egzamin osmoklasisty2

OFERTA

labo przysz

recytatorski

W dniu 26.04.2017 r. po raz pierwszy odbył się w naszej szkole Konkurs Recytatorski Poezji Sybirackiej. Uczniowie wygłaszali teksty związane z wywózką Polaków na Sybir podczas II Wojny Światowej.

Zmagania uczestników konkursu ogladali nie tylko sami uczniowie, ale również Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 95 - p. Teresa Molęda i członkowie Związku Sybiraków Koło Wrocław - Fabryczna, którzy podzielili się z nami swoimi wstrząsającymi przeżyciami, jakich doświadczyli podczas zsyłki. Wiele osób wzruszyło się słuchając tych potworności, z jakimi musieli się zmierzyć ludzie deportowani na Sybir, niektórzy nawet uronili łzy...

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce - Błażej Pietruszka klasa VB

II miejsce - Amelia Załoga klasa VIA

III miejsce - Emilia Malec klasa VA

W skład jury konkursu wchodzili:

Zofia Daniszewska (prezes Związku Sybiraków Koło Wrocław - Fabryczna),

Edmund Studziński (sekretarz Związku Sybiraków Koło Wrocław - Fabryczna),

Katarzyna Zakrzewska (nauczyciel bibliotekarz),

Marta Palińska - Jachimowicz - przewodnicząca jury.

Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem, który przygotowały mamy uczniów z klasy IVa: pani Tomczyk, pani Ambroży i pani Stefańska. Serdecznie dziękujemy za pomoc!