Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

KALENDARZ:

UODO TDTS Logo Color CMYK male

 

konkurs

Zachęcamy wszystkich chętnych uczniów klas 4-8 do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Galileo z języka polskiego.

Zgłoszenia i wpłatę 9 zł. przyjmuje do 25 stycznia pani Barbara Zybowska. Konkurs dobędzie się 4 marca 2019 r.

Organizator informuje, że zebrane pieniądze są przeznacza na nagrody oraz organizację konkursu CENTRUM EDUKACJI SZKOLNEJ.

Więcej szczegółów tutaj.

 

5

17 stycznia klasy piąte obejrzały spektakl "Mity greckie" przygotowany przez Teatr Wrocławski IN-ART.

Wszystkie dzieci były pod wrażeniem, a niektóre uznały, że nie uczestniczyły nigdy w tak bardzo dobrze wyreżyserowanym przedstawieniu.

Przez 80 minut aktorzy przypomnieli mity: o powstaniu świata, człowieku, Prometeuszu, Heraklesie, Syzyfie, Amorze i Psyche, Zeusie, Hadesie i Posejdonie, Dedalu i Ikarze, Tezeuszu i Minotaurze, Pandorze i Epimeteuszu.

Czytaj więcej: To był niesamowity spektakl! "Mity Greckie"

 

1

Klasa 5 D w Dzielnicy Czterech Świątyń (Dzielnicy Wzajemnego Szacunku) w ramach programu "Edukacja w miejscach pamięci - ścieżki kulturowe".

11 stycznia pogoda nas nie rozpieszczała, wprawdzie zawitało słońce w naszym pięknym Wrocławiu, ale temperatura zdecydowanie dawała nam we znaki. Mimo ciepłych czapek, szalików, rękawiczek i kurtek dało się odczuć szczypiący mrozik, który jednak nas nie odstraszył i dzięki naszej wielkiej potrzebie wrażeń rozpoczęliśmy przygodę z Dzielnicą Czterech Świątyń.

Czytaj więcej: Klasa 5d w Dzielnicy Czterech Świątyń

 

IMG 20190117 110535

Wiemy wszystko o elektryczności...

17 stycznia uczniowie klasy II b uczestniczyli w lekcji dotyczącej zasad bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych w ramach programu: Bezpieczniki TAURONA - włącz dla dobra dziecka.

Dzieci obejrzały krótkie filmy dotyczące zasad właściwego posługiwania się sprzętem elektrycznym oraz poznały zagrożenia związane z niewłaściwym użytkowaniem ich. Wykonały również doświadczenia sprawdzające, które materiały przewodzą prąd.

Zajęcia bardzo podobały się dzieciom. 

Czytaj więcej: Wiemy wszystko o elektryczności...

 

10

W styczniu w naszej szkole odbyły się dwa turnieje piłki ręcznej.

W środę 9 stycznia grali uczniowie klas IV-V a tydzień później 16 stycznia ich starsi koledzy z klas VI-VII. Zgłosiło się w sumie aż 12 zespołów - łącznie ponad 60 chłopców i dziewcząt. Dla niektórych był to pierwszy w życiu udział w turnieju szczypiorniaka. Emocji oraz zaciętej, sportowej walki nie brakowało a niektóre mecze rozstrzygnąć musiała dogrywka.

W młodszej kategorii wystąpiło 8 zespołów. Zwyciężył zespół "Fiat 500+" (klasa 5b), drugie miejsce po bardzo emocjonującym meczu finałowym zajęły "FC Warzywka" (klasa 5c), a trzecie miejsce powędrowało do "Szybkich krewetek" (klasa 4c).

Czytaj więcej: Handballowy początek roku

 

wnw 2019

Zapraszamy do udziału w XXIV edycji konkursu Wielkiej Nagrody Wrocławia.

Głównym organizatorem i koordynatorem cyklu konkursów w ramach projektu: „Wielka Nagroda Wrocławia” jest Towarzystwo Miłośników Wrocławia i Urząd Miejski we Wrocławiu.

XXVIII POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY: „WROCŁAW, MOJE MIASTO”

Przedmiotem konkursu są indywidualne prace plastyczne uczniów wykonane w dowolnej technice, (bez tzw. „form przestrzennych”) na temat: Wrocławskie tramwaje. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej Prace konkursowe należy do 1.03.2019 r. oddać do pani Alicji Kowalskiej.

Czytaj więcej: Wielka nagroda dla Wrocławia 2018/2019

 

IMG 20181219 112137

W grudniu przed świętami zakończyła się nasza stała akcja charytatywna „Pełna miska dla schroniska”.

Jak każdego roku zebraliśmy dla naszych czworonożnych przyjaciel mnóstwo karmy, smakołyków, ciepłych legowisk i kocyków. Dzięki dużemu zaangażowaniu uczniów i ich rodziców zwierzęta ze schroniska spokojnie przeżyją zimowy czas.

Bardzo dziękujemy wszystkim biorącym udział w akcji w tym roku. Nasi uczniowie po raz kolejny stanęli na wysokości zadania!

Czytaj więcej: Podsumowanie akcji "Pełna miska dla schroniska"

 

boze narodzenie
Prawdziwie radosnych,
pełnych miłości i spokoju,
spędzonych w rodzinnym gronie
Świąt Bożego Narodzenia,
wszystkim uczniom, ich rodzinom,
absolwentom oraz przyjaciołom szkoły
życzy dyrekcja, grono pedagogiczne i pracownicy
Szkoły Podstawowej nr 95 we Wrocławiu. 

Czytaj więcej: Życzenia Bożonarodzeniowe

 

polkolonia zima

Szkoła Podstawowa nr 95 organizuje w terminie od 28.01. do 01.02.2018 roku półkolonie zimowe.

Zapraszamy dzieci od godziny 7.00 do 16.00, zapewniamy drugie śniadanie, obiad oraz atrakcyjny program. Koszt udziału dziecka w zajęciach wynosi 130 złotych.

Zapisy prowadzi pani Bożena Ilnicka. Ilość miejsc ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń.

 

zaproszenie

Szanowni Rodzice.

Informujemy, że w dniu: 11.12.2018 r. (wtorek) dobędzie się w naszej szkole spotkanie z osobami z Centrum Interwencji Kryzysowej KARAN. Spotkanie to będzie dotyczyć problemów związanych z uzależnieniem od telefonów komórkowych (fonoholizm), komputerów (również przemoc w internecie) itp.

Prelekcja odbędzie się w auli naszej szkoły o godzinie 17.00.

Zapraszamy.