Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

egzamin osmoklasisty2

KALENDARZ:

OFERTA

UODO TDTS Logo Color CMYK male

uodo praca zdalna

labo przysz

 

 

dzien czytania

10 grudnia 2019 roku Olga Tokarczuk odebrała w Sztokholmie Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury.

Miasto Wrocław, pragnie aby ten dzień wszedł na stałe do kalendarza wydarzeń literackich w mieście. Tym samym 10 grudnia staje się Wrocławskim Dniem Czytania w Szkołach.

Nasza szkoła z radością włącza się w tę aktywność i zachęca wszystkich do wspólnego świętowania.

Uczniowie! Nauczyciele!

W najbliższy piątek przynosimy swoją ulubioną książkę i poświęcamy jej czas w trakcie lekcji. Warto przeczytać jej fragment, opowiedzieć i zachęcić innych do jej przeczytania, porozmawiać o tym, jak życie i przygody bohaterów wpłynęły

na nasze postrzeganie świata. Akcja może trwać do 5 minut na każdej lekcji (maksymalnie 1 - 2 osoby na lekcji). Uczniowie w domu przygotowują ciekawy fragment książki do przeczytania (czas 2 minuty) i zachęcenie do przeczytania (czas 3 minuty)

Konkurs

Zachęcamy Was też do wykazania się odwagą literacką. Po raz pierwszy w naszej szkole rusza konkurs „Pisarz”. Zadaniem uczestnika konkursu będzie dopisanie ciągu dalszego swojej ulubionej książki. Zachęcamy do kreatywności i korzystania z nieograniczonej wyobraźni w tworzeniu swojego dzieła. Można postarać się o fabułę, która wpłynie na przebieg wydarzeń, zmieni życie i przygody bohaterów.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie w klasach I- VIII. Prace będzie można złożyć w formie pisemnej w bibliotece szkolnej lub przesłać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Termin składania prac: do 28 stycznia 2022 roku. Najlepsze prace zostaną nagrodzone książką i medalem.

Pamiętaj! Czytanie to przygoda. Wyruszmy w nią razem.