Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

egzamin osmoklasisty2

KALENDARZ:

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

OFERTA

uodo praca zdalna

labo przysz

 

pokonac bariery

poznaje technologiczne triki

niezwykla matematyka

 

2

Od 6 grudnia, w ramach miejskiego programu „Nasz Wrocław”, bezpłatnie odwiedzimy nowe atrakcje. Mieszkańcy mogą skorzystać z darmowego wejścia do Centrum Historii Zajezdnia i na mecz Panthers Wrocław.

To nie koniec nowości – aplikacja "Nasz Wrocław" przyda się również przy okazji wizyt w bibliotekach. Będzie również niezbędna w przyszłorocznym naborze do miejskich przedszkoli.

W nowej edycji akcji Darmowe Wejścia, do 30 listopada 2022 r.

mieszkańcy mogą jednorazowo odwiedzić 9 partnerów programu. Łączna wartość bezpłatnych wejściówek dla jednej osoby to ponad 200 zł. Uwzględniając także zniżki, dzięki karcie można zaoszczędzić rocznie nawet ponad 400 zł.

Lista bezpłatnych wejść:

· Aquapark – 2-godzinne wejście do strefy rekreacji dla osoby dorosłej,

· Zoo Wrocław – bilet wstępu normalny dla osoby dorosłej,

· Hydropolis – bilet wstępu normalny dla osoby dorosłej,

· Hala Stulecia – bilet wstępu na zwiedzanie Visitor Center dla osoby dorosłej,

· Pływalnia Orbita – 1-godzinne wejście dla osoby dorosłej,

· Tarczyński Arena Wrocław – wejście na lodowisko lub zwiedzanie stadionu dla osoby dorosłej (możesz bezpłatnie skorzystać tylko z 1 z 2 dostępnych atrakcji),

· WKS Śląsk Wrocław – bilet wstępu na mecz piłkarski dla osoby dorosłej (sektor rodzinny),

· Panthers Wrocław – bilet wstępu na mecz futbolu amerykańskiego dla osoby dorosłej (sezon rozpoczyna się w czerwcu 2022 r.)

· Centrum Historii Zajezdnia – bilet normalny na wystawę główną „Wrocław 1980–2016” dla osoby dorosłej.

Z programu „Nasz Wrocław” korzysta już ponad 180 tys. mieszkańców Wrocławia. Tylko w tym roku konto założyło blisko 91 tysięcy osób. Dzięki darmowym wejściom w ramach programu „Nasz Wrocław” mieszkańcy zaoszczędzili łącznie w ostatnim roku ok. 3 mln zł. – Rozliczanie PIT we Wrocławiu to forma wsparcia miasta, w którym żyjemy i z którego usług na co dzień korzystamy. W związku z tym mieszkańcy mogą liczyć na 9 bezpłatnych wejść rocznie do wrocławskich atrakcji i zniżki u około 60 partnerów programu. Wystarczy zarejestrować się w programie „Nasz Wrocław” i aktywować status podatnika – mówi Marcin Urban, skarbnik Wrocławia.

Z promocji skorzystają osoby dorosłe, posiadające indywidualne konto w systemie, którzy potwierdzili fakt rozliczenia PIT za ubiegły rok we Wrocławiu.

Korzystaj z karty bibliotecznej w aplikacji Nasz Wrocław

Nowością jest również możliwość dodania do swojego konta w aplikacji Nasz Wrocław wirtualnej karty bibliotecznej. Każdy, kto ma w swoim telefonie zainstalowaną aktualną wersję aplikacji Nasz Wrocław może zgłosić się do filii MPB im. Tadeusza Różewicza i poprosić o dodanie karty bibliotecznej do swojego konta. To opcja, z której można korzystać niezależnie od tego, czy status podatnika w aplikacji jest aktywny czy już wygasł. W myśl idei less waste, wybierając wirtualną kartę biblioteczną, czytelnik rezygnuje z jej plastikowego odpowiednika. Co ważne, możliwość "podpięcia" karty bibliotecznej pod aplikację Nasz Wrocław mają wszyscy posiadacze konta w aplikacji Nasz Wrocław - również ci, którzy nie rozliczają się we Wrocławiu.

„Nasz Wrocław” nowym kryterium w rekrutacji do przedszkoli

Nowym kryterium, które obowiązywać będzie od najbliższej rekrutacji, jest posiadanie aktywnego statusu podatnika w programie „Nasz Wrocław”. Zastąpi ono dotychczasowe oświadczenie rodzica o rozliczeniu PIT we Wrocławiu za rok poprzedzający rekrutację. Za posiadanie aktywnego statusu podatnika w programie „Nasz Wrocław” uzyskać będzie można 50 punktów. Tym samym, stanie się ono najważniejszym kryterium w rekrutacji.

Jak założyć konto w programie Nasz Wrocław?

Nasz Wrocław to program miejski skierowany do mieszkańców Wrocławia, którzy rozliczyli w mieście swój PIT. Wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej lub w aplikacji i podać wymagane dane takie jak imię, nazwisko, PESEL czy adres e-mail. Aby skorzystać z przysługujących benefitów, użytkownicy muszą aktywować status podatnika wpisując numer referencyjny UPO, znajdujący się w portalu e-Urząd Skarbowy. Z konta pełnoletniego użytkownika skorzystają także jego dzieci. Do 12. roku życia będą robić to razem z rodzicem, natomiast od 13. do 18. roku życia każdy młody mieszkaniec Wrocławia może otrzymać subkonto. Osoby, które uzyskały status podatnika, mają dostęp do wszystkich funkcjonalności programu:

· darmowych wejść do 9 wrocławskich instytucji

· zniżek u ponad 50 Partnerów programu reprezentujących dziedziny sportu, kultury, gastronomii czy rozrywki

· tańszych biletów okresowych imiennych na komunikację miejską we Wrocławiu

· biletów miesięcznych MPK za 1 zł w specjalnej taryfie Nasz Wrocław Kolej

· możliwości korzystania z wirtualnej karty czytelnika w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Status Podatnika jest przyznawany na 2 lata. Po upływie jego ważności należy ponownie potwierdzić fakt rozliczenia podatku dochodowego we Wrocławiu. Jako nośniki danych służące do weryfikacji użytkownika wykorzystywane są karty miejskie Urbancard, karta plastikowa Nasz Wrocław z kodem QR oraz aplikacja Nasz Wrocław.

3

2