egzamin osmoklasisty2

OFERTA

labo przysz

22 września 2022 r. na terenie wrocławskiego kąpieliska "Morskie Oko" rozegrane zostały Mistrzostwa Wrocławia Dzieci oraz Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

W zawodach wzięło udział niespełna 800 dzieci z prawie 40 szkół Wrocławia w czterech kategoriach: dzieci - dziewczęta ur. 2010 r. i mł., dzieci - chłopcy ur. 2010 r. i mł., młodzież szkolna - dziewczęta ur. 2008 i 2009 r., młodzież szkolna - chłopcy ur 2008 i 2009 r.

Reprezentanci naszej szkoły zajęli bardzo wysokie II miejsce w kategorii młodzieży szkolnej chłopców, które jest najlepszym miejscem w historii startów naszej szkoły w sztafetowych biegach przełajowych.

Warto też wspomnieć, że sześcioosobową drużynę w całości stanowili uczniowie klasy 8c - Bartłomiej Kulikowski, Nikodem Pichlak, Michał Pawlak, Mateusz Sowizdrzał, Mikołaj Chruszcz oraz Cyprian Herecz. Gratulacje!

Również chłopcy w kategorii dzieci zajęli wysokie miejsce ósme. Wynik jest tym bardziej cenny, iż z wyjątkiem Krystiana Rozwory z klasy 6a pozostali uczestnicy drużyny są uczniami klasy piątej, a więc byli młodsi od większości startujących uczestników. Liczymy, że nabyte doświadczenie przez Wojciecha Pasiecznego, Igora Popka, Filipa Popka i Aleksego Sowińskiego zaprocentuje w przyszłym roku.

Wśród dziewcząt XV miejsce zajęły nasze reprezentantki w kategorii Dzieci, natomiast dziewczęta w kategorii Młodzieży Szkolnej zajęły XXII miejsce. Dziewczętom również należą się brawa, gdyż w przeciwieństwie do chłopców musiały stawić czoła infekcjom, chorobom i różnym przeciwnościom losu co sprawiło, że pojechały na zawody w okrojonym składzie: Julia Kaczuk, Alicja Gawłowicz, Yaroslava Afanasyeva, Agata Kisiel, Martyna Herecz, Nina Jankowska, Julia Borowińska, Emilia Bilińska i Pola Żankowska.

Opiekę podczas zawodów sprawowali nauczyciele - p. Marcin Koszerny oraz p. Łukasz Nowak, którzy ustawili kolejność w sztafetach. Nasi uczniowie mogli też liczyć na ich cenne rady.

Gratulacje dla całej wspaniałej reprezentacji!