Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

KALENDARZ:

Pn Wt Śr Cz Pt So N

matematyczne eksperymenty

 

DSCN3335

28 listopada 2018 roku klasa II b wybrała się na Jarmark Bożonarodzeniowy. Dzieci z zainteresowaniem słuchały historii związanych z organizowaniem jarmarków w Europie.

We Wrocławiu pierwsze jarmarki miały miejsce w XVI wieku i trwały jeden dzień. Mieszkańcy zaopatrywali się w wyroby i ozdoby świąteczne ale również podziwiali występy kuglarzy i pieśniarzy.

Tradycja obecnego jarmarku sięga już 10 lat. Można na nim podziwiać wyroby rękodzielnicze i popróbować smakołyków naszych sąsiadów i przepysznych pierników.

Czytaj więcej: Wycieczka klasy 2b do pizzerii i do wrocławskiego rynku

 

IMG 20181130 110751

Dnia 30 listopada 2018 r. grupa 0a z wychowawcami p. Anną Chalcarz oraz p. Małgorzatą Malec była na wycieczce w Narodowym Forum Muzyki.

Nasi mali uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w lekcji muzycznej pt. "Podwórkowa orkiestra".

Dzieci uczyły się piosenki, mogły zagrać na instrumentach a także brały udział w zabawach słuchowo - rytmicznych.

Uczniowie oddziału przedszkolnego w naszej szkole były pod ogromnym wrażeniem lekcji jak i gmachu Narodowego Forum Muzyki.

Czytaj więcej: Wycieczka grupy 0a do Narodowego Forum Muzyki

 

12

Miło nam poinformować, że trzy drużyny ze SP 95 zakwalifikowały się do Finału VII Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych, który odbędzie się w najbliższą niedzielę 9 grudnia w Piasecznie.

Przypomnijmy, że 30 listopada 2018 r. w Zespole Szkół nr 18 we Wrocławiu odbyły się Eliminacje Regionalne VII Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych. Drużyna uczniów klasy 8b o nazwie „Herosiaki” w składzie: Julia Barszczyk, Dawid Dębkowski oraz Jakub Porada zbudowała turbinę wiatrową, która w trzech kategoriach uzyskała 260 punkty, co zagwarantowało zajęcie pierwszego miejsca w eliminacjach regionalnych.

Czytaj więcej: Sukcesy uczniów w Turnieju Maszyn Wiatrowych

 

3

Dnia 28.11.2018 r. uczniowie klasy 4c wraz z wychowawczynią p. Martą Palińską –Jachimowicz i p. Elżbietą Kerstan wybrali się do Narodowego Forum Muzyki.

Na scenie zaprezentowano wyjątkowy koncert pt. „Dziadek do orzechów symfonicznie”, który powstał na podstawie baśni Ernesta Hoffmanna i baletu rosyjskiego kompozytora Piotra Czajkowskiego.

Na scenie nie było tancerzy i aktorów. Bohaterami koncertu była liczna orkiestra i dyrygent. Koncert wzbogacony został o animacje i ciekawe komentarze lektora.

Czytaj więcej: Muzyczna wizyta klasy 4c w Narodowym Forum Muzyki

 

zaproszenie

Zapraszamy wszystkich rodziców dysponujących chwilą wolnego czasu na wieczornicę poetycką z udziałem uczniów naszej szkoły.

Wieczornica odbędzie się we czwartek 29 listopada o godzinie 17.00 w auli szkolnej.

Tematyka przedstawienia będzie nawiązywała do 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

 

1

Zachęcamy do zapoznania się z wynikami konkursu plastycznego o tematyce religijnej. Wszystkim uczestnikom konkursu plastycznego serdecznie dziękujemy.

Przyznano następujące miejsca:

I miejsce: Zuzanna Czekaj kl. VIb

II miejsce: Wiktoria Kropp kl. VIa

III miejsce Maja Plisińska kl. Vd

Czytaj więcej: Wyniki konkursu plastycznego o tematyce religijnej

 

85

9 listopada 2018 r. w naszej szkole odbyły się uroczystości rocznicowe z okazji odzyskania niepodległości przez Polskę.

To właśnie 11 listopada 1918 r., po 123 latach zaborów, nasz kraj znów pojawił się na mapie Europie.

Ponownie mogliśmy zacząć się cieszyć ze swojego własnego domu: z Polski, który przez wiele lat zawłaszczona była przez Rosję, Prusy i Austrię.

W tym roku szkolnym szczególnie przygotowywaliśmy się do tego narodowego święta.

Czytaj więcej: Akademia z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę

 

DSCN3285

Dzieci z klas młodszych aktywnie włączyły się w obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uczniowie z klas 0-3 wykonali torty urodzinowe dla Polski, które wspaniale prezentują się na korytarzu szkolnym.

W dniu 8 listopada 2018 roku drugoklasiści uczestniczyli w warsztatach poświęconych tej rocznicy. Zajęcia odbyły się we Wrocławskim Centrum Twórczości przy ulicy Kuźniczej. Podczas warsztatów plastycznych uczniowie wykonali kotyliony z biało-czerwonych paseczków, natomiast warsztaty teatralne nauczyły dzieci wyrażania emocji za pomocą ruchu, mimiki i gestów.

Czytaj więcej: Obchody Święta Odzyskania Niepodległości w klasach 0-III

 

9

Dnia 14.11.2018 r. uczniowie klas 4 c i 5 d wraz z wychowawczyniami p. Martą Palińską – Jachimowicz i p. Barbarą Zybowską wyruszyli na wycieczkę do Złotoryi.

Historia bombek sięga XIX w. Sposób powstawania bombek nie zmienił od 200 lat. Najpierw wydmuchiwana jest kula, do której wtłaczane jest srebro. Następnie bombka pokrywana jest farbą i dekorowana. Choć pierwsze bombki pochodzą z Niemiec, to obecnie polskie bombki cieszą się dużą popularnością na świecie. Są eksportowane do Francji, Wielkiej Brytanii, Rosji, Japonii oraz USA.

Czytaj więcej: Wizyta klas 4 c i 5 d w zakładzie produkcji szklanych ozdób choinkowych w Złotoryi