Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

egzamin osmoklasisty2

KALENDARZ:

OFERTA

uodo praca zdalna

labo przysz

 

pokonac bariery

poznaje technologiczne triki

niezwykla matematyka

 

5

W piątek 20 stycznia 2023 r. reprezentacja chłopców z klasy 8c wzięła udział w Międzynarodowym Turnieju w Goalball organizowanym przez Dolnośląski Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy dla Uczniów Niewidomych i Słabowidzących

Turniej odbywał się pod patronatem wicemarszałka Dolnego Śląska Marcina Krzyżanowskiego.

Goalball to gra drużynowa dla osób niewidomych i słabowidzących. W celu wyrównania szans zawodnicy w trakcie gry mają dodatkowo zasłonięte oczy.

W goalball’u podczas meczu nie ma podziału na role, każdy zawodnik broni i atakuje. Zadaniem całej drużyny jest zdobycie punktu poprzez umieszczenie piłki w bramce przeciwnej i obrona własnej.

W tym wyjątkowym wydarzeniu naszą szkołę reprezentowali: Chruszcz Mikołaj, Herecz Cyprian, Lorek Emil, Łabędzki Szymon, Pawlak Michał, Pichlak Nikodem, Sowizdrzał Mateusz. Opiekunem naszej drużyny była p. Grażyna Jańczak.

12345678