Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

KALENDARZ:

UODO TDTS Logo Color CMYK male

 

20181206 105908

Mikołajki to doskonała okazja do świętowania w gronie kolegów i koleżanek z klasy.

Dnia 6 grudnia w klasie 4c odbyło się mikołajkowe spotkanie.

Atmosfera od razu zrobiła się wesoła. Nie mogło zabraknąć mikołajkowych czapek i czerwonych elementów.

W trakcie spotkania, uczniowie wręczyli sobie wcześniej przygotowane upominki, na które czekali z niecierpliwością. Prezenty sprawiły dzieciom przyjemność i były miłą niespodzianką.

Czytaj więcej: Słodkie, mikołajkowe spotkanie w klasie 4c

 

1

Z okazji uroczystych obchodów „100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości” uczniowie klas 4d i 4e uczestniczyli w lekcji w Panoramie Racławickiej oraz z panią przewodnik oglądali obraz przedstawiający Tadeusza Kościuszkę oraz polskie wojsko podczas bitwy pod Racławicami.

Obraz i opowiedziana na nim historia wywarła na uczniach olbrzymie wrażenie i skłoniła do wielu przemyśleń.

4 grudnia 2018 r. z kolei uczniowie klasy 4e mieli wielką przyjemność gościć górnika - pana Dominika Leszczuka, który z okazji Barbórki opowiedział o obchodach tego święta oraz o ciekawym zawodzie górnika.

Czytaj więcej: Klasy 4d i 4e w Panoramie Racławickiej, wizyta górnika w naszej szkole

 

charytatyw

Koleżanki i koledzy! Szanowni Rodzice!

Wieloletnią tradycją naszej szkoły jest udział Samorządu Uczniowskiego oraz wolonatariuszy naszej szkoły w akcjach dobroczynnych, które odbywają się co roku w grudniu.

Rada Samorządu Uczniowskiego apeluje do Samorządów Klasowych o aktywne włączenie się do następujących akcji:

- Pełna miska dla schroniska: do 16 grudnia przynosimy dary dla naszych czworonożnych przyjaciół (karma dla psów i kotów, kasze, makarony, a także stare koce i kołdry).

Czytaj więcej: Świąteczne akcje charytatywne w naszej szkole

 

DSCN3318

W niecodziennych zajęciach uczestniczyli uczniowie klasy II b.

Wolontariusze ze Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt – EKOSTRAŻ przeprowadzili lekcję na temat dzikich zwierząt. Panie opowiadały o ciekawskich jeżach, niezwykłych ślimakach i przyjaznym skunksie.

Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały i zadawały pytania. Zwierzęta dobrze i swobodnie czuły się wśród dzieci.

Lekcja wzbudziła wiele pozytywnych emocji.

Czytaj więcej: Niezwykła lekcja w klasie 2b

 

DSCN3370

W piątek 30 listopada 2018 roku w klasie II b odbyły się Andrzejki przygotowane przez rodziców uczniów tej klasy.

Dzieci uczestniczyły w wielu wspaniałych zabawach i wróżbach. Uczniowie klasy 2b między innymi odgadywali znaczenie wzorów odlanych z wosku a następnie odczytywali wylosowane wróżby. Konkurowały w tańcu z balonami.

Słodki poczęstunek sprawił dzieciom wiele radości.

To był bardzo wesoły dzień.

Czytaj więcej: Zabawa andrzejkowa w klasie 2b

 

mae

29 listopada o 17:00 odbył się w naszej szkole wieczorek poetycki. Setną rocznicę Niepodległej uczcili dyrekcja, rodzice, nauczyciele oraz uczniowie.

Program artystyczny przygotowała pani Bożena Jawor z klasą 3b pt. 100 lat Niepodległej oraz pani Barbara Zybowska i Wioletta Kocik. Uczniowie zaprezentowali pantomimę i taniec z flagą. Również recytowali wiersze oraz śpiewali pieśni patriotyczne dla naszej ojczyzny.

Repertuar muzyczny oraz chór szkolny przygotowała pani Ewa Syjud-Onacka.

Czytaj więcej: Wieczorek poetycki z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę

 

20181122 131852

22 listopada 2018 r. w naszej szkole chętni uczniowie z klas 4-8 mogli uczestniczyć w warsztatach dziennikarskich pod opieką pani Barbary Zybowskiej, które prowadził doświadczony dziennikarz Agnieszka Mazur-Sztynek z redakcji gazety Echa z MDK Wrocław-Krzyki.

Pani redaktor przybliżyła dzieciom istotę dziennikarstwa poprzez różne ćwiczenia redakcyjne, których celem najpierw było szukanie, selekcjonowanie i ocenianie informacji oraz przybliżenie gatunków dziennikarskich.

Czytaj więcej: Warsztaty dziennikarskie w naszej szkole

 

DSCN3335

28 listopada 2018 roku klasa II b wybrała się na Jarmark Bożonarodzeniowy. Dzieci z zainteresowaniem słuchały historii związanych z organizowaniem jarmarków w Europie.

We Wrocławiu pierwsze jarmarki miały miejsce w XVI wieku i trwały jeden dzień. Mieszkańcy zaopatrywali się w wyroby i ozdoby świąteczne ale również podziwiali występy kuglarzy i pieśniarzy.

Tradycja obecnego jarmarku sięga już 10 lat. Można na nim podziwiać wyroby rękodzielnicze i popróbować smakołyków naszych sąsiadów i przepysznych pierników.

Czytaj więcej: Wycieczka klasy 2b do pizzerii i do wrocławskiego rynku

 

IMG 20181130 110751

Dnia 30 listopada 2018 r. grupa 0a z wychowawcami p. Anną Chalcarz oraz p. Małgorzatą Malec była na wycieczce w Narodowym Forum Muzyki.

Nasi mali uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w lekcji muzycznej pt. "Podwórkowa orkiestra".

Dzieci uczyły się piosenki, mogły zagrać na instrumentach a także brały udział w zabawach słuchowo - rytmicznych.

Uczniowie oddziału przedszkolnego w naszej szkole były pod ogromnym wrażeniem lekcji jak i gmachu Narodowego Forum Muzyki.

Czytaj więcej: Wycieczka grupy 0a do Narodowego Forum Muzyki

 

12

Miło nam poinformować, że trzy drużyny ze SP 95 zakwalifikowały się do Finału VII Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych, który odbędzie się w najbliższą niedzielę 9 grudnia w Piasecznie.

Przypomnijmy, że 30 listopada 2018 r. w Zespole Szkół nr 18 we Wrocławiu odbyły się Eliminacje Regionalne VII Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych. Drużyna uczniów klasy 8b o nazwie „Herosiaki” w składzie: Julia Barszczyk, Dawid Dębkowski oraz Jakub Porada zbudowała turbinę wiatrową, która w trzech kategoriach uzyskała 260 punkty, co zagwarantowało zajęcie pierwszego miejsca w eliminacjach regionalnych.

Czytaj więcej: Sukcesy uczniów w Turnieju Maszyn Wiatrowych