Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

egzamin osmoklasisty2

KALENDARZ:

OFERTA

UODO TDTS Logo Color CMYK male

uodo praca zdalna

labo przysz

 

 

studnia 1

Drodzy Uczniowie, chcemy zaangażować się w pomoc i wsparcie dla osób potrzebujących, dlatego Samorząd Uczniowski wraz ze Szkolnym Kołem Wolontariatu organizują zbiórkę pieniędzy na rzecz budowy studni w Sudanie Południowym.

Studnia powstanie w wiosce Pogwic. Poprawi ona jakość życia tamtejszej ludności. Ze studni będzie korzystało ponad 600 osób. Ludzie nie będą musieli emigrować z miejsca zamieszkania i będą mogli swobodnie doglądać swojego domostwa.

Czysta woda niedaleko domu zachęci ludzi do gotowania w czystej wodzie, ludzie będą rzadziej chorować, poprawi się higiena szczególnie u dzieci. Woda sprawi, że ludność nie będzie odwodniona. Studnia w przyszłości może zachęcić do otworzenia szkoły podstawowej.

Serdecznie prosimy, aby w każdej klasie zorganizowano zbiórkę datków na ten cel. Skarbicy klasowi mogą przekazać zebrane pieniądze w kopercie do sekretariatu do piątku 28 stycznia 2022r. Każda złotówka się liczy, aby mieć wkład w pomoc osobom potrzebującym!

Z góry dziękujemy,

Samorząd Uczniowski oraz Szkolne Koło Wolontariatu

studnia 2studnia 1