Szkoła Podstawowa nr 95 we Wrocławiu

im. Jarosława Iwaszkiewicza

KALENDARZ:

matematyczne eksperymenty

  

20181008 103511

W dniu dzisiejszym tj. 8 października 2018 r. rozegrane zostały eliminacje Igrzysk Młodzieży Szkolnej strefy Wrocław-Zachód w piłce nożnej chłopców.

Reprezentanci naszej szkoły trafili do grupy "D", w której oprócz naszego zespołu znalazły się jeszcze szkoły: SP 27 oraz SP 25. Do półfinałów rozgrywek strefowych mogła awansować jedynie najlepsza drużyna w grupie.

Nasza szkoła swoje rozgrywki rozpoczęła meczem z faworyzowanym zespołem SP 27. Początek meczu dla naszego zespołu nie był udany. Już w 4. minucie meczu straciliśmy bramkę i musieliśmy odrabiać straty.

 

Dwie minuty przed końcem pierwszej połowy bramkę dla naszego zespołu zdobył Łukasz Mizielski. Po zmianie stron piłkarze ze Szkoły Podstawowej nr 27 zdobyli kolejnego gola i ponownie wyszli na prowadzenie. Gdy na 2:2 wyrównał ponownie Łukasz Mizielski wydawać się mogło, że nasz zespół pójdzie za ciosem i strzeli zwycięską bramkę. Niestety jednak - mecz zakończył się remisem 2:2.

W drugim meczu tego dnia SP 27 przegrała z SP 25 0:2. Wynik ten sprawił, że nasze zwycięstwo nad SP 25 dałoby nam awans do następnej rundy.

Drugi mecz nasz zespół rozpoczął bardzo spokojnie i wyrachowanie. Atakowaliśmy, ale też graliśmy asekuracyjnie z tyłu, by nie stracić bramki. Po pierwszej połowie wynik był bezbramkowy. W drugiej połowie musieliśmy już bardziej zdecydowanie i śmielej zaatakować. Ryzyko się nie opłaciło, gdyż na pięc minut przed końcem meczu straciliśmy gola. Co prawda szybko na niego odpowiedzieliśmy, doprowadzając kolejny raz dzisiejszego dnia do remisu po bardzo dobrym strzale Szymona Przybyłka, jednak w dalszym ciągu do sukcesu brakowało nam jednego strzelonego gola. Sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Łukasz Mizielski. Nasi przeciwnicy natomiast nie marnowali swoich szans. Na dwie minuty przed końcem meczu po dobrze wykonanym rzucie róznym, wyszli na prowadzenie. I chociaż znowu bardzo szybko udało nam się odpowiedzieć bramką i doprowadzić do remisu (gol Michała Czopa), wynik remisowy w tym meczu premiował awansem naszych przeciwników. Chwilę po strzelonej bramce przez nasz zespół, sędzia zagwizdał po raz ostatni i stało się jasne, że nie awansujemy do następnej rundy.

Nasz zespół wystąpił dziś w składzie: Michał Czop, Konrad Urbaniak, Mateusz Kubicz, Mateusz Nydza, Dawid Antroszenko, Łukasz Mizielski, Tomasz Klimczak, Szymon Przybyłek, Wiktor Baka, Damian Piotrowicz, Wiktor Bernacki, Błażej Pietruszka. Podziękowania należą się całemu zespołowi za ambitną walkę, również tym, którzy dziś nie weszli na boisko.