Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

egzamin osmoklasisty2

KALENDARZ:

OFERTA

UODO TDTS Logo Color CMYK male

uodo praca zdalna

labo przysz

 

 

10

22 września 2022 r. na terenie wrocławskiego kąpieliska "Morskie Oko" rozegrane zostały Mistrzostwa Wrocławia Dzieci oraz Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych. 

W zawodach wzięło udział niespełna 800 dzieci z prawie 40 szkół Wrocławia w czterech kategoriach: dzieci - dziewczęta ur. 2010 r. i mł., dzieci - chłopcy ur. 2010 r. i mł., młodzież szkolna - dziewczęta ur. 2008 i 2009 r., młodzież szkolna - chłopcy ur 2008 i 2009 r.

Reprezentanci naszej szkoły zajęli bardzo wysokie II miejsce w kategorii młodzieży szkolnej chłopców, które jest najlepszym miejscem w historii startów naszej szkoły w sztafetowych biegach przełajowych.

Warto też wspomnieć, że sześcioosobową drużynę w całości stanowili uczniowie klasy 8c - Bartłomiej Kulikowski, Nikodem Pichlak, Michał Pawlak, Mateusz Sowizdrzał, Mikołaj Chruszcz oraz Cyprian Herecz. Gratulacje!

Również chłopcy w kategorii dzieci zajęli wysokie miejsce ósme. Wynik jest tym bardziej cenny, iż z wyjątkiem Krystiana Rozwory z klasy 6a pozostali uczestnicy drużyny są uczniami klasy piątej, a więc byli młodsi od większości startujących uczestników. Liczymy, że nabyte doświadczenie przez Wojciecha Pasiecznego, Igora Popka, Filipa Popka i Aleksego Sowińskiego zaprocentuje w przyszłym roku.

Wśród dziewcząt XV miejsce zajęły nasze reprezentantki w kategorii Dzieci, natomiast dziewczęta w kategorii Młodzieży Szkolnej zajęły XXII miejsce. Dziewczętom również należą się brawa, gdyż w przeciwieństwie do chłopców musiały stawić czoła infekcjom, chorobom i różnym przeciwnościom losu co sprawiło, że pojechały na zawody w okrojonym składzie: Julia Kaczuk, Alicja Gawłowicz, Yaroslava Afanasyeva, Agata Kisiel, Martyna Herecz, Nina Jankowska, Julia Borowińska, Emilia Bilińska i Pola Żankowska.

Opiekę podczas zawodów sprawowali nauczyciele - p. Marcin Koszerny oraz p. Łukasz Nowak, którzy ustawili kolejność w sztafetach. Nasi uczniowie mogli też liczyć na ich cenne rady.

Gratulacje dla całej wspaniałej reprezentacji!

12345678910