Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

egzamin osmoklasisty2

KALENDARZ:

OFERTA

uodo praca zdalna

labo przysz

 

pokonac bariery

poznaje technologiczne triki

niezwykla matematyka

 

object763421119

Koleżanki i Koledzy, szanowni Rodzice

Nasza szkoła przyłącza się do ogólnopolskiej akcji zbierania latarek w celu podarowania ich dzieciom w Ukrainie. Akcję organizuje fundacja UNITERS. Szacuje się, że w tym kraju ogarniętym wojną żyje ok. 4,5 miliona dzieci, których codziennością są pozbawione prądu, ciemne schrony, piwnice, domy, szkoły i przedszkola.

Celem akcji jest zebranie 4,5 miliona latarek i przesłanie ich za pośrednictwem Fundacji UNITERS do Ukrainy. Wszystkie dzieci boją się ciemności, zwłaszcza wtedy gdy wokół wybuchają bomby. Pomóżmy naszym kolegom i koleżankom w Ukrainie i podarujmy każdemu dziecku latarkę, którą zawsze będzie mogło mieć przy sobie jako symbol światła i wsparcia od przyjaciół.

Zwracamy się również do Rodziców, bez których nie udałaby żadna szkolna akcja pomocowa, o aktywne uczestnictwo w naszym przedsięwzięciu. W naszej szkole zbiórka latarek trwa do 6 lutego. Latarki można przynosić już od jutra i przekazywać je wychowawcom. Będą one odbierane przez dyżurnych wolontariuszy.

Uczniowie klas ósmych powinni zgłaszać się z latarkami do klasowych liderów wolontariatu, którzy będą zapisywać ich udział w akcji jako działanie na rzecz wolontariatu.

Szkolny Klub Wolontariatu, Samorząd Uczniowski

Opiekunowie: Anna Ferdek, Edyta Supernak