Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

egzamin osmoklasisty2

KALENDARZ:

OFERTA

UODO TDTS Logo Color CMYK male

uodo praca zdalna

labo przysz

 

 

koszykowa pilka

27 października 2021 r. w hali WKK Wrocław rozegrane zostały eliminacje strefy Wrocław - Zachód w koszykówce dziewcząt.

Reprezentantkom naszej szkoły nie udało się niestety zakwalifikować do Mistrzostw Wrocławia.

Nasze młode koszykarki w grupie rozegrały dwa spotkania: najpierw z SP 25, a później z SP 15. Pierwszy mecz rozpoczął się od zdobycia dwunastu punktów z rzędu przez nasze rywalki, przez co po 5 minutach gry na tablicy widniał wynik 0:12.

Od tego momentu nasze zawodniczki zaczęły walczyć jak równy z równym. Niestety duża zaliczka punktowa SP 25 z początku meczu okazała się nie do nadrobienia i nasz zespół przegrał 13:22. 

Drugi nasz mecz toczony był już pod nasze dyktando, wygraliśmy go dość łatwo i pewnie 18:4.

Przespane pierwsze 5 minut i przegrana w pierwszym meczu spowodowała, że w meczu, który miał decydować o awansie do finałów miejskich zmierzyliśmy się z Mistrzem Wrocławia sprzed dwóch lat i pretendentem do tytułu w roku obecnym - SP 24. Mecz ten niestety przegraliśmy 2:25 i tym samym zakończyliśmy udział w rozgrywkach.

Naszą szkołe w dniu dzisiejszym reprezentowały: Yaroslava Afanasyeva, Ola Bocheńska, Alicja Gawłowicz, Julia Kaczuk, Monika Kapuścińska, Żaklina Kwiatkowska, Ola Pancerz, Martyna Rodak, Laura Sroga, Zosia Żandarek. 

Gratulujemy wygranego meczu i w sumie dość dobrej postawy na debiutanckich zawodach. Dla wszystkich naszych zawodniczek były to też pierwsze mecze w tak ogromnej hali. Mamy pewność, że wyniesione odświadczenie zaprocentuje w przyszłości tym bardziej, że trzon naszej drużyny stanowiły zawodniczki urodzone w roku 2009 (2 lata młodsze od rywalek). Na wyróżnienie zasługuje też fakt, że każda z naszych reprezentantek zdobyła w dniu dzisiejszym punkty. Brawo dziewczęta!