Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

KALENDARZ:

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
3
4
5
6
7
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

UODO TDTS Logo Color CMYK male

uodo praca zdalna

egzamin osmoklasisty

 

IMG 20200127 112727

Informujemy, że został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny "Zima urokiem czaruje". Oto wyniki:

1. Miejsce - Julia G. (Kl. 3b)

2. Miejsce - Maria K. (Kl. 2a) i Paweł Cz. (Kl. 1a)

3. Miejsce - Milena M. (Kl. 3a)

Wyróżnienie: Julia K. (Kl. 1c), Samanta R. (Kl. 1b), Julia I. (Kl. 1b), Julia K. (Kl. 1b), Aleksander K. (Kl. 1b), Julia R. (Kl. 3a).

Czytaj więcej: Rozstrzygnięcie konkursu "Zima urokiem czaruje 2020"

 

IMG 20200122 112711

22.01.2020 r. klasa 1b pod opieką Anny Chalcarz i Emilii Szymeckiej pojechała do Narodowego Forum Muzyki.

Odbył się tam piękny koncert pt. "Kolędy i pastorałki", w wykonaniu Chóru Chłopięcego NMF oraz Chóru Co Brio Szkoły Muzycznej I st. im.G.Bacewicz we Wrocławiu. Chórom towarzyszyła NFM Orkiestra Leopoldinium pod kierunkiem dyrygenta Małgorzaty Podzielny.

Słuchacze mogli poznać losy polskiego repertuaru związanego z Bożym Narodzeniem.

Czytaj więcej: Wycieczka klasy 1b do Narodowego Forum Muzyki

 

object763421119

Remont dachu i przebudowa dwóch wejść do budynku – Szkoła Podstawowa nr 95 im. Jarosława Iwaszkiewicza na Stabłowicach będzie remontowana.

Z uwagi na zły stan techniczny dachu budynku głównego szkoły (odpadające dachówki i gąsiory – częściowo zabezpieczono dach siatką) zdecydowano o pilnym wykonaniu remontu i przebudowie dachu. Prace budowlane w Szkole Podstawowej nr 95 przy ul. Starogajowej podzielone zostały na kilka etapów, jadnak w pierwszej kolejności ekipy remontowe wejdą na dach.

– Chodzi o między innymi częściową wymianę elementów konstrukcyjnych, impregnację przeciwpożarową i mykologiczną a także wymianę obróbek blacharskich, pokrycia lukarn, daszków, rynien i rur spustowych.

Czytaj więcej: Już niedługo przebudowa i remont budynku naszej szkoły

 

na strone

13 stycznia 2020 r. uczniowie i uczennice klas 7a i 7b miały przyjemność spotkania z Sybiraczką, p. Stanisławą Szarycz.

W ramach współpracy naszej szkoły z fundacją Wspolnota Pokoleń i realizacją projektu " Z Syberii do Polski - śladami polskich bohaterów" szanowny gość przybył do naszej szkoły i w sposób obszerny i bogaty opowiedział o ciężkich minionych czasach Polaków na zesłaniu. 

Uczniowie nie kryli swojego wzruszenia. Serdecznie dziękujemy p. Stanisałwie za odwiedzenie naszej szkoły i życzymy dużo zdrowia.

Czytaj więcej: Żywa lekcja historii w klasach 7a i 7b

 

polkolonia zima

Szkoła Podstawowa nr 95 w okresie ferii zimowych, w terminie od 10 do 14 lutego 2020 roku organizuje półkolonie dla dzieci.

Zajęcia będą prowadzone od godziny 7.00 do 16.00. W ramach zajęć proponujemy wyjścia między innymi do kina, Sali Zabaw, gry i zabawy sportowe, zajęcia plastyczne.

Zapewniamy II śniadanie (drożdżówka) i obiad. Koszt udziału dziecka w zajęciach wynosi 160 złotych. Zapisy prowadzi pani Bożena Ilnicka (sala 2) do dnia 17 stycznia.

Bożena Ilnicka

 

turbiny 2019 14

W sobotę 14 grudnia 2019 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 95 uczestniczyli w finale „VIII Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych” w Piasecznie.

Do finału zakwalifikowały się dwie drużyny: „Byle do lata” (II miejsce w eliminacjach regionalnych) oraz „Viatrun Pro” (IV miejsce w eliminacjach regionalnych). W finale obie turbiny dzielnie walczyły o podium.

I udało się…! Mamy X oraz XV miejsce w Polsce! Otóż turbina wiatrowa „Viatrun Pro” wykonana przez Macieja Baj ucznia klasy ósmej zajęła X miejsce w Klasyfikacji Generalnej „VIII Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych” w kategorii – szkoły podstawowych.

Czytaj więcej: Sukcesy naszych uczniów Ogólnopolskim Turnieju Maszyn Wiatrowych

 

IMG 4496

Od kilku już lat naszą szkolną tradycją jest zbiórka karmy dla zwierzaków ze schroniska pod hasłem „Pełna miska dla schroniska”.

Nasi uczniowie bardzo się zaangażowali. Ku uciesze naszych czworonożnych przyjaciół, w tym roku udało nam się zebrać około 30 kilogramów karmy, trochę zabawek oraz ciepłe kocyki do wyścielania legowisk.

W dniu 18 grudnia uczniowie klasy 3b wraz wychowawcą i rodzicami zawieźli zebrane prezenty do schroniska przy ulicy Ślazowej. Dzieci podczas tej wizyty w towarzystwie pracownika schroniska miały okazję poznać codzienne życie przebywających tam zwierząt.

Czytaj więcej: Dzieci zwierzakom!

 

2

Jarmark Bożonarodzeniowy w naszej szkole okazał się wielkim sukcesem.

Jasełka, koncert kolęd, kawiarenka, kiermasz ciast, książek, rękodzieła oraz warsztaty zdobienia pierniczków oraz kartek świątecznych i stroików przyciągnęły tłumy ludzi.

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za organizację tak wspaniałej imprezy.

Wszystkim Państwu dziękujemy za przybycie i dobrą zabawę. 

Czytaj więcej: Jarmark Bożonarodzeniowy w naszej szkole

 

zoi 2

Zoi Malkogiorgos uczennica klasy 3b wzięła udział w konkursie literackim zorganizowanym przez Wrocławski Dom Literatury.

Nasza uczennica napisała opowiadanie zatytułowane „Zaczarowane ziarenko”, które jury oceniło bardzo wysoko.

Spośród wszystkich 220 prac, to opowiadanie Zoi zostało wyróżnione II miejscem w kategorii 7-10 lat.

Gratulujemy serdecznie!