Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

egzamin osmoklasisty2

KALENDARZ:

OFERTA

UODO TDTS Logo Color CMYK male

uodo praca zdalna

labo przysz

 

 

1

19.11.2021 r. w hali MCS przy ul. Prakowej rozegrane zostały eliminacje Mistrzostw Wrocławia w minikoszykówce chłopców ur. 2009 r. i młodsi.

W ślady dziewcząt, które we wtorek awansowały do mistrzostw zajmując IV miejsce poszli chłopcy, którzy wygrali dzisiejsze zawody i tym samym awansowali do Mistrzostw Wrocławia z I miejsca w swojej strefie!

Nasi chłopcy rozegrali dzisiejszego dnia 4 mecze, 3 z nich wygrali. Pierwszy mecz nasz zespół rozegrał z SP 24. Mecz ten zakończył się naszą pewną wygraną 28:8. Jeszcze pewniejsze było drugie nasze zwycięstwo z kolejnym przeciwnikiem - SP 109.

Mimo słabszej skuteczności w ataku niż w pierwszym meczu mecz zakończył się wygraną 26:2.

Niestety porażka przyszła w trzecim meczu z SP 28. Ten mecz od samego początku nie układał się po naszej myśli a zbyt duża pewność siebie naszych młodych koszykarzy spowodowała, że zdobyliśmy jedynie 6 punktów i pgrzegraliśmy do dwunastu. W tym meczu chłopcy przestrzelili ponad 70 rzutów spod samego kosza, a każdy kolejny niecelny rzut tylko pogłębiał frustrację. Dodatkowo w tym meczu kontuzji doznał Emil Lorek, który nie dokończył meczu.

Emil nie mógł też zagrać w ostatnim meczu z faworytem grupy SSP 46. Strata była o tyle dotkliwa, że nasz ostatni przeciwnik w swoim składzie miał 4 chłopców, którzy na codzień trenują koszykówkę we wrocławskim klubie WKK. Nasi chłopcy wyciągnęli jednak wnioski z poprzedniego meczu i mimo przeciwności losu wygrali z faworyzowanym przeciwnikiem 14:12 trafiając decydujuące punkty na wygraną w meczu 13 sekund przed jego zakończeniem!

Dzięki wygranej w ostatnim meczu i dobrym bilansie zdobytych koszy do straconych w całym turnieju nasz zespół zajął I miejsce w grupie. Jest to do tej pory największy sukces w koszykówce chłopców w historii naszej szkoły! Nigdy jeszcze chłopcy nie wygrali rozgrywek strefowych odkąd zostały one wprowadzone. Gratulacje!

Sukces tym większy, że w szeregach naszego zespołu nie było żadnej osoby trenującej koszykówkę "profesjonalnie" a trzech uczniów debiutowało w rozgrywkach koszykarskich: Arek Lempert, wspomniany wcześniej Emil Lorek oraz Jan Mizera. Oprócz tej trójki naszą szkołę reprezentowali jeszcze Wojtek Kisiel, Szymon Łabędzki i Bartosz Piotrowski. Warto też dodać, że każdy z koszykarzy naszego zespołu zdobywał dziś punkty.

Finały miejskie podobnie jak u dziewcząt zostaną rozegrane w lutym 2022 r. Życzymy powodzenia!

243561