Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

egzamin osmoklasisty2

KALENDARZ:

OFERTA

uodo praca zdalna

labo przysz

 

pokonac bariery

poznaje technologiczne triki

niezwykla matematyka

 

8

17 października 2023 r. klasy 6c i 5b oraz kilku uczniów z klasy 5c i 7b wraz z opiekunami wybrało się na wycieczkę do Zamku w Mosznej.

O godzinie 7:50 była zbiórka przed szkołą. Później o 8:00 przyjechał autobus, którym 2 godziny jechaliśmy do Zamku w Mosznej. Po przyjeździe do miejscowości Moszna, z parkingu udaliśmy się spacerkiem do zamku. Na miejscu widok zamku wprawił nas w zachwyt. Wyglądał jak z bajki. Wszędzie roztaczaly się piękne widoki. Było widać park, fontannę, drzewa i park, a także było słychać śpiew ptaków. Świeciło słońce, była bardzo ładna pogoda.

Następnie spotkaliśmy się z przewodnikiem przebranym za księcia, który przedstawił historię zamku, który liczy aż 365 pomieszczeń.

Najważniejsze były jednak lekcje magii. Mogliśmy poczuć się jak w Hogwarcie, w miejscu słynnej opowieści o Harrym Potterze. Najpierw zostaliśmy przedzieleni przez tiarę do odpowiedniej grupy, a następnie pan przewodnik zakładał nam szaty jak przystało na prawdziwych czarodziejów. I tak rozpoczęła się nasza przygoda z magią. Niezapomniane były doświadczenia w sali alchemii. To tam panował najbardziej tajemniczy nastrój. Mieszanie różnych substancji przynosiło wybuchowe efekty.

Po obiedzie poszliśmy na dwór. Zrobiliśmy sobie wiele zdjęć. Mieliśmy możliwość stoczenia walki na miecze oraz uczestniczylismy w pokazie fontanny, podczas którego wybrzmiewał koncert muzyki klasycznej. Na koniec kupiliśmy sobie pamiątki i pojechaliśmy do Wrocławia.

12354678