Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

egzamin osmoklasisty2

KALENDARZ:

OFERTA

UODO TDTS Logo Color CMYK male

uodo praca zdalna

labo przysz

 

 

charytatyw

Szanowni Rodzice, koleżanki i koledzy,

jak co roku o tej porze rozpoczynamy w naszej szkole akcję zbierania świątecznych darów dla osób potrzebujących lub chorych, a także dla bezbronnych zwierząt. Liczymy na szczodrość rodziców, bo przecież bez Waszego udziału nic nie może się udać!

Zachęcamy do udziału w zbiórkach zwłaszcza wolontariuszy-ósmoklasistów wraz z rodzicami. Ze względu na pandemię jest to jedyna, bezpieczna dla wszystkich forma działalności wolontariatu szkolnego.

W każdej klasie ósmej lider/liderka wolontariuszy sporządzi protokół zbiórek z nazwiskami uczestników.

1. Rozpoczęła się już zbiórka darów dla schroniska dla zwierząt w ramach akcji „Pełna miska dla schroniska”. Dary w postaci karmy dla psów i kotów, ale także starych kocyków lub kołder przynosimy i wkładamy do koszy ustawionych na korytarzu na parterze. Dary zbieramy do 6 grudnia.

2. Pod hasłem „Podaruj misia na święta” rozpoczynamy zbiórkę prezentów dla nieuleczalnie chorych dzieci z hospicjum „Bezpieczna przystań” (nowe pluszaki, książki, słodycze, zabawki oraz produkty kosmetyczno-higieniczne, nowe kocyki, poduszki). Dary gromadzimy w salach lekcyjnych do 3 grudnia. Wolontariusze w tym dniu zbiorą dary i przekażą je do transportu.

3. Tradycją naszej szkoły jest także coroczna zbiórka darów dla mieszkańców naszego osiedla pod hasłem: "I ty możesz zostać Mikołajem”. Jak co roku zbieramy trwałe artykuły spożywcze, artykuły kosmetyczne, słodycze. Zbiórka darów będzie prowadzona od poniedziałku 29 grudnia do poniedziałku do piątku 17 grudnia.

Zgromadzone dary przechowujemy w klasach! Wolontariusze przekażą je w wyznaczonym terminie p. psycholog A. Jędrzejczak oraz p. pedagog D. Papinskiej. Akcja zbierania darów odbywa się pod patronatem Szkolnego Klubu Wolontariatu oraz Rady Samorządu Uczniowskiego

Opiekun wolontariatu: Anna Ferdek

Opiekun SU: Łukasz Nowak