Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

egzamin osmoklasisty2

KALENDARZ:

OFERTA

UODO TDTS Logo Color CMYK male

uodo praca zdalna

labo przysz

 

 

koszykowa pilka

23.02.2022 r. i 25.02.2022 r. we wrocławskiej hali WKK Sport Center rozegrane zostały finały Wrocławia w minikoszykówce dziewcząt oraz chłopców ur. w roku 2009 i mł. Nasza szkoła jako jedna z 3 szkół całego Wrocławia miała swoich przedstawicieli zarówno w rozgrywkach dziewcząt rozgrywanych we środę, jak i w piątkowych rozgrywkach chłopców.

Zespół dziewcząt po rozegraniu dwóch meczów grupowych (przegrane z SP 16 10:22 oraz SP 84 8:16) zajął ostatnie miejsce w swojej grupie i został sklasyfikowany na IX miejscu.

Trochę lepiej poszło chłopcom, którzy w swojej grupie najpierw wygrali z SP 83 12:6, a następnie musieli uznać wyższość SSP 72 przegrywając 6:20. Nasz męski zespół awansował do ćwierćfinału w którym zmierzył się z ubiegłorocznym Mistrzem Wrocławia - SP 67. Niestety nasz ćwierćfinałowy przeciwnik był od nas wyraźnie lepszy i odniósł nad naszą drużyną wysokie zwycięstwo 28:2. Zespół chłopców ostatecznie zajął V miejsce, które jest najwyższym miejscem męskiej reprezentacji na szczeblu Mistrzostw Wrocławia w jakiejkolwiek drużynowej dyscyplinie od bardzo wielu lat.

Naszą szkołę reprezentowali:

Drużyna dziewcząt: Zosia Bubiak, Gabrysia Ceynowa, Julia Kaczuk, Ola Pancerz, Martyna Rodak, Laura Sroga, Zosia Żandarek.

Drużyna chłopców: Szymon Białowąs, Wojtek Kisiel, Szymon Kopka, Arek Lempert, Emil Lorek, Szymon Łabędzki, Tymon Łabędzki, Jan Mizera, Bartosz Piotrowski, Igor Popek.

Warto dodać, że w drużynie chłopców w reprezentacji szkoły zadebiutował Szymon Kopka oraz 3 chłopców ur. w 2011 r. (a więc 2 lata młodszych!): Tymon, Igor oraz Szymon Białowąs. Dla tej trójki młodszych chłopców była to cenna lekcja koszykówki, która niewątpliwie zaprocentuje w przyszłości a zebrane dziś doświadczenie - mamy nadzieje - przyniesie w przyszłości większe sukcesy!

Gratulacje dla wszystkich naszych reprezentantek i reprezentantów!