Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

egzamin osmoklasisty2

KALENDARZ:

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

OFERTA

UODO TDTS Logo Color CMYK male

uodo praca zdalna

labo przysz

 

 

17

W dniu 12 października 2022 r. uczniowie klasy 7a i 7b wraz z wychowawcami p. Moniką Popławską i p. Moniką Krawiec oraz p. Marcinem Koszernym udali się na wycieczkę do Rudaw Janowickich.

Przy wspaniałej, jesiennej pogodzie uczniowie brali udział w grze terenowej, a po zajęciach terenowych odbyło się ognisko, w trakcie którego uczniowie mieli czas na chwilę zabawy. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Czytaj więcej: Wycieczka uczniów klas 7a i 7b do Rudaw Janowickich

 

2

W piątek 7.10.2022 r. w klasie 1b i 1c odbyło się spotkanie ze strażakiem p. Mariuszem Hausmanem, który z pasją i zaciekawieniem opowiadał o swojej pracy w Straży Pożarnej.

Wielką radość sprawiła dzieciom możliwość obejrzenia z bliska sprzętu strażackiego oraz stroju i hełmu. Podczas spotkania pan Mariusz uświadomił uczniom, jak zachowywać się w sytuacjach zagrożenia oraz jak powiadomić służby ratownicze i udzielić pierwszej pomocy.

Nasz gość opowiadał o pracy strażaka, ale również cierpliwie odpowiadał

Czytaj więcej: Spotkanie uczniów klas 1b i 1c ze strażakiem

 

65

W dniu 7 października 2022 r. uczniowie klas szóstych naszej szkoły wraz z wychowawcami p. Joanną Godzwon i p. Wiolettą Kocik oraz nauczycielem wychowania fizycznego p. Łukaszem Nowakiem wzięli udział w spływie pontonowym rzeką Nysa Kłodzka. 

Dużym naszym sprzymierzeńcem tego dnia była fantastyczna pogoda, która w połączeniu z mieniącymi się wieloma kolorami liśćmi wzdłuż rzeki stworzyła niezapomnianą atmosferę. Uczniowie mogli podziwiać faunę i florę doliny rzeki.

Przed spływem uczniowie rozwiązywali zadania i zagadki w grze

Czytaj więcej: Pontonowe szaleństwo w klasach 6a i 6b

 

1

W dniach 5 i 6 października 2022 r. uczniowie klasy 5a oraz 5b wraz z wychowawcami: p. Ewą Syjud, p. Agnieszką Piotrowską i p. Łukaszem Nowakiem zwiedzili kilka wspaniałych miejsc Kotliny Kłodzkiej.

Pierwszego dnia wycieczki uczniowie klas piątych wzięli udział w spływie pontonowym rzeką Nysa Kłodzka. Spływ ten był świetną okazją aktywnego spędzenia czasu, rozwijania współpracy w zespołach i odpowiedzialności.

Czytaj więcej: Kotlina Kłodzka - wycieczka klas 5a i 5b

 

6

4 października 2022 r. uczniowie klasy 4c wraz z wychowawcą klasy p. Marcinem Koszernym oraz p. Łukaszem Nowakiem byli na wycieczce w Złotym Stoku.

Miasto to słynie z tego, że jest najstarszym ośrodkiem górniczo-hutniczym w Polsce. Ostatnią kopalnię (rud arsenu) zamknięto w 1961 r. W ostatnich latach miasto straciło na znaczeniu jako ośrodek przemysłowy, równocześnie stając się ośrodkiem turystycznym znanym przede wszystkim z Muzeum Górnictwa i Hutnictwa Złota (potocznie „Kopalnia Złota”).

Czytaj więcej: Klasa 4c z wizytą w Złotym Stoku

 

39

W dniach 29-30 września 2022 r. klasy 8a, 8d i 8e uczestniczyły w wycieczcw szkolnej.

Uczniowie odwiedzili Kraków, w którym m.in. spotkali Smoka Wawelskiego, przeszli drogą Królewską z Wawelu na Rynek, na którym zwiedzili Kościół Mariacki. Oczywiście nie obyło się też bez wizyty na Wawelu. Na sam koniec dnia spacerując po urokliwych uliczkach Krakowa uczniowie udali się na Kazimierz.

Następnego dnia z samego rana wycieczka zawitała do Ojcowa.

Czytaj więcej: Wycieczka klas ósmych do Krakowa

 

16

16 września 2022 r. uczniowie klasy 6b wraz z wychowawcą p. Wiolettą Kocik wzięli udział w ogólnoświatowej akcji "Sprzątanie Świata".

Jest to międzynarodowa kampania odbywająca się na całym świecie w trzeci weekend września. Polega ona na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa. 

W ramach akcji nasi uczniowie sprzątali EKO Park przy ulicy Starogajowej we Wrocławiu co zostało udokumentowane na załączonych zdjęciach.

Czytaj więcej: Sprzątanie Świata - EKO Park Starogajowa - akcja uczniów klasy 6b

 

10

22 września 2022 r. na terenie wrocławskiego kąpieliska "Morskie Oko" rozegrane zostały Mistrzostwa Wrocławia Dzieci oraz Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych. 

W zawodach wzięło udział niespełna 800 dzieci z prawie 40 szkół Wrocławia w czterech kategoriach: dzieci - dziewczęta ur. 2010 r. i mł., dzieci - chłopcy ur. 2010 r. i mł., młodzież szkolna - dziewczęta ur. 2008 i 2009 r., młodzież szkolna - chłopcy ur 2008 i 2009 r.

Reprezentanci naszej szkoły zajęli bardzo wysokie II miejsce w kategorii młodzieży szkolnej chłopców, które jest najlepszym miejscem w historii startów naszej szkoły w sztafetowych biegach przełajowych.

Czytaj więcej: II miejsce drużyny chłopców w Mistrzostwach Wrocławia Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach...

 

wbo

Już w piątek 23 września rusza głosowanie w jubileuszowej, dziesiątej edycji Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.

Zachęcamy wszystkich do oddania swojego głosu na projekty ze Stabłowic. Każdy mieszkaniec Wrocławia, posiadający PESEL może zagłosować

Na Stablowicach głosujemy na:

Projekt ponadosiedlowy nr 19 - Na zielono, na sportowo- Parki i pumptruck dla Stabłowic, Złotnik, Leśnicy i Nowych Żernik

Projekt osiedlowy nr 119 - Jumpark - Stabłowice

Czytaj więcej: Już w piątek rusza głosowanie na projekty WBO 2022

 

object763421119 large

W roku szkolnym 2022/2023 nasza szkoła bierze udział w projekcie pt. „Pokonać bariery”. Program polega na wsparciu w rozwoju kompetencji kluczowych uczennic i uczniów naszej szkoły.

Projekt realizowany jest dzięki środkom finansowym pochodzących z programu Funduszy Europejskich.

Działania w projekcie obejmą:

1. Kształtowanie kompetencji kluczowych poprzez realizację zajęć dydaktyczno-wyrównawczych

Czytaj więcej: Nasza szkoła bierze udział w projekcie pt. „Pokonać bariery”