkaniec Wrocławia, posiadający PESEL może zagłosować

Na Stablowicach głosujemy na:

Projekt ponadosiedlowy nr 19 - Na zielono, na sportowo- Parki i pumptruck dla Stabłowic, Złotnik, Leśnicy i Nowych Żernik

Projekt osiedlowy nr 119 - Jumpark - Stabłowice

Czytaj więcej: Już w piątek rusza głosowanie na projekty WBO 2022

 

object763421119 large

W roku szkolnym 2022/2023 nasza szkoła bierze udział w projekcie pt. „Pokonać bariery”. Program polega na wsparciu w rozwoju kompetencji kluczowych uczennic i uczniów naszej szkoły.

Projekt realizowany jest dzięki środkom finansowym pochodzących z programu Funduszy Europejskich.

Działania w projekcie obejmą:

1. Kształtowanie kompetencji kluczowych poprzez realizację zajęć dydaktyczno-wyrównawczych

Czytaj więcej: Nasza szkoła bierze udział w projekcie pt. „Pokonać bariery” 

 

7

W roku szkolnym 2021/2022 nasi uczniowie z kl. 3b pisali listy do uczniów również z klasy 3b z Nowego Miasta Lubawskiego.

Dzieci przez cały ten czas uczyły się formułować listy, adresować koperty. Dowiedziały się jak funkcjonuje poczta, jakie są zawody na poczcie, a także jak kiedyś wysyłano listy i jaką drogę przechodzą – poszerzały wiedzę podczas wycieczek na pocztę oraz wycieczki do Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu.

Najważniejsze jednak było nawiązywanie znajomości, dzielenie się swoimi zainteresowaniami, przeżyciami.

Czytaj więcej: Dzieci listy piszą

 

komunikat

Informujemy, że wrześniowe zebrania z rodzicami odbędą się według poniższego harmonogramu:

6.09.2022 r. - klasy I

13.09.2022 r. - klasy II-III

14.09.2022 r. - klasy IV-VIII

Zebrania rozpoczną się o godzinie 17.00.

 

object763421119 large

W dniu 1.09.2022 r. nastąpi rozpoczęcie roku szkolnego według harmonogramu:

Godzina 9.00. - klasy I-III na placu apelowym (w razie opadów deszczu spotkanie na sali gimnastycznej).

Godzina 10.00. - klasy IV-VIII na placu apelowym. W razie wystąpienia opadów deszczu uniemożliwiających spotkanie na placu apelowym rozpoczęcie odbędzie się na sali gimnastycznej. 

Uczniów i Rodziców pragnących uczestniczyć we Mszy Świętej inaugurującej nowy rok szkolny informujemy, że zostanie ona odprawiona o godzinie 8.00.