egzamin osmoklasisty2

OFERTA

labo przysz

W roku szkolnym 2021/2022 nasi uczniowie z kl. 3b pisali listy do uczniów również z klasy 3b z Nowego Miasta Lubawskiego.

Dzieci przez cały ten czas uczyły się formułować listy, adresować koperty. Dowiedziały się jak funkcjonuje poczta, jakie są zawody na poczcie, a także jak kiedyś wysyłano listy i jaką drogę przechodzą – poszerzały wiedzę podczas wycieczek na pocztę oraz wycieczki do Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu.

Najważniejsze jednak było nawiązywanie znajomości, dzielenie się swoimi zainteresowaniami, przeżyciami.

Dzieci często opowiadały, że uczniowie z nowomiejskiej szkoły również mają podobne zainteresowania, uprawiają podobne sporty itp. Kto wie ile przyjaźni nawiąże się po przygodzie pisania listów.

Na zakończenie roku szkolnego na pamiątkę dzieci wykonały zakładki do książek oraz obrazki z zasadami bezpiecznego spędzania czasu podczas wakacji dla swoich rówieśników.

Pisanie listów sprawiło uczniom wiele radości, satysfakcji, rozbudzało ciekawość i chęć dzielenia się swoimi pasjami. Dało możliwość przeżycia nowych doświadczeń oraz miłych wrażeń z pisania i otrzymywania listów.

Wychowawca Anna Chalcarz