Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

egzamin osmoklasisty2

KALENDARZ:

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

OFERTA

UODO TDTS Logo Color CMYK male

uodo praca zdalna

labo przysz

 

 

3

25 października 2022 r. klasa 5c wraz z wychowawcą Barbarą Zybowską i Panią Patrycją Adrys odwiedziła Ogrody Doświadczeń znajdujące się Kampusie Pracze Odrzańskie.

Uczniowie mieli okazję wziąć udział w bardzo ciekawej lekcji chemii "Eksperymenty z cieczą. Kwaśne Laboratorium. Mieszanie barw..."

W trakcie przeprowadzania doświadczeń odwiedziła nas telewizja. Relację z reportażu można oglądnać w tym miejscu

Wszystkim uczniom biorącym udział w lekcji wycieczka bardzo się podobała. 

Czytaj więcej: Ciekawa lekcja chemii w klasie 5c

 

22

Samorząd Uczniowski naszej szkoły zorganizował Dzień Koloru Zielonego.

W dniu 4 listopada 2022 r. nasi uczniowie oraz nauczyciele mieli za zadanie ubrać na siebie coś zielonego. 

Akcja spotkała się z dużym odzewem ze strony uczniów i nauczycieli, co można zobaczyć na załączonych zdjęciach.

Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim osobom, które zaangażowały się w akcję. Ma też nadzieję, że akcja będzie kontynuowana w przyszłości i spotka się z jeszcze większym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczniów.

Czytaj więcej: Dzień koloru zielonego w naszej szkole

 

1

13 października uczniowie z klasy 3b uczestniczyli w warsztatach w Muzeum Archeologicznym - Arsenał Miejski.

Tematem warsztatów były: Mamuty, tury i inne zwierzęta w dawnych epokach.

Dzieci z wielkim zainteresowaniem zwiedzały sale wystawowe, z uwagą słuchały prelekcji i z dużym zaangażowaniem wykonywały zadania.

Po zakończeniu zajęć dzieci zjadły II śniadanie i zakupiły pamiątki.

Czytaj więcej: Lekcja w muzeum klasy 3b

 

1

Za nami kilka tygodni obfitujących w zajęcia z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości#.

- Klasy pierwsze i trzecie rozwijały swoje umiejętności konstrukcyjne przy użyciu klocków Korbo Blocks

- Klasy piąte projektowały bezpieczy pojazd przy użyciu klocków LEGO Education Spike oraz kręciły film dotyczący bezpiecznej drogi do szkoły.

- Klasy ósme i piąte poznawały tajniki inteligentnego miasta przy użyciu Photona AI

Czytaj więcej: Laboratoria przyszłości w naszej szkole

 

wkk2

Czworo uczniów klasy sportowej 5b: Tymon Łabędzki, Wojtek Pasieczny, Filip Popek oraz Igor Popek zadebiutowało w rozgrywkach u-13 PZKosz w barwach WKK Wrocław.

Wszyscy wymienieni chłopcy dostali od trenera szansę pokazania swoich umiejtęności na boisku. Chłopcy dopiero od 4 miesięcy trenują w klubie i już dziś "łapią się" do meczowej dwunastki.

Debiut dla każdego z chłopców był bardzo udany. Najmilej swój pierwszy mecz będzie wspominał zapewne Tymon, który okazał się drugim najlepszym strzelcem zespołu zdobywając 15 punktów! Oprócz niego 2 punkty rzucił również Igor.

Czytaj więcej: Udany debiut naszych uczniów w barwach WKK Wrocław w rozgrywkach u-13 w koszykówce

 

plebiscyt edu

Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła została zgłoszona przez uczniów i ich rodziców do nagrody Szkoła Roku w wielkim Plebiscycie Edukacyjnym, który w województwie dolnośląskim jest prowadzony przez „Gazetę Wrocławską”.

Ponadto nominację do tytułu Nauczyciel Roku otrzymali pracujący w naszej szkole nauczyciele: Justyna Borowy i Łukasz Nowak.

Głosowanie w plebiscycie rozpocznie się już we wtorek, 25 października 2022 r.

Czytaj więcej: Nominacja dla naszej szkoły i naszych nauczycieli w Plebiscycie Edukacyjnym 2022

 

1

W czwartek 13.10.2022 r. ochotnicy z klasy IV b i IV c uczestniczyli w I Szkolnym Rajdzie Górskim.

Rajd odbywał się w Górach Sokolich, po których wędrowaliśmy szlakami i poza nimi.

Rajd prowadził nauczyciel geografii Andrzej Garbowski przy przeogromnej pomocy p. Edyty Pisiewicz. Słowami raczej trudno opisać to co się działo z uczestnikami rajdu. To trzeba samemu przeżyć i najlepiej wziąć udział w kolejnym szkolnym rajdzie.

Czytaj więcej: Pierwszy Szkolny Rajd Górski

 

2

Z okazji 10. urodzin Europejskiego Tygodnia Kodowania 15 października 2022 r. w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej odbyło się Wielkie Święto Programowania pod patronatem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

W imprezie uczestniczyli uczniowie z naszej szkoły należący do koła Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Zamieniali się oni w cyfrowych detektywów.

Na swojej drodze spotkali m.in. aktorów odgrywających role Plika i Foldera, znanych z filmików o bezpieczeństwie w sieci.

Czytaj więcej: Udział naszych uczniów w Wielkim Święcie Programowania

 

22

W dniach 17 i 18 października 2022 r. uczniowie klasy 8c wraz z wychowawcą p. Ewą Glińską oraz p. Marcinem Koszernym i p. Łukaszem Nowakiem zwiedzili kilka wspaniałych miejsc Kotliny Kłodzkiej podobnie jak dwa tygodnie temu ich młodsi koledzy i koleżanki z klas piątych.

Pierwszego dnia wycieczki uczniowie 8c wzięli udział w grze terenowej a następnie w spływie pontonowym rzeką Nysa Kłodzka. Spływ ten był świetną okazją aktywnego spędzenia czasu, rozwijania współpracy w zespołach i odpowiedzialności. Uczestnikom wycieczki towarzyszyła przepiękna pogoda. 

Czytaj więcej: Wycieczka uczniów klasy 8c do Kotliny Kłodzkiej

 

1

17 października 2022 r. do grona uczniów naszej szkoły zostali przyjęci pierwszoklasiści.

W naszej szkole zorganizowano uroczyste pasowanie na ucznia. To wydarzenie zgromadziło nie tylko uczniów, ale także ich rodziców. Pierwszoklasiści wzięli udział w swojej pierwszej akademii szkolnej, w trakcie której popisali się występem artystycznym.

Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci przy sztandarze szkolnym Ślubowania, a następnie pasowanie na uczniów przez panią Dyrektor symbolicznym ołówkiem.

Czytaj więcej: Pasowanie pierwszoklasistów 2022