Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

egzamin osmoklasisty2

KALENDARZ:

OFERTA

uodo praca zdalna

labo przysz

 

pokonac bariery

poznaje technologiczne triki

niezwykla matematyka

 

3

W klasach siódmych i ósmych projektujemy modele 3 D na lekcjach informatyki, aby następnie wydrukować je na drukarce 3 D.

Najpierw model przygotowujemy do wydruku w specjalnym programie Tinkercad, do którego logujemy się poprzez udostępniony przez nauczyciela kod do zajęć. Następnie tworzymy własne projekty z wykorzystaniem bibliotek lub rysując własne kształty.

Ostatnio na lekcji informatyki uczyliśmy się wycinać otwory oraz łączyć ze sobą różne kształty do tworzenia breloczków. Następnie zaprojektowane modele eksportujemy do obróbki w tzw. slicerze, który umożliwia przygotowanie naszego modelu i wydrukowanie go

 na drukarce 3 D.

Reszta klasy może obserwować wydruk każdego modelu dzięki wbudowanej w drukarkę kamerze, z której obraz nauczyciel wyświetla za pomocą projektora na ekranie.

Na zdjęciach można zobaczyć nasze zajęcia z projektowaniem 3 D.

Renata Słowińska - Stępień

12 34 56 78 910 1112 1314 1516