Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

egzamin osmoklasisty2

KALENDARZ:

OFERTA

uodo praca zdalna

labo przysz

 

pokonac bariery

poznaje technologiczne triki

niezwykla matematyka

 

8

W dniach 03 - 05.11.2023 r. w Staszowie odbyły się XII Mistrzostwa Polski Młodzików u-14. Uczeń naszej szkoły Maksymilian Cieplik trenujący na co dzień w klubie K.S. "Lotnik" Wrocław wywalczył tytuł wicemistrza Polski w kategorii do 38 kg!

Udział w zawodach był debiutem Maksymiliana na zawodach rangi mistrzowskiej. Warto dodać, że Maksymilian był jednym z najmłodszych uczestników zawodów. Zawodnik "Lotnika" dopiero za dwa tygodnie skończy 12 lat.

Świeżo upieczony medalista Mistrzostw Polski jest uczniem klasy szóstej o profilu sportowym. Trenuje on zapasy już od czterech lat.

Pierwszym jego klubem był Skorpion Krępice, w którym pierwszym trenerem chłopca był Łukasz Kulig.

Do trenowania zapasów Maksa zachęcił tato:

- "Tato pierwszy raz zawiózł mnie na trening, zachęcił mnie, bym spróbował. Zapasy bardzo mnie zainteresowały, spodobały mi się od pierwszego treningu i powiedziałem, że będę chodził".

Trenując w Lotniku Wrocław Maksymilian podnosi swoje umiejętności dzięki wspaniałym trenerom oraz zawodnikom klubu, których bardzo docenia. Chłopiec ma też kilku idoli, którzy są dla niego inspiracją w treningu:

- "Pierwszym jest Krystian Brzozowski, wielokrotny Mistrz Polski, który zajął 4. miejsce na Igrzyskach Olimpijskich w Atenach. Kolejnymi moimi idolami są Rafał Szewc oraz Katarzyna Krawczyk, którzy również są wielokrotnymi medalistami Mistrzostw Polski oraz odnosili i odnoszą sukcesy na arenach międzynarodowych".

Trenerem Maksymiliana są Rafał Daniliszyn oraz Anna Urbanowicz. Uczeń naszej szkoły marzy, by wziąć udział w przyszłości w Igrzyskach Olimpijskich:

- "Moim największym marzeniem jest zdobyć złoty medal olimpijski oraz Mistrzostwo Świata".

Wychowawca klasy sportowej 6b p. Łukasz Nowak, do której uczęszcza Maksymilian tak go charakteryzuje:

- "Maksymilian jest niebywale utalentowanym sportowcem. Na lekcjach wychowania fizycznego zawsze daje z siebie wszystko. Nie ważne czy w grach, czy w zabawach, czy to koszykówka, czy siatkówka, czy rugby - walczy o każdą piłkę, jest nieustępliwy. Od początku czwartej klasy, gdy go tylko zobaczyłem widać było, że ma to "coś", co jest niezbędne do osiągania sukcesów w sporcie. Nieśmiało dodam, że już 2 lata temu powiedziałem Maksowi, że będzie Mistrzem Polski. Już w tym roku niewiele zabrakło a startował z chłopcami dwa lata starszymi od siebie".

Srebrny medalista osiąga również sukcesy w nauce:

- "W czwartej klasie Maksymilian osiągnął bardzo dobre wyniki w nauce i uzyskał świadectwo z wyróżnieniem. W ubiegłym roku szkolnym bardzo niewiele zabrakło mu do powtórzenia wyniku. Jestem dumny z tego, że Maksymilian wie, że oprócz sportu ważna jest również edukacja." 

Dyrektor szkoły, Grono Pedagogiczne oraz cała społeczność Szkoły Podstawowej nr 95 we Wrocławiu gratuluje zdobycia tytułu wicemistrza Polski zarówno Maksymilianowi, jak i rodzicom, którzy wspierają syna i poświęcają wiele by młody sportowiec mógł realizować się w sporcie.

Maksymilianie, życzymy by spełniły się Twoje wszystkie sportowe marzenia i byś doszedł na wymarzony "szczyt olimpu"!

123567

8