Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

KALENDARZ:

matematyczne eksperymenty

  

5

27 września 2018 r. uczniowie klasy 5c wraz z wychowawcą p. Marcinem Koszernym oraz p. Agnieszką Kałużą, klasy 6b z wychowawcą p. Łukaszem Nowakiem oraz z kilkoma uczniami klasy 7a pod opieką p. Grażyny Janczak, byli na wycieczce w Rodzinnym Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze. E

nergylandia to największy Park Rozrywki w Polsce, oferujący kilkadziesiąt atrakcji, które znajdują się na obszarze 26 hektarów, przeznaczony dla wszystkich grup wiekowych, zarówno dzieci, młodzieży jak i osób dorosłych. Park zlokalizowany jest w miejscowości Zator, na granicy dwóch największych aglomeracji południa, Śląska i Małopolski, niespełna pół godziny drogi z Katowic i Krakowa.

Mimo bardzo wczesniej godziny zbiórki, jak i nienajlepszej pogody, pochmurnego nieba, wszyscy uczestnicy byli pełni energii i sił, by spędzić ten dzień jak najbardziej aktywnie, ekstremalnie i radośnie. 

U dzieci najwięcej adrenaliny wyzwał Mega Coaster Hyperion, który jest najszybszym (142 km/h) w całej Europie Mega Coasterem. Charakteryzuje się on m.in. ponad 80-metrowym spadkiem, ma 77 metrów wysokości i 85 stopni nachylenia przy spadku. Oprócz tego ma on liczne zwroty, osiąga maksymalną szybkość przy zakrętach i pikowaniu w dół oraz gigantyczną prędkość przy wyjazdach na wzniesienia. Efekt nieważkości, którego można doznać w tej kolejce jest nie do opisania.

Nie była to oczywiście jedyna atrakcja, która cieszyła się dużą popularnością u dzieci. Równie mocno uczęszczane były kolejki Mayan, Viking Roller Coaster oraz Speed Water Coaster.

Jesteśmy pewni, że każdy z uczestników wycieczki zabrał ze sobą do domu niezapomniane wrażenia.

123456789101112131415161718192021222324252627