Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

egzamin osmoklasisty2

KALENDARZ:

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

OFERTA

uodo praca zdalna

labo przysz

 

pokonac bariery

poznaje technologiczne triki

niezwykla matematyka

 

1

Uczniowie klasy 3b napisali książkę „Przygody kotka Cukierka”. To tytuł książki niezwykłej, bo napisanej przez dzieci z klasy 3b. Historia książeczki wzięła się od...

Dwa lata temu w naszej szkole odbyło się bardzo ciekawe spotkanie z pisarzem, panem Waldemarem Cichoniem, który w niesamowity sposób zaczarował małych uczniów opowieściami o kotku Cukierku. W klasie trzeciej przerabialiśmy lekturę W. Cichonia pt.: „Cukierku, ty łobuzie!”, byliśmy także w teatrze na przedstawieniu wystawionym przez Teatr na Ostrowie o tym samym tytule. Dzieciaki tak polubiły bohatera - Cukierka, że postanowiłam, aby na zadanie domowe napisały nową przygodę

niesfornego kotka. Czytając opowiadania dzieci, nie mogłam wyjść z wrażenia ich pomysłowości. Na zajęciach informatycznych przez kilka lekcji pracowaliśmy nad przepisywaniem historyjek, tworzeniu rysunków. Zebrałam całość i... udało się. Powstała nasza książeczka. Otrzymała ją od nas p. Dyrektor na pamiątkę, ale również trafiła do naszej szkolnej biblioteki , aby inne dzieci mogły ją przeczytać. Jestem bardzo dumna ze swoich dzieci, bo wykazały się kreatywnością i chęcią stworzenia naszego dzieła. Kto wie, może jeszcze kiedyś przeczytamy inne książki autorstwa uczniów klasy 3b?

Wychowawca Anna Chalcarz

23451