Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

egzamin osmoklasisty2

KALENDARZ:

OFERTA

UODO TDTS Logo Color CMYK male

uodo praca zdalna

labo przysz

 

 

 

1

O programie:

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie będzie przekazane w całości z góry - bez konieczności wniesienia wkładu własnego.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

W ramach Laboratoriów Przyszłości szkoły otrzymają wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.

2

Szkoła Podstawowa nr 95 im. Jarosława Iwaszkiewicza we Wrocławiu w ramach programu Laboratoria Przyszłości otrzymała wsparcie w postaci środków finansowych w łącznej wysokości 173 100,00 zł. Do dnia 31 grudnia 2021 r. wydano 60% ww. środków, tj. 104 000,00 zł na zakup wyposażenia: drukarki 3 D wraz z akcesoriami oraz oprogramowaniem, Gogle ClassVR, klocki Lego Education, aparat fotograficzny, zestaw edukacyjny Arduino, stacja lutownicza z gorącym powietrzem wraz z akcesoriami, mikrofon kierunkowy, mikroport z akcesoriami, kamera przenośna cyfrowa, zestawy z mikrofonem nagłownym, oprogramowanie do montażu i tworzenia materiałów video, zestaw Robotów Photon, roboty Photon Moduł Al Junior z tabletami, roboty ze sztuczną inteligencją, statyw do aparatu fotograficznego i kamery, gimbal do aparatu fotograficznego i kamery oraz zestaw oświetleniowy.

3

Pozostałe 40% przyznanych środków zostanie przeznaczone na zakup dodatkowego wyposażenia z katalogu programu Laboratoria Przyszłości do dnia 31 sierpnia 2022 r. Zakupione wyposażenie wykorzystane zostanie do prowadzenia zajęć edukacyjnych dla dzieci w ramach programu „Laboratoria przyszłości” oraz doposażenia i unowocześnienia bazy szkolnej.