egzamin osmoklasisty2

OFERTA

labo przysz

plakata nobel

Zachęcamy naszych uczniów do wzięcia udziału w konkursie "Jak zdobyć Nagrodę Nobla".

W konkursie organizowanym przez Wrocławski Dom Literatury i Fundację Olgi Tokarczuk mogą wziąć udział uczennice i uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Autorki i autorzy najlepszych tekstów otrzymają unikatowe czytniki Wrocławia Miasta Literatury UNESCO i książki z osobistą dedykacją Noblistki.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji konkursu jest klimat oraz zmiany, wyzwania i zagrożenia z nim związane. Właśnie te zagadnienia powinny odbijać się w treści dowolnej krótkiej formy literackiej stworzonej przez młodych pisarzy.

Zapraszamy do nadsyłania bajek, opowiadań, fragmentów powieści, esejów czy reportaży – nie stawiamy żadnych ograniczeń gatunkowych, ważne jednak, by tekst nie przekraczał objętości 6000 znaków ze spacjami.

Inspiracją dla uczestników konkursu będzie także cytat z książki Olgi Tokarczuk „Czuły narrator” (Wydawnictwo Literackie): „Świat jest mały — bardzo się skurczył w ciągu poprzedniego wieku. Wydeptaliśmy w nim wiele ścieżek, zawłaszczyliśmy jego lasy i rzeki, przeskoczyliśmy oceany.”

Termin nadsyłania prac upływa 23 marca 2022 roku. Ogłoszenie wyników nastąpi 23 kwietnia w Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich UNESCO. Szczegółowe informacje o konkursie, regulamin i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie: www.literatura.wroclaw.pl