Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

KALENDARZ:

UODO TDTS Logo Color CMYK male

 

ekopark

Zapraszamy wszystkie chętne osoby do włączenia się w akcję związaną z sadzeniem drzewek w Eko Parku Stabłowice (blisko naszej szkoły). Jest to zwycięski projekt WBO 2018.

Akcja będzie miała miejsce już w najbliższą sobotę 6 kwietnia 2019 r. w godzinach 10.00 - 12.00. Na sieci społecznościowej Facebook zostało utworzone wydarzenie. Zapraszamy na stronę:

https://www.facebook.com/events/2303256496591286/

 

anielska2

Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu serdecznie zaprasza do udziału w

VII MIĘDZYSZKOLNYM FESTIWALU PIOSENKI RELIGIJNEJ

,,ANIELSKA MUZYKA”.

Przegląd odbędzie się 5.04.2019 r. o godz. 10.00. Regulamin konkursu dostępny jest tutaj a plakat w w tym miejscu.

 

IMG 20190329 121526

Dzieciaki z zerówki miały dużo ciekawych zajęć w marcu.

Na początku miesiąca mieliśmy lekcję z tabletami, podczas której dzieci uczyły się, jak opiekować się zwierzątkami. Potem poszliśmy do kina Helios na bajkę pt. „Corgi, psiak Królowej”.

Na drugi dzień przy poczęstunku obchodziliśmy „Dzień Kobietek”. Uczestniczyliśmy w dwóch lekcjach muzycznych, na których poznaliśmy instrumenty: kontrabas oraz cajon.

Czytaj więcej: Marzec w "zerówce"

 

konkurs

Cztery uczennice klasy 6b: Michalina Misiak, Zosia Woźny, Natalia Walczyńska i Klaudia Hamala i dwie uczennice klasy 4c: Laura Sroga i Gabrysia Ceynowa, wzięły udział w konkursie Matematyczne Kamery, organizowanym przez Fundację Maciejko.

Filmy zrealizowane przez dziewczyny można zobaczyć na kanale youtube.
Klasa 4 – “W krainie prostokąta”
Klasa 6 – “Pole, objętość i siatka graniastosłupów”
Klasa 6 – “Ułamki są wśród nas”

Czytaj więcej: Konkurs Matematyczne Kamery

 

charytatyw

Koleżanki i koledzy, uczniowie i rodzice,

Rada Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły zwraca się z gorącą prośbą do samorządów klasowych o wzięcie udziału w wiosennych akcjach charytatywnych:

1. Wielkanocna paczka dla rodaka ze Lwowa: do 3 kwietnia br. zbieramy żywność trwałą i środki czystości. Dary gromadzimy w kartonach w swoich salach lekcyjnych, sporządzamy protokół i przekazujemy dary szkolnym wolontariuszom do dnia 4 kwietnia (czwartek).

Czytaj więcej: Wiosenne akcje charytatywne

 

DSCN3613

Uczniowie klas młodszych wzorem lat ubiegłych realizowali projekt „JESTEM BEZPIECZNY, BO WIEM, UMIEM, STOSUJĘ ”, który w tym roku przebiegał pod hasłem BEZPIECZNIE WIOSNĄ.

W terminie od 11 do 20 marca dzieci wykonywały wiele zadań związanych z poznawaniem znaków drogowych i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach jako pieszy i rowerzysta. Tworzyły prace plastyczne i makiety.

W dniu 21 marca odbyło się podsumowanie działań połączone z powitaniem wiosny.

Czytaj więcej: Podsumowanie projektu "Bezpiecznie wiosną"

 

DSCN3585

W dniu 20 marca 2019 roku uczniowie klasy II b wybrali się do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej przy ulicy Kosmonautów.

Dzieci uczestniczyły w zajęciach dotyczących zasad bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach zagrażających ich zdrowiu i życiu.

W bluzach i hełmach strażackich uczyli się na fantomach udzielania pierwszej pomocy, właściwego gaszenia różnych przedmiotów i substancji np. palącego się oleju oraz wychodzenia z zadymionego pomieszczenia.

Czytaj więcej: Wizyta klasy 2b w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej

 

zoi

13 marca 2019 roku odbył się XIX Miejski Konkurs Rcytatorski „Spotkanie z wierszem”. Podczas etapu dzielnicowego naszą szkołę reprezentowała Zoi Malkogiorgos - uczennica klasy II b.

Tematem przewodnim tegorocznego konkursu była rymowanka: „Kwiaty, motyle zieleń traw. W zielone z poezją się baw”.

Zoi pięknie wyrecytowała wiersz Małgorzaty Strzałkowskiej pt: „Drzewo” i przeszła do finału, który odbędzie się 25 kwietnia.

Czytaj więcej: Nasi uczniowie odnoszą sukcesy

 

9

8 marca 2019 r. chłopcy z klasy 5d spisali się na medal. Przygotowali fantastyczną niespodziankę dla swoich koleżanek z klasy.

Tuż po dzwonku na drugą lekcję, zamiast ustawić się przed klasą, po prostu zniknęli. Na korytarzu pozostały, zdziwione sytuacją, dziewczynki. Nagle otworzyły się drzwi do sali 13, a w progu ukazali się zadowoleni i roześmiani chłopcy. Złożyli życzenia swoim koleżankom i wręczyli upominki.

Na tę okazję udekorowali salę, przygotowali poczęstunek oraz różne atrakcje.

Czytaj więcej: Dzień Kobiet w klasie 5d

 

20190313 091746 1

W kanonie lektur szkolnych istotne miejsce zajmują ,,Dziady" część II Adama Mickiewicza.

Na omówienie zagadnień poruszonych w książce, poświęciliśmy kilka lekcji języka polskiego - wskazując na ponadczasowe i cenne prawdy moralne w lekturze.

Dnia 13.03 2019 r. odbyła się nietypowa lekcja języka polskiego. Uczniowie z klasy VII b pod kierunkiem p. Marty Palińskiej – Jachimowicz przedstawili fragmenty „Dziadów‘’. Różnorodność rekwizytów, kreatywne kostiumy, poetycki język oraz tajemniczy nastrój sprawiły, że inscenizacja dramatu wypadła wyjątkowo dobrze.

Czytaj więcej: Inscenizacja ,,Dziadów” część II Adama Mickiewicza w klasie VII B