Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

KALENDARZ:

UODO TDTS Logo Color CMYK male

uodo praca zdalna

egzamin osmoklasisty

 

W Szkole Podstawowej nr 95 im. Jarosława Iwaszkiewicza we Wrocławiu drugi rok z rzędu realizowany jest program:
 
"Twoje dane, Twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych. Inicjatywa skierowana do uczniów i nauczycieli"
UODO TDTS Logo Color CMYK

Szkoła Podstawowa nr 95 przystąpiła do Ogólnopolskiego Program Edukacyjnego UODO „Twoje dane – twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych. Inicjatywa edukacyjna skierowana do uczniów i nauczycieli” w roku szkolnym 2019/2020. Również w roku szkolnym 2020/2021 nasza szkoła uczestniczy w Programie.

Koordynator programu - Danuta Jakubczyk

Ogólnopolski program edukacyjny Urzędu Ochrony Danych Osobowych dla szkół

Podniesienie kompetencji pedagogów i nauczycieli, oraz edukowanie dzieci i młodzieży, jak mają chronić dane osobowe w realnym, jak i w cyfrowym świecie to główne cele ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Twoje Dane Twoja Sprawa”, prowadzonego przez Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Jest on realizowany nieprzerwanie od 2009 roku pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Rzecznika Praw Dziecka.

Systemowa edukacja w całej Polsce

Program „Twoje Dane Twoja Sprawa skierowany do szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz ośrodków doskonalenia nauczycieli, jest systemowym projektem edukacyjnym realizowanym na skalę ogólnopolską. Rocznie przystępuję do niego ponad 300 placówek, które podejmują różne działania edukacyjne na rzecz upowszechniania wiedzy o ochronie danych osobowych i prawa do prywatności zarówno w szkołach, jak i w lokalnych społecznościach. Statystycznie, rocznie Program realizuje ponad 4 000 nauczycieli oraz ponad 40 000 uczniów. Program „Twoje Dane Twoja Sprawa” od lat stanowi inspirację dla nauczycieli, uczniów i rodziców, który, biorąc w nim udział, pokazują, w jaki sposób można od najmłodszych lat uczyć dzieci zasad ochrony danych osobowych, przekazując trudne treści podczas zajęć lekcyjnych, pozalekcyjnych, debat, spotkań oraz przy wykorzystaniu gier i zabaw.

Dwa etapy realizacji programu

- Najpierw wiedzę z zakresu ochrony danych osobowych i prawa do prywatności poszerzają nauczyciele, którzy biorą udział w dwudniowym szkoleniu oraz otrzymują materiały edukacyjne

- W kolejnym etapie nauczyciele upowszechniają wśród uczniów zdobytą podczas szkolenia wiedzę zarówno prowadząc lekcje, jak i podejmując się realizacji innych niestandardowych działań

Mamy nadzieję, że w ramach programu poszerzymy naszą wiedzę dotyczącą prywatności i ochrony danych osobowych.

Załącznik 1- Ulotka informacyjna

Załącznik 2- Korzyści uczestnictwa w programie

Ochrona danych osobowych w szkołach i placówkach oświatowych – poradnik dla szkół https://www.uodo.gov.pl/pl/383/479

uodo praca zdalna

Kodeks postępowania dla oświaty - konsultacje

Szanowni Państwo, informujemy, że trwają konsultacje do projektu kodeksu postępowania dla oświaty. Zachęcamy zainteresowane osoby do przekazywania wszelkich sugestii do treści ww. projektu do 30 września 2020 roku . Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać bezpośrednio autorowi dokumentu na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Informacja nt. konsultacji w tej sprawie, została udostępniona na stronie internetowej Urzędu Ochrony Danych Osobowych pod adresem

Warto wiedzieć:

Porada - Instagram

Porada dotycząca korzystania ze Snapchata

Kradzież tożsamości

(Nie)bezpieczeństwo zabawek połączonych z Internetem

Dostęp rodziców do danych z nagrań monitoringu w żłobku

Użytkowanie smartfona

Polecamy uwadze materiały o tematyce Ochrony danych osobowych:

Dzieci mają prawo być informowane o naruszeniach, które ich dotyczą

Wytyczne dotyczące zgłaszania naruszeń ochrony danych osobowych zgodnie z RODO, WP250 rev.01

„Zgłaszanie naruszenia ochrony danych osobowych” – transmisja on-line szkolenia dla IOD

Jak administratorzy powinni postępować w przypadku naruszeń ochrony danych