Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

KALENDARZ:

UODO TDTS Logo Color CMYK male

uodo praca zdalna

egzamin osmoklasisty

 

28

6 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości.

Na uroczystość zostali zaproszeni goście: przedstawiciele AK, Związku Sybiraków, Misji Pokojowych ONZ.

Bardzo ciepło wypowiedzieli się o występach naszych uczniów. "Od kilku lat kolejne rocznice odzyskania przez naszą Ojczyznę Niepodległości świętujemy razem z młodzieżą wrocławskiej Szkoły Podstawowej nr 95 im. Jarosława Iwaszkiewicza. I dobrze się tam czujemy. Zapraszani jesteśmy razem z Powstańcami Warszawskimi i Sybirakami.

Czytaj więcej: Uroczysta Akademia z okazji rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę

 

20191119 132030

Dnia 19 listopada 2019 r. uczniowie klasy 5c podczas lekcji języka polskiego wzięli udział w Klasowym Czytaniu Katarynki.

Spotkanie to nawiązywało do wrześniowej akcji społecznej - Narodowe Czytanie, która jest organizowana w Polsce od 2012 r. Wybrane fragmenty noweli pt. ,,Katarynka” wspaniale odczytali uczniowie. Całość spotkania dopełniły ciekawe rekwizyty i elementy stroju.

Wspólne czytanie było okazją do promocji czytelnictwa wśród uczniów oraz uwrażliwienia na piękno polskiej literatury.

Czytaj więcej: Klasowe czytanie Katarynki w klasie 5c

 

IMG 20191113 143924

13 listopada 2019 r. na sali gimnastycznej uczniowie naszej szkoły spotkali się z Mateuszem Masternakiem - polskim bokserem.

Podczas spotkania zaproszony gość opowiadał nam o tym, jak rozpoczęła się jego przygoda ze sportem, o specyfikacji treningu bokserskiego oraz wartościach, które niesie ze sobą sport.

Mogliśmy oglądać projekcje multimedialne związane z treningami i ciężką pracą, a także sukcesami pana Mateusza.

Czytaj więcej: Spotkanie z bokserem Mateuszem Masternakiem

 

IMG 5147male

Miło nam poinformować, że nasza uczennica Kornelia Kamińska z klasy 7b otrzymała powołanie do reprezentacji województwa dolnośląskiego w piłce ręcznej dziewcząt rocznika 2006!

W miniony weekend Kornelia wzięła udział w Międzywojewódzkim Turnieju Kadr Wojewódzkich rocznika 2005 i 2006 w Resku. Jej bardzo dobra gra zaowocowała również wspaniałym wynikiem drużyny, która zajęła trzecie miejsce!

Przypominamy, że Kornelia dwa lata temu była uczestniczką Masterchefa Juniora. Cieszymy się, że talenty kulinarne nie są jedynymi, które Kornelia posiada.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Czytaj więcej: Kornelia Kamińska z powołaniem do kadry wojewódzkiej w piłce ręcznej!

 

14

Dnia 7.11.2019 r. uczniowie klasy V c wraz z wychowawczynią p. Martą Palińską –Jachimowicz i pedagog p. Danutą Papińską wybrali się do Centrum Inicjatyw Wszelakich.

Uczniowie brali udział w warsztatach detektywistycznych, podczas których rozwiązywali ciekawe zagadki i rozwijali wyobraźnię. Następnie dzieci uczestniczyły w kreatywnych warsztatach - Młodzi konstruktorzy z elementami architektury i matematyki. Pracując w grupach skonstruowali ciekawe budowle.

Czytaj więcej: Uczniowie klasy 5c w Centrum Inicjatyw Wszelakich

 

20191106 093805

6 listopada 2019 r. uczniowie klas 6-8 naszej szkoły uczestniczyli w II Edycji "Dnia Paszportu"

Celem Dnia Paszportu jest podniesienie wiedzy młodych wrocławian na temat obecnych we Wrocławiu obcokrajowców poprzez bezpośredni kontakt z przedstawicielami konsulatów działających w naszym mieście.

Bardzo ważnym celem jest też poznanie roli konsulatów jako instytucji reprezentujących swoich obywateli i kraje za granicą, w tym udzielających pomocy w sytuacjach trudnych. We Wrocławiu swoją siedzibę mają 25 konsulaty.

Czytaj więcej: Nasi uczniowie wzięli udział w "Dniu Paszportu 2019" na Stadionie Miejskim

 

                                        plakat

 

alfik

W środę 27 listopada 2019 odbędzie się ogólnopolski konkurs Alfik Matematyczny.

Konkurs jest organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. Inicjatywa promuje talenty i osiągnięcia uczniów oraz pomaga im kształtować ważne kompetencje osobiste.

ZGŁOSZENIE UDZIAŁU W KONKURSIE

Nauczyciel (Szkolny Koordynator Konkursu) może zgłosić uczniów do konkursu wysyłając internetowe zgłoszenie przez www.jersz.pl do dnia 6 listopada 2019 r. Opłata wpisowa dla jednego ucznia w konkursie to 10 zł. Warunkiem przystąpienia szkoły do konkursu jest udział w nim minimum 11 uczniów (szkoły, nie klasy).

Czytaj więcej: Alfik matematyczny 2019

 

1

Dnia 24.10.19 r. uczniowie kl. 5 c wraz z nauczycielkami p. Martą Palińską – Jachimowicz i p. Justyną Jackowską wybrali się do Kina Helios.

Na ekranie zaprezentowano przygodowy film animowany pt. ,,O Yeti!”.

Film, dzięki ciekawej i zabawnej fabule przeniósł nas w niesamowity świat Szanghaju i Himalajów. Wszyscy z zaciekawieniem śledzili kolejne przygody głównej bohaterki - nastolatki Yi , jej przyjaciół oraz tajemniczego Yeti.

Czytaj więcej: O Yeti! Wyjście do kina klasy 5c

 

pasowanie

Zaproszenie na Ślubowanie Uczniów Klas Pierwszych

Wychowawcy i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 95 we Wrocławiu serdecznie zapraszają na uroczystość Ślubowania Klas Pierwszych,

która odbędzie się 29 października 2019 r. o godz. 17.00

w Szkole Podstawowej nr 95 we Wrocławiu.

 

Wychowawcy i uczniowie klas pierwszych