Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

egzamin osmoklasisty2

KALENDARZ:

OFERTA

uodo praca zdalna

labo przysz

 

pokonac bariery

poznaje technologiczne triki

niezwykla matematyka

 

7

W dniu 10 listopada 2023 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. 

W przedstawieniu wzięli udział uczniowie klas 4-8 oraz zaproszeni goście: żołnierz AK, Powstaniec Warszawski, Sybiracy oraz Weterani Misji Pokojowych ONZ.

Poniżej zamieszczamy wspomnienie z uroczystości p. Jerzego Lesickiego - Weterana Misji Pokojowych ONZ.

"To był piękny dzień - myślę tu o Narodowym Święcie Niepodległości, które spędziliśmy razem z młodzieżą wrocławskiej Szkoły Podstawowej nr 95 im. Jarosława Iwaszkiewicza.

Razem z weteranem Powstania Warszawskiego - Stanisławem Wołczaskim i Sybirakami zostaliśmy zaproszeni - my weterani z pokojowych misji Elżbieta Rogala, Henryk Janus i Jerzy Lesicki - na uroczysty występ przygotowany z okazji 105. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Piękny występ, wspaniała świąteczna atmosfera w szkole.

Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Teresie Molędzie za zaproszenie, nauczycielce historii Wioletcie Kocik i nauczycielce muzyki Ewie Syjud-Onackiej za przygotowanie pięknego patriotycznego programu. Dziękujemy również wszystkim nauczycielom oraz sympatycznej młodzieży za szacunek, który okazują weteranom."

Uroczystość przygotowała p. Wioletta Kocik i p. Ewa Syjud - Onacka. Dekorację przygotowała p. Małgorzata Michniak.

1324567