Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

egzamin osmoklasisty2

KALENDARZ:

OFERTA

uodo praca zdalna

labo przysz

 

pokonac bariery

poznaje technologiczne triki

niezwykla matematyka

 

1

12 października 2023 r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski "Mistrzyni Szymborska" z okazji 100. rocznicy urodzin Wisławy Szymborskiej, która decyzją Senatu RP została ogłoszona patronką roku 2023.

W konkursie wzięły udział uczennice z klas 6-8. Wybrały piękne i znane utwory poetki.

Jury w składzie Teresa Molęda, Alicja Kowalska i Barbara Zybowska przyznały nagrody za 1.miejsce dla Julii Pomagalskiej z kl. 8b za recytację utworu pt.Chmury, 2. miejace dla Julii Shawki-Wurcbacher z kl. 6c za wykonanie poezji śpiewane do utworu Nic dwa razy, 3. miejsce dla Kingi

Juszkiewicz z kl. 6c za recytację wiersza Kot w pustym mieszkaniu.

Również wzorowo spisała się publiczność, która popisowo zaśpiewała piosenkę z słowami Wislawy Szymborskiej Nic dwa razy. Wspaniala atmosfera i poetycki nastrój udzielił się wszystkim zebranym na sali. To był bardzo miło spędzony czas z poezją fantastycznej Wislawy.

Red. Barbara Zybowska

32541