Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

egzamin osmoklasisty2

KALENDARZ:

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

OFERTA

uodo praca zdalna

labo przysz

 

pokonac bariery

poznaje technologiczne triki

niezwykla matematyka

 

24

W dniu 9 października 2021 r. uczniowie klasy 4b wraz z rodzicami oraz z wychowawcą klasy udali się na wycieczkę rowerową do Wojnowic.

Po raz kolejny w tym roku pogoda dopisała uczniom tej klasy. Podobnie jak podczas poniedziałkowej wycieczki do Złotego Stoku, tak i dziś świeciło słońce, a na niebie nie można było się dopatrzeć ani jednej chmury. Taka piękna pogoda już na starcie sprawiła, że wszyscy uczestnicy wycieczki mieli świetny humor, który udało nam

się dowieźć z powrotem do Wrocławia.

Nasza dzisiejsza trasa wiodła uroklimi wałami wzdłuż Odry oraz Bystrzycy. Mijaliśmy po drodze byłe wysypisko śmieci na Maślicach, oczyszczalnię ścieków w Janówku, czy też w drodze powrotnej zabytkową wieżę ciśnień w Leśnicy. Przejeżdżaliśmy też przez łąki i lasy m.in. przez Las Mokrzański.

Mimo dość wymagającej i trudnej trasy wszyscy uczestnicy szczęśliwie dojechali do domu. Nie obyło się co prawda bez drobnych otarć i kontuzji, niemniej jednak wycieczkę można uznać za udaną, a prawie 40 kilometrów, które dziś pokonaliśmy wcale się nie dłużyło. 

Po przyjeździe do Wojnowic rodzice uczniów z niewielką pomocą dzieci ;-) rozpalili ognisko na terenie okolicznego zamku, więc każdy miał możliwość uzupełnienia kalorii niezbędnych do pokonania drogi powrotnej.

Jako wychowawca klasy dziękuję wszystkim uczestnikom wycieczki za ich obecność. Podziękowania kieruję w sposób szczególny do rodziców za ich nieocenioną pomoc i poświęcony czas zarówno na przygotowanie ogniska, dostarczenie drewna i jedzenia, jak i opiekę podczas wycieczki by przebiegła ona bezpiecznie. Bez wsparcia, zaangażowania i pomocy rodziców tej wycieczki na pewno by nie było.

 

Wychowawca klasy

Łukasz Nowak

12 34 56 78 910 1112 1314 1516 1718 1920 2122 2324