Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

KALENDARZ:

matematyczne eksperymenty

 

festyn lesnica

Już w najbliższą sobotę 9 czerwca 2018 r. odbędzie się kolejny festyn z okazji święta 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia pod nazwą "Z Rodziną na Festynie".

W tym miejscu można zapoznać się z ważnymi informacjami dotyczącymi festynu. W programie festynu między innymi:
- występ orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej z Domaniowa
- pokazy działania grupy antyterrorystycznej - śmigłowiec
- pokazy działania komandosów
- prezentacja i pokaz uzbrojenia oraz sprzętu wojskowego
- mecze piłki nożnej, turnieje, bule, strzelanie z łuków

... i wiele, wiele innych atrakcji! Zapraszamy!

 

IMG 20180529 141630

28 maja 2018 r. uczniowie klasy 1b i kilkoro uczniów z klasy 1a pod opieką pani Bożeny Ilnickiej i pani Aleksandry Jędrzejczak wyjechało na dwudniową Zieloną Szkołę.

Podczas pierwszego dnia wycieczki pierwszoklasiści zwiedzili Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju oraz uczestniczyli w warsztatach czerpania papieru. Spacerowali również po Parku Zdrojowym i odkrywali walory zdrowotne wód mineralnych.

Czytaj więcej: Relacja z Zielonej Szkoły klasy 1b

 

IMG 20180530 101933

W dniu 31.05.2018 dzieci z grupy 0a świętowały Dzień Dziecka.

Rano otrzymaliśmy prezent od pani Pauliny Parsjan, która upiekła dla nas pyszne ciasto z truskawkami. Tego dnia wybraliśmy się również na lody do kawiarenki "Alpaka".

Po degustacji lodowych przysmaków poszliśmy wspólnie na plac zabaw przy ul. Wojanowskiej. Wszyscy uśmiechnięci i zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

Czytaj więcej: Dzieci z oddziału 0a świętowały Dzień Dziecka

 

dzien dziecka
"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat."
Janusz Korczak

Kochane Dzieci!

W dniu Waszego Święta życzymy Wam dużo uśmiechu i radości. Spotykajcie na swojej drodze tylko wartościowych ludzi, by od nich czerpać wzorce. My - nauczyciele i pracownicy szkoły pamiętamy, że...

"Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie - naucz, jeśli nie wie - wytłumacz, jeśli nie może - pomóż."
                                                                                                                 Janusz Korczak

 

3

Wtorek był już drugim dniem naszej Zielonej Szkoły w Wieleniu.

Dzień rozpoczęliśmy od śniadania, po którym pojechaliśmy autobusami do pobliskiego Wolsztyna, w którym znajduje się Skansen Budownictwa Ludowego. Placówka o powierzchni 3,5 ha znajduje się na północno-zachodnich obrzeżach miasta, nad brzegiem jeziora Wolsztyńskiego.

W muzeum mogliśmy podziwiać około 15 wnętrz, od izb mieszkalnych, poprzez pomieszczenia gospodarcze oraz warsztaty rzemieślnicze aż po przemysł wiejski. Całość uzupełniała liczna architektura mała (piec chlebowy, gołębnik, psie budy).

Czytaj więcej: II dzień "zielonej szkoły" w Wieleniu czyli... ciągle gorąco!

 

36

28 maja 2018 r. klasy 5b i 6b oraz kilkoro uczniów z klasy 6a udali się na 3-dniową wycieczkę do Wielenia, która została zorganizowana w ramach "zielonej szkoły".

Wszyscy uczniowie wraz z opiekunami: p. Krystyną Krawiec, p. Katarzyną Zakrzewską, p. Marcinem Koszernym oraz p. Łukaszem Nowakiem dojechali na miejsce około godziny 11.30. Pogoda, którą zastaliśmy na miejscu była fantastyczna. Jak się dowiedzieliśmy od właścicieli ośrodka wypoczynkowego "Krokus", w którym zamieszkaliśmy, temperatura powietrza oscylowała w okolicach 30 stopni Celsjusza w cieniu, a temperatura wody w jeziorze miała wartość 24 stopni!

Czytaj więcej: I dzień Zielonej Szkoły w Wieleniu czyli... Uff! Jak gorąco!

 

IMG 20180523 100053

W dniu 23 maja 2018 r. naszą szkołę odwiedzili specjalni goście, policjanci oraz niecodzienny gość, pies policyjny z Komendy Powiatowej Policji we Wrocławiu.

Tego dnia dzieci z klasy 0a zgromadziły się na boisku, aby powitać gości. Przewodnik psa tropiącego, opowiedział dzieciom na czym polega jego praca, po co psy pracują w policji oraz czym dokładnie się zajmują. Przeprowadził krótki pokaz związany z posłuszeństwem i wykonywaniem komend przez czworonoga.

Czytaj więcej: Spotkanie z policjantami i psem tropiącym w grupie 0a

 

IMG 20180524 125659

Dnia 24.05.2018r. dziecii z klasy 0a i 3d wraz z wychowawczyniami p. Anią Podborowską, p. Małgorzatą Malec oraz p. Anią Chalcarz były na wyciecze w Młynie w Siedlimowicach.

Podczas wycieczki dzieci dowiedziały się skąd bierze się mąką, kasza manna, otręby i poznały ciekawą historię młyna w Siedlimowicach. Wzięły również udział w warsztatach manualnych, samodzielnie wyrabiały ciasto i upiekły podpłomyki.

Pogoda dopisała, dlatego też miały czas na gry zespołowe i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu. Na zakończenie było ognisko z kiełbaskami.

Czytaj więcej: Wycieczka klas 0a i 3d do Młyna w Siedlimowicach

 

mama

"Nie ma jak u mamy ciepły piec, cichy kąt,

Nie ma jak u mamy, kto nie wierzy, robi błąd..."

Wojciech Młynarski

 

Z okazji dzisiejszego święta życzymy wszystkim Mamom długich lat w zdrowiu, bo to ono jest podstawą wszelkich działań w naszym życiu. Ponadto wielu powodów do radości i uśmiechu na co dzień.

 

czytanie ksiazki

Prezentujemy wyniki międzyświetlicowego konkursu plastycznego "Tę książkę warto przeczytać"

I miejsce - Gabriela Podgórska ZSP nr 4
II miejsce - Julia Muszyńska ZSP nr 7
III miejsce - Julia Pomagalska SP nr 95

Ponadto wyróżnieni zostali: Zofia Niedbała (SP nr 30), Michał Kuczyc (SP nr 19), Piotr Grygielski i Krystian Gulowaty (SP nr 95), Hanna Mielczarek (ZSP nr 4) oraz Maksym Seninta (ZSP nr 46).

Zwycięzcom gratulujemy! Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie.