Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

KALENDARZ:

UODO TDTS Logo Color CMYK male

uodo praca zdalna

egzamin osmoklasisty

 

IMG 20190606 154119

Dnia 6 czerwca 2019r. klasy 2a i 0a, pod opieką nauczycieli p. Ani Podborowskiej, p. Małgosi Malec oraz p. Ani Chalcarz wybrały się na wycieczkę do Dobkowa.

Najpierw pojechaliśmy do "Galerii pod Aniołami", gdzie dzieciaki dowiedziały się skąd bierze się glina, co można zrobić z gliny i jaki jest proces tworzenia się gotowych wyrobów ceramicznych, po czym same mogły wykonać swoje własne ceramiczne cudeńka. Po ciężkiej pracy pojechaliśmy na obiad do "Gościńca pod Gruszą".

Czytaj więcej: Klasy 2a i 0a na wycieczce w Dobkowie

 

IMG 20190311 145045

Po raz pierwszy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Fizycznym „EUREKA”. Organizatorem niniejszego konkursu jest Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie” w Grodzisku Mazowieckim. Testy konkursowe zawierały 25 pytań testowych i część opisową, a na wykonanie zadania uczniowie mieli 45 minut.

Udział w konkursie dostarczył uczniom nie tylko rozrywki umysłowej, był sprawdzianem ich umiejętności, a jednocześnie przyczynił się do popularyzacji i pogłębienia wiedzy z zakresu fizyki.

Czytaj więcej: Ogólnopolski Konkurs Fizyczny "Eureka"

 

27

W dniach 6-7.06.2019 r. uczniowie klas 6b i 5c wraz z wychowawcami p. Łukaszem Nowakiem, p. Marcinem Koszernym oraz p. Urszulą Olejnik zwiedzali urokliwy Kraków i okolice.

Pierwszego dnia wycieczki wraz z przewodnikiem byliśmy w katedrze na Wawelu, gdzie poznaliśmy historię królów polskich. Byliśmy również na Wieży Zygmuntowskiej. Po wspinaczce po stromych schodach i ciasnych przejściach dotarliśmy do największego i najsłynniejszego dzwona w Polsce. Dzwon Zygmunta, jego wielkość zrobił na nas duże wrażenie. 

Czytaj więcej: Wycieczka klas 6b i 5c do grodu Kraka... i okolic

 

object763421119
Drodzy rodzice uczniów przyszłych klas pierwszych.

Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu zaprasza wszystkich rodziców przyszłych klas pierwszych na spotkanie informacyjne, które odbędzie się że w dniu 11 czerwca 2019 roku o godzinie 17.00 w auli szkolnej. Spotkanie będzie poświęcone sprawom organizacyjnym.

Serdecznie zapraszamy.

Dyrekcja i nauczyciele

 

wojsko

Już 8 czerwca odbędzie się Festyn Partnerski z okazji Święta 10. Wrocławskiego Pułku Dowodzenia. Początek festynu o godzinie 10.00, zakończenie przewidziane na godzinę 16.00. Zapraszamy wszystkie chętne osoby do zapoznania się z informacjami dotyczącymi festynu, które dostępne są na plakacie.

W planie festynu między innymi: pokaz skoków spadochronowych, występ Okazji Reprezentacyjnej Wojsk Lądowych z Wrocławia, występ Orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej z Domaniowa, pokazy działania komandosów i wiele, wiele innych atrakcji.

 

 

men

Wrocław 2019-05-29

Szanowni Państwo! Droga młodzieży!

Trwa rekrutacja do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. Za nami egzaminy gimnazjalny i ósmoklasisty, które na Dolnym Śląsku odbyły się we wszystkich szkołach. Ich wyniki zostaną ogłoszone w terminie. W 2019 r. o miejsca w szkołach ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych ubiegają się ósmoklasiści i uczniowie trzecich klas gimnazjalnych. W naszym województwie „podwójny rocznik” liczy 49 tys. osób (26 tys. to ósmoklasiści, 23 tys. to gimnazjaliści). Organy prowadzące szkoły - w lwiej części samorządy - przygotowały odpowiednią liczbę miejsc.

Czytaj więcej: List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty poświęcony rekrutacji na rok szkolny 2019/2020

 

20190519 125011 Film1

12. Wrocławska Olimpiada Młodzieży, która odbyła się 19 maja przyniosła w tym roku łucznikom trenującym w UKS 95 pakiet medali.

W rywalizacji w kategorii Orlik dziewczęta kolejny raz na podium stanęła Marta Dębkowska zdobywając trzecie miejsce. Tym razem jej siostra Paulina była na miejscu 7.

W kategorii Młodzik chłopcy 2. miejsce przypadło Mikołajowi Pilniakowi.

Wśród Młodzików starszych drugi był Dawid Dębkowski, 3. miejsce zdobył Sebastian Wróbel.

Czytaj więcej: Medale na 12. Wrocławskiej Olimpiadzie Młodzieży w łucznictwie

 

zaproszenie

Dyrekcja Szkoły oraz Rada Rodziców zaprasza na spotkanie z Psychoterapeutą Panią Grażyną Kącką, które odbędzie się dnia 31 maja (piątek) o godzinie 18:00 w auli SP 95.

Będziemy rozmawiać o depresji wśród dzieci. Dowiemy się między innymi co to jest depresja, na co zwracać uwagę, jak zapobiegać i jak pomóc dziecku. Depresja w tym momencie, to najczęściej pojawiający się problem, z którym borykają się młodzi ludzie.

Czytaj więcej: Zaproszenie na warsztaty "Depresja u dzieci"

 

ogloszenie1

Szanowni Rodzice, Opiekunowie 

Koszt zakupu/dorobienia klucza do szafki skrytkowej wynosi 15 zł. Płatność należy dokonać na konto szkoły:

Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA Oddział 1 we Wrocławiu

Nr rachunku bankowego 92 1020 5226 0000 6702 0417 2474

W tytule przelewu należy wpisać: opłata za klucz do szafki, imię i nazwisko dziecka oraz klasę.